Kolejny pożar w Kanadzie. Spłonął polski kościół

Kolejny pożar w Kanadzie. Spłonął polski kościół
Fot. depositphotos.com / Twitter
onet.pl / kb

"Osoby odpowiedzialne za takie destrukcyjne i oparte na nienawiści czyny muszą zostać pociągnięte do odpowiedzialności" - tak skomentował pożar polskiego kościoła premier prowincji Saskatchewan w centralnej Kanadzie Scott Moe. 

Zniszczona świątynia, użytkowana była w latach1909-1985. Niedawno zabytek przeszedł renowację na zewnątrz.

Przypomnijmy, że w w ostatnich tygodniach w Kanadzie odkryto kilka masowych grobów na terenie byłych szkół z internatem. Do tej pory odkryto ponad tysiąc ciał dzieci.

"W ciągu ostatnich kilku tygodni widziałem, jak ludzie z Saskatchewan zbierają się po tragicznych odkryciach, aby budować nadzieję na przyszłość" - stwierdził Scott Moe. 

Między innymi w wyniku tych odkryć w całym kraju liczne akty przemocy. W ogniu stanęło kilka kościołów katolickich.

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców

Źródło: onet.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Walter Kasper

Fundamentalne dzieło kardynała Kaspera

Jeden z najsłynniejszych kardynałów, prezydent Papieskiej Rady do Spraw Popierania Jedności Chrześcijan, podejmuje najważniejsze zagadnienia dotyczące Kościoła Katolickiego. Pisze o jego istocie, o znaczeniu Jezusa Chrystusa, a także o misji, dialogu...

Skomentuj artykuł

Kolejny pożar w Kanadzie. Spłonął polski kościół
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.