Breivik udzielał obłędnych odpowiedzi

Breivik udzielał obłędnych odpowiedzi
(fot. EPA/Sindre Thoresen Lonnes)
KAI / im

Z określeniem Andersa Behringa Breivika, norweskiego terrorysty, odpowiedzialnego z zamachy z 22 lipca, mianem "chrześcijańskiego fundamentalisty", polemizuje już od kilku dni Massimo Introvigne.

W wywiadzie dla dzisiejszego wydania internetowego dziennika "Il sussidiario" włoski socjolog religii, który jest przedstawicielem OBWE do spraw zwalczania rasizmu i dyskryminacji chrześcijan, twierdzi, że w ten sposób media "demonizują wszystkich, którzy nie są skorzy do okazywania entuzjazmu dla tzw. społeczeństwa otwartego, przyzwalającego na aborcję, eutanazję, małżeństwa homoseksualne i imigrację bez żadnych ograniczeń".

- Gdyby przeczytano starannie jego pisma, odkryto by, że sam Breivik był za aborcją, choć w pewnych granicach, uczęszczał do prostytutek, miał przyjaciół wśród pornografów a nawet satanistów -  mówi prof. Introvigne.

Wyraża on opinię, że nie stracił twarzy nikt z autorów, cytowanych przez zamachowca, a stawiane przez niego pytania - na które odpowiedział w sposób "groteskowy i wypaczony" - nie są pozbawione racji. - Tak mały kraj, jak Norwegia, na ilu imigrantów może sobie pozwolić? Czy ze słynnej norweskiej tolerancji nie mogą skorzystać islamscy ultrafundamentaliści i terroryści? Pytania te nie tracą sensu, ponieważ przepisał je Breivik, udzielając na nie obłędnych odpowiedzi. Pytania są uzasadnione i należy je podjąć - stwierdza prof. Introvigne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Breivik udzielał obłędnych odpowiedzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.