Czas pokazać Franciszkowi naszą wdzięczność

Czas pokazać Franciszkowi naszą wdzięczność
Redakcja DEON.pl

Chcemy zachęcić wszystkich w tygodniu Światowych Dni Młodzieży do tego, żeby wyrazić swoją wdzięczność za to, co papież Franciszek robi dla Kościoła, świata i każdego z nas.

Franciszek od początku pontyfikatu jest pasterzem, który służy Kościołowi, daje nadzieję całemu światu i inspiruje każdego z nas do tego, żebyśmy zaufali Bogu, uwierzyli w Jego obietnice i odpowiedzieli na Jego zaproszenie do bycia miłosiernymi. Do Polski przyjeżdża papież, którego uważnie słuchają wierzący i niewierzący. My też będziemy go słuchać, obserwować jego gesty i razem z nim się modlić. Ale nie chcemy poprzestać tylko na tym.

DEON.PL POLECA

#DziękiFranciszku ta nasza akcja na czas ŚDM. Pomysł jest prosty. Chcemy wyrazić naszą wdzięczność za wszystko, co robi Franciszek. I chcemy zachęcić do tego wszystkich, którzy są papieżowi za cokolwiek wdzięczni.

Do naszej akcji zaprosiliśmy biskupów, zakonników, liderów wspólnot i wiele osób świeckich (znanych i mniej znanych). Wszyscy odpowiedzieli z entuzjazmem na nasz pomysł, nagrali krótkie wideo ze swoimi podziękowaniami dla Franciszka i nam je przesłali (będziemy je publikować w najbliższych dniach). Również grupa publicystów, dziennikarzy i księży napisała 7 tekstów, w których dziękują Ojcu Świętemu za 7 najważniejszych rzeczy, które Franciszek zrobił od początku pontyfikatu.

Teraz chcemy zaprosić również Was wszystkich do wyrażania swojej wdzięczności papieżowi. Jak to zrobić? Sprawa jest banalnie prosta:

  • W mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram, YouTube) publikujcie wpisy, w których dziękujecie papieżowi za coś, co Was najbardziej porusza w jego działaniu (możecie to robić np. w formie krótkiego zdania, zdjęcia, filmiku, cokolwiek przyjdzie Wam do głowy). Możecie pisać o rzeczach z przeszłości albo już po jego przyjeździe - o słowach i gestach, które poruszą Wasze serca w trakcie ŚDM
  • Przy każdym takim wpisie dodawajcie hasztag #DziękiFranciszku
  • No to do dzieła!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czas pokazać Franciszkowi naszą wdzięczność
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.