Kombinezony dla medyków zamiast nowych konfesjonałów. Piękny gest proboszcza

Kombinezony dla medyków zamiast nowych konfesjonałów. Piękny gest proboszcza
Fot. PAP/Grzegorz Michałowski / PolskaNormalna / Twitter
Gazeta Wrocławska / pk

Proboszcz parafii w Wałbrzychu postanowił przekazać pieniądze zebrane wymianę konfesjonałów lekarzom i medykom. „Chętnie kupię za te pieniądze kombinezony” – ogłosił kapłan.

Jak informuje portal Gazeta Wrocławska, na taki pomysł wpadł ksiądz Witold Baczyński, proboszcz parafii pw. Świętego Józefa Robotnika w Wałbrzychu.

„Znam wielu lekarzy i pielęgniarek. Niektórzy z nich nawet mieszkają na terenie naszej parafii. I po rozmowach z nimi wiem, jak bardzo potrzebne są im ubrania ochronne” – powiedział kapłan, cytowany przez portal Gazeta Wrocławska. „Nie chcę jednak prowadzić zrzutki czy zbiórki na ich zakup, ale chcę pomóc. Jako parafia mamy trochę odłożonych pieniędzy na wymianę konfesjonałów. I chciałbym je wykorzystać na wyposażenie wałbrzyskiego SOR-u”.

Jak informuje Gazeta Wrocławska, ksiądz Witold Baczyński to ten sam kapłan, który przed kilkunastoma dniami chodził po swojej parafii z Najświętszym Sakramentem i błogosławił mieszkańców.

„Pomysł, który mi podpowiedziano, to skup kombinezonów lakierniczych, które się nadają jako ochrona przed wirusem. Zwracam się z prośbą do wszystkich okolicznych firm lakierniczych i im podobnych, które używają takich kombinezonów wielorakiego użytku. Odsprzedajcie nam je i wspólnie pomóżmy naszym medykom” – powiedział ks. Witold, cytowany przez Gazetę Wrocławską.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Jordan Śliwiński OFMCap

Ksiądz Józef Tischner powiedział kiedyś, że nie lubi się spowiadać. To chyba powszechne doświadczenie, bowiem nikt z nas nie lubi opowiadać o własnych grzechach i słabościach. Wyznanie grzechów czyni Sakrament Pojednania najtrudniejszym spomiędzy wszystkich spotkań...

Skomentuj artykuł

Kombinezony dla medyków zamiast nowych konfesjonałów. Piękny gest proboszcza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.