Kolumbia: Prawodawstwo winno chronić życie

Kolumbia: Prawodawstwo winno chronić życie
(fot. hbimedialibrary / flickr.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / slo

Do ochrony dzieci, zwłaszcza nienarodzonych, wezwał abp Ismael Rueda Sierra. Ordynariusz kolumbijskiej archidiecezji Bucaramanga przed świętem męczeńskich Młodzianków zaapelował do parlamentarzystów, by zdali sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nich spoczywa w związku z ustanawianiem prawa mającego chronić ludzkie życie.

"Towarzyszymy modlitwą temu wszystkiemu, co oznacza ochrona życia ludzkiego, zwłaszcza nienarodzonych. - powiedział kolumbijski hierarcha. - Modlimy się za tak liczne dzieci, jak i za rodziców, którzy wyrzekli się swojego ojcostwa i macierzyństwa. Modlimy się także za parlamentarzystów, by mieli świadomość ciążącej na nich wielkiej odpowiedzialności i nie ustanawiali praw godzących w ludzkie życie, lecz przeciwnie - wspierali je".

"Żarty na bok. Trzeba z całą powagą zastanowić się, co w duchu wiary oznacza ochrona życia, zwłaszcza nienarodzonych - stwierdził abp Rueda Sierra. - To ma ogromne znaczenie zarówno w kontekście etyki wypływającej z Ewangelii, jak i etyki naturalnej. Kościół zawsze będzie to wspierał, zawsze będzie przypominał i głosił głęboki szacunek dla ludzkiego życia od jego poczęcia aż do naturalnej śmierci" - podkreślił ordynariusz kolumbijskiej archidiecezji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kolumbia: Prawodawstwo winno chronić życie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.