Dlaczego nie protestujecie?

Dlaczego nie protestujecie?
Dariusz Kowalczyk SJ
7 lat temu

Wyobraźmy sobie, że w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, ktoś organizuje na Stadionie Narodowym koncert jakiejś niemieckiej kapeli, która nie stroni od antysemickich prowokacji. Co by się działo? Byłby zdecydowany protest mediów, polityków, tzw. autorytetów w Polsce i na świecie. Padłyby słowa o niebywałej podłości, skrajnej głupocie itp. I słusznie! W takiej sytuacji trzeba protestować.

Oczywiście taka sytuacja jest właściwie niewyobrażalna. Bo antysemityzm jest powszechnie potępiany i każdy, kto by taki koncert chciał zorganizować, skazałby się na śmierć cywilną. A antysemityzm jest powszechnie potępiany m.in. dzięki wieloletnim, solidarnym wysiłkom wspólnoty żydowskiej na świecie, by mówić głośno, że antysemityzm jest złem.

Gdyby ktoś twierdził, że nie ma co protestować przeciwko występom antysemickiej kapeli, bo w ten sposób tylko się ich reklamuje - to zostałby medialnie zmiażdżony. Gdyby ktoś przekonywał, że przecież można uczcić powstanie w getcie, a potem pójść na koncert, to zostałby uznany za durnia. Gdyby ktoś tłumaczył, że to tylko występ zespołu, i że choć niektóre teksty może i są kontrowersyjne, ale w imię wolności sztuki nie ma co rozdzierać szat, to szybko, by mu wytłumaczono, że jest kwintesencją podłości.

Ale w przypadku koncertu Madonny, koncertu z ewidentnymi elementami satanistycznymi i bluźnierczymi, zaplanowanego na 1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, podczas którego ginęli Polacy z hasłem "Bóg, Honor, Ojczyzna" na ustach, tego rodzaju argumenty są powtarzane przez mainstream medialny i spotykają się z szeroką akceptacją.

Tymczasem problemem nie jest to, że protesty są reklamą koncertu. Problemem jest wyśmiewanie tych protestów, dla mnie oczywistych (tak jak oczywisty byłby protest przeciwko antysemickiej kapeli). Smutne jest m.in. to, że także różni katolicy (spod szyldów otwartych i postępowych) okazują swe zrozumienie, choć jednocześnie delikatnie zaznaczają, że no może pomysł koncertu Madonny właśnie 1 sierpnia nie jest najszczęśliwszy, ale generalnie nie ma problemu, bo… bla, bla, bla.

A ja uważam każdy protest za potrzebny. Na przykład apel wystosowany przez 3 kapłanów: ks. Andrzeja Grefkowicza, o. Roberta Więcka SJ i ks. Pawła Pająka. Czytamy w nim m.in.:

Apel kończy się wezwaniem do modlitwy:

Tak! Koncert (ten koncert) Madonny 1 sierpnia w Warszawie nie jest jakąś tam niestosownością, nad którą "otwarty katolik" przechodzi ze spokojnym obliczem. Ale to jest coś, co domaga się prostych słów sprzeciwu, a przede wszystkim modlitwy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dlaczego nie protestujecie?
Komentarze (126)
1 sierpnia 2012, 11:42
To był celowy wybór daty. Ta rocznica Powstania jest ważna dla Warszawy i dla całej Polski. To brak wyczucia i szacunku dla ludzi i chwili, godnej zadumy i pamięci o tych, którzy oddali życie za Polskę. Myślę, że dla tej pani najważniejsza jest popularność, szum medialny i zgarnięcie dużej sumy pieniędzy. Zabrakło mądrości organizatorom koncertu Madonny, bo powinni to przewidzieć i liczyć się z konsekwencjami bp Pieronek
M
marcin
1 sierpnia 2012, 10:13
 Nie znam współczesnej twórczości Modonny i nie jestem nią zainteresowany. Jednak chciałbym wstrzymać się z oceną i akcją protestacyjną dzisiejszego koncertu. Natomiast po koncercie chętnie przyjrzałbym się co się tam na stadionie wydarzyło. Może organizatorzy zmienią program? Jeżeli nie zmienią i koncert rzeczywiście będzie obrażał wartości religijne kogokolwiek to WÓWCZAS powinniśmy zacząć mocno protestować i nawet skierować sprawę do odpowiednich organów - np prokuratura czy nawet ambasada amerykańska - w końcu to obywatelka USA. Ze swojej strony modlić się mogę aby Duch Święty był między uczestnikami koncertu i świecił im mądrością, radością i pokojem. -pozdrawiam.
ZS
zastanów się co mówisz
1 sierpnia 2012, 09:57
Przepraszam za pytanie ale muszę je zadać.Co ojciec ma do Żydów bo jest dyskusja o pedofilii w KK a ojciec o Żydach w Nowym Jorku, dyskusja o koncercie Madonny a ojciec o Zydach i antysemickich kapelach .Cyz to rodzaj obsesji czy...............? wiadomo że będzie ostry atak na księdza,  kiedy brak argumentów jest zawsze atak Madonnę stanowczo nie popieraliby Żydzi religijni co liczą się z Bogiem Stwórcą dlaczego tak bardzo unikają i boja sie prawdy Żydzi, chodzi tylko o prawdę   /przecież nie o wszystkich Żydów chodzi, tylko o tych co nie szanują wartości i uczuć religijnych i patriotycznych Polaków, o Żydów niereligijnych, kłamców, którzy od razu krzyczą na prawdę by tuszować, mataczyć, krzywić, /tego Bóg Izraela nie nauczał i rabini o tym winni wiedzieć/ o Żydów postkomunistów, spadkobierców Lenina, Stalina, Berii, NKWD a komunizm ateistyczny sprzeciwia się wierze w Boga,  sprzeciwia sie dekalogowi,  który Mojżesz otrzymał od Boga dla swego ludu, a zbrodni na ludzkości nie można w żaden sposób usprawiedliwić, hołdowania szatanowi i wygłupom Madonny żaden Żydzi religijni nie odważą się, bo mają mądrość Abrahama, Mojżesza, Eliasza, a jak pięknie pisze o Bogu i wartościach Biblii Roman Brandstatter, Żyd. A ksiądz jest od tego, aby mówić prawdę ostrzegać przed grzechem, ma prawo ukazywać błędy, z tego go Pan Bóg rozliczy a wy jesteście tylko śmiertelnikami i zdradzacie wiarę ojców waszych, którzy czcili Boga Izraela, którzy mieli świecić przykładem wiary w Boga, a nie w szatana! Módl się za swych zagubionych braci.
!
!!!
31 lipca 2012, 18:21
I oczywiście kardynał Kazimierz Nycz Metropolita Warszawski nie ma czasu na zajęcie stanowiska bo jest zajęty układaniem się z władzą, w tym ze swoim przyjacielem Komorowskim ! Co mu tam - niech trzódka wiernych sama się męczy ! A potrafi być bardzo pryncypialny, nawet ku oczywistemu zgorszeniu wiernych - vide: usunięcie krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Czy tak ma wyglądać odpowiedź na wezwanie Ojca Świętego o potrzebie powstania Kościoła wojującego ? http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,10194,benedykt-xvi-potrzebny-jest-kosciol-wojujacy.html Tylko palikociarze i wyznawcy palikoterii w KK z imprimatur GW idą na ten sabat zorganizowany przez bufetową
31 lipca 2012, 16:58
Ogólnie zgadzam się z powyższym tekstem i dziwią mnie internetowe użalania się nad tym, jak to katolicy robią z igły widły, bo wystarczy, że to rocznica wybuchu PW. Swoją drogą - kto wyraża zgodę na jej imprezy kolejno rok po roku w bardzo kluczowe polskie święta? No chyba nikt, o kim wiedziałyby jakże patriotyczne osoby na stanowiskach odpowiednich do podejmowania decyzji w takich sprawach! I inne pytanie: czy naprawdę nie wiedziano o tym koncercie nic kilka miesięcy temu, kiedy termin został zaplanowany?? Teraz to po prostu późnawo, niestety.
?
???
31 lipca 2012, 16:43
Chyba nie jest dobrą rzeczą wykorzystywanie portalu deon.pl do propagowania tego typu literatury i treści. a jak wytłumaczysz zaproszenie przez Hannę Gronkiewicz Waltz Madonny i to w dniu 1 sierpnia w Warszawie ??? a jak wytłumaczysz ciągłe jej zezwalanie na parady bojówek pod skrzydłami "Krytyki Politycznej" 11  listopada a umniejszanie marszom niepodległościowym, a częste zezwalanie  parad gejowskich walka z krzyżami w miejscach publicznych, czy tak sie zachowuje Polak katolik, to wszystko czynią wg określonego programu
JZ
jak zwykle warto
31 lipca 2012, 15:53
Nieprawdziwi Polacy (na marginesie występu bufetowej madonny): Jan Pietrzak felieton http://www.youtube.com/watch?v=V3XUfFZMggc&feature=plcp
W
www.protestuj.pl
31 lipca 2012, 15:49
Jest już ponad 50.000 podpisów  
M
marek
31 lipca 2012, 14:57
Istotnie leszek, jak pokazują Twoje wpisy w różnych miejscach, masz duży problem ze zrozumieniem wielu rzeczy. Ale oczekiwanie, że zajmie się Twoimi problemami sam portal deonu jest - jak sądzę - troszkę zbyt wygórowane.
L
leszek
31 lipca 2012, 13:30
Mam duży problem ze zrozumieniem, może ktoś mnie wspomoże. Czujne oko jezuitów wypatrzyło treści szatańskie i diabelskie w koncercie popularnej wokalistki Madonny i na dodatek w koncercie, który się nawet jeszcze nie odbył. Zaś to samo czujne oko jakoś jest ślepe, że na portalu deon.pl,  założonym i prowadzonym przez Towarzystwo Jezusowe się propaguje antysemickie i rasistowskie treści i literaturę. 
L
leszek
31 lipca 2012, 13:12
fragment ze stenogramu z Tajnego przemówienia Jakuba Bermana do żydów w Polsce, wygłoszonego na posiedzeniu egzekutywy komitetu żydowskiego w kwietniu 1945 roku. "Należy się liczyć z dalszym napływem Żydów do Polski, ponieważ na terenie Rosji jest jeszcze dużo Żydów. Przed wkroczeniem Niemców, w poszczególnych miastach ZSRR było kilka skupisk Żydów polskich: Charków - 36.200, Kijów - 17.800, Moskwa - 53.000, Leningrad - 61.000, w zachodnich republikach 184.730. Żydzi skupieni w tych ośrodkach to przeważnie inteligencja żydowska i dawne kupiectwo żydowskie. Element ten jest obecnie szkolony w ZSRR. Są to kadry budowniczych Polski - tzn. Zgodnie z projektem Politbiura - fachowcy ci obsadzać będą najważniejsze dziedziny życia w Polsce, a ogół Żydów będzie rozlokowany głównie w centrach kraju. Stara polityka żydowska zawiodła. Obecnie przyjeliśmy nową, zespalającą cele narodu żydowskiego z polityką ZSRR. Podstawową zasadą tej polityki jest stworzenie aparatu rządzącego, złożonego z przedstawicieli ludności żydowskiej w Polsce." co katolickie im obce zaproszenie Madonny celowe Problem jest taki, że to "tajne przemówienie Bermana" w oryginale nazywało się "Protokoły Mędrców Syjonu" i tutaj tylko zostało zmodyfikowane dla potrzeb polskiego odbiorcy o specyficznej mentalności. Chyba nie jest dobrą rzeczą wykorzystywanie portalu deon.pl do propagowania tego typu literatury i treści.
1V
1 VIII godzenie w POLAKÓW
31 lipca 2012, 10:49
Grydzewski ogromnie ubolewał, że: "W Poznańskiem Żydzi z nielicznymi wyjątkami byli poplecznikami zaborców, takimi samymi jak w Królestwie napływowi Żydzi rosyjscy, tzw. litwacy" (tamże, s. 178). Grydzewski niejednokrotnie bardzo stanowczo występował przeciwko fanatycznej zaciekłości niektórych Żydów, przypominał ponure tradycje ich fanatyzmu. W pisanym w 1962 r. tekście wyrażał bezowocną, jak się okazało nadzieję, że "wreszcie dojdą do opamiętania pewne grupy Żydów zatracające wszelką miarę w bezpośrednich oskarżeniach miotanych na społeczeństwo polskie pod okupacją" (podkr. - J.R.N.; tamże, s. 367). Nieugiętym obrońcą Polski, polskości przeciw wszelkiego typu oszczercom, także żydowskiego pochodzenia, był poeta Marian Hemar (Jan Marian Herscheles), mistrz satyry politycznej. Słynny był jego protest przeciwko wysuwanym przez niektórych Żydów oszczerstwom na temat Polski w liście do brytyjskiego "Timesa" z 11 lipca 1942 r. Skrytykował w nim twierdzenia głoszące, że część Żydów chce odejść z jednostek armii polskiej z powodu panującego w niej rzekomo antysemityzmu. Hemar stwierdził, że w armii polskiej nie ma żadnego antysemityzmu, a Żydzi starający się uniknąć dalszej służby to po prostu zwykli dezerterzy, którzy pragną wymigać się od jakiejkolwiek służby wojskowej.
M
monika
31 lipca 2012, 10:45
@Dariusz Kowalczyk SJ Co zrobił ojciec wczoraj (a może już dzisiaj też) w sprawie realizacji swojego marzenia z ostatniego akapitu tekstu? Jeśli jeszcze nic, to proponuję zacząć od zaniechania antagonizowania katolików (w stylu: "prawdziwi" kontra "otwarci").
KR
kto rządzi w Polsce ?
31 lipca 2012, 10:43
Nienawidzą Polaków bardziej niż Niemców i dlatego profanują wspomnienie POLSKICH WARSZAWSKICH POWSTAŃCÓW Szkoda, że dzisiaj tak mało się pamięta o innym wybitnym polskim patriocie żydowskiego pochodzenia, niezłomnym rzeczniku zbliżenia polsko-żydowskiego, lekarzu Ludwiku Hirszfeldzie, autorze tak niesłusznie dziś przemilczanych pięknych wspomnień "Historia jednego życia". W książce tej niezwykle uczciwie ukazywał całą złożoność stosunków polsko-żydowskich, pokazując, w jak wielkim stopniu także i sami Żydzi byli odpowiedzialni za trudności we wzajemnych stosunkach obu narodów. Oto jakże wymowny fragment książki Ludwika Hirszfelda: "Wkład Żydów zasymilowanych w kulturę polską był niemały. Ale jednocześnie w Polsce żyły masy fanatyków hołdujących najgorszym przesądom, ubierających się odrębnie, odżywiających się i mówiących inaczej niż otoczenie i dla których polska kultura była obca, w najlepszym razie obojętna. We wschodnich województwach Żydzi zachowali sympatię dla kultury rosyjskiej, z którą się rozstali stosunkowo niedawno. Proletariat żydowski sympatyzował ze względów zrozumiałych z komunizmem". Warto przypomnieć również dziś wciąż tak mało znany list Hirszfelda do Jerzego Borejszy z 27 października 1947 r., w którym ubolewał, że "nacjonaliści żydowscy nienawidzą Polaków więcej niż Niemców, i że świadomie lub nieświadomie idą w kierunku proniemieckim, tak jak to zresztą przewidziałem w mojej książce (...). Jeśli nie podkreślam tych spraw publicznie, to dlatego tylko, by Żydom nie szkodzić i nie pogłębiać przepaści, którą kopie nacjonalizm żydowski pomiędzy Żydami i Polakami" (cyt. za: B. Fijałkowska "Borejsza i Różański. Przyczynek do dziejów stalinizmu w Polsce", Olsztyn 1995, s. 139).
TP
tylko prawda wyzwoli
31 lipca 2012, 10:38
tylko w interesie komunistów i postkomunistów w ich wielkim interesie leży sprofanowanie wspomnienia święta 1 sierpnia i plucie koncertem Madonny na groby powstańców, które usiane są po calej Warszawie, obrażanie uczuć rodzin poległych powstańców.... "Żydowie polscy", Cyprian Kamil Norwid - Polak pisał o żydach: "Ty jesteś w Europie, poważny narodzie żydowski, jak pomnik strzaskany na Wschodzie, (...) Poważny narodzie! Cześć tobie w tych, którzy Mongolsko-czerskiej nie zlękli się burzy - I Boga Mojżeszów bronili wraz z nami". Antoni Słonimski - Polak pochodzenia żydowskiego w "Wiadomościach Literackich" (nr 35 z 31 sierpnia 1924 r.) głośny artykuł "O drażliwości Żydów". Napisał w nim wprost: "Oprócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić" są ludzie i ludziska są żydzi piękni jak Janusz Korczak, Antoni Słonimski wielcy polscy patrioci, i wielu polityków akurat nie w SLD, nie w PO, nie w PSL, nie w partii Palikota lecz w PIS są politycy i celebryci pochodzenia żydowskiego, którzy gardzą Polakami, kłamią jak Jan Gross, Jerzy Urban, Michnik, zwalczają nasz patriotyzm, chodzą do kościoła, przyjmują komunię świętą, a zapraszają Madonnę aby "dołożyła" Panu Jezusowi i Jego Najświętszej Matce.... nie mogą uwolnić się od dziedzictwa swych przodków, zakłamali życiorysy, i muszą czy chcą żyć fałszem i kłamstwem.... gdzie jest T.Mazowiecki, czemu się nie wypowiada /rzecznik światowy/ gdzie Komorowski, Kwaśniewski, wałęsa/jego córka też w Kabale/.... wychodzi szydło z wora Hanno i POlscy jej przyjaciele
M
monika
31 lipca 2012, 10:07
Problemem jest takie wychowanie katolików, aby było dla nich jasne, że na ten koncert nie pójdą. Publiczność Madonny nie składa się z samych ateistów. Otóż to!
NM
nie musisz czcić PIS nie trzeba
31 lipca 2012, 09:59
Dla fanów PiS to dobry dzień na wiec ku czci guru. fani PIS nie mają guru, czczą PANA JEZUSA i MATKĘ BOŻĄ KRÓLOWĄ POLSKI, a jeżeli do PIS wkradają się czarne owce to .... nieuniknione... ...judaszów i amatorów na srebrzyste srebrniki nigdzie nie brakuje....ucho podklamkowe i organizacja ścian słyszacych - to nawyk zdrajców i tchórzy.... od początku istnienia swiata, kiedy to szatan skusił człowieka... a co ty czcisz i kogo czcisz
GL
gdzie lgnie A.Gronkiewicz Waltz
31 lipca 2012, 09:50
Ta data to data wspomnienia klęski i porażki a nie żadne święto. wspomnienie pięknych powstańców, którzy mieli odwagę walczyć z dwoma strasznymi wrogami postkomuniści, dzieci SBecji, NKWD myślą podobnie jak ty, kim byli: Beria, prawa ręka Stalina, Feliks Dzierżyński, Helena Wolińska, Stefan Michnik, Maria Górowska   i cała plejada NKWD-sędziów, prokuratorów.... kim byli Geremek, Mazowiecki, Kuroń w polityce ??? ojciec A.Kwaśniewskiego, Cimoszewicza Żydzi stanowili przytłaczającą większość funkcjonariuszy oficerów NKWD! cd. Gdybyś Ty wiedział, naszych dziadów kacie, Sybirskich więzień ponura legendo, Jak Twoją dobroć kląć tu wszyscy będą, Wszyscy Słowianie, wszyscy Twoi bracia. Legła twa armia zwycięska, czerwona U stóp łun jasnych płonącej Warszawy I ścierwią duszy syci z bólem krwawym Garstki szaleńców, co na gruzach kona. Czekamy Ciebie nie dla nas, żołnierzy, Dla naszych rannych - mamy ich tysiące I dzieci są tu - i matki karmiące I po piwnicach zaraza się szerzy. Miesiąc już mija od Powstania chwili Łudzisz nas czasem dział swoich łomotem Wiedząc, jak ciężko będzie znowu potem Powiedzieć sobie, że z nas znów zakpili. Czekamy Ciebie - ty zwlekasz i zwlekasz Ty się nas boisz i my wiemy o tym. Chcesz, byśmy wszyscy legli tu pokotem. Naszej zagłady pod Warszawą czekasz. Nic nam nie zrobisz - masz prawo wybierać. Możesz nam pomóc, możesz nas wybawić Lub czekać dalej i śmierci zostawić. Śmierć nie jest straszna, możemy umierać. Ale wiedz o tym, że z naszej mogiły Nowa się Polska zwycięska narodzi. I po tej ziemi Ty nie będziesz chodzić Czerwony władco rozbestwionej siły. Warszawa, 26 sierpnia 1944 r. "Ziutek"  
J
Joanna
31 lipca 2012, 09:38
Moim zdaniem problem polega nie na tym, żeby zakazać koncertu, bo to tylko zaktywizuje rzesze ludzi, którzy nie znoszą, jak im się czegoś zakazuje i dla samej obrony swojej wolności, będą protestować przeciwko zakazom. Problemem jest takie wychowanie katolików, aby było dla nich jasne, że na ten koncert nie pójdą. Publiczność Madonny nie składa się z samych ateistów.
Jadwiga Krywult
Jadwiga Krywult
31 lipca 2012, 09:30
Warszawa we wspomnieniach 1 sierpnia to dzień święty Dla fanów PiS to dobry dzień na wiec ku czci guru.
NK
nie kumasz a wymądrzasz się
31 lipca 2012, 09:23
Dlaczego 1 sierpnia na jakiś tam koncert to niedobry termin? Ta data to data wspomnienia klęski i porażki a nie żadne święto. Warszawa we wspomnieniach 1 sierpnia to dzień święty, to cmentarz poległych w walce bohaterów, nie klakierów, nie zdrajców i sprzedawczyków, konfidentów, nie zbrodniarzy NKWD i tych z piekła rodem... Ziutek "Czerwona zaraza" Czekamy Ciebie Czekamy Ciebie czerwona zarazo Byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, Była zbawieniem, witanym z odrazą. Czekamy Ciebie - Ty potęgo tłumu Zbydlęciałego pod Twych rządów knutem, Czekamy Ciebie, byś nas zgniotła butem Swego zalewu i haseł poszumem. Czekamy Ciebie ty odwieczny wrogu Morderco krwawy tłumu naszych braci. Czekamy Ciebie nie, żeby Ci spłacić Lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś Ty wiedział, nienawistny zdrajco Jakiej Ci śmierci życzymy w podzięce I tak bezsilnie zaciskamy ręce Pomocy prosząc, podstępny oprawco. Żebyś Ty wiedział, jak to strasznie boli Nas, dzieci Wolnej, Niepodległej, Świętej Skuwać w kajdany łaski Twej przeklętej Cuchnącej jarzmem wiekowej niewoli.  
PJ
Pan Janek
31 lipca 2012, 04:43
Nieprawdziwi Polacy (na marginesie występu bufetowej madonny): Jan Pietrzak felieton http://www.youtube.com/watch?v=V3XUfFZMggc&feature=plcp
W
www.protestuj.pl
31 lipca 2012, 02:23
 JEST  JUŻ  PONAD  40.000  PODPISÓW !
M
MR
31 lipca 2012, 02:08
Dlaczego 1 sierpnia na jakiś tam koncert to niedobry termin? Ta data to data wspomnienia klęski i porażki a nie żadne święto. A w żadnym wypadku to nie jest święto kościelne. O co więc chodzi z tym nawoływaniem do protestów? Kto nie chce nie idzie na koncert. U nas protesty w modzie, a już nawoływanie do protestów do prawdziwy hit!
Krzysztof Seremak
Krzysztof Seremak
30 lipca 2012, 22:06
@o.Kowalczyk Szanowac powinnismy osobe jako taka, ale poglady nie zawsze. No bo co by bylo, gdyby jakis antysemita powiedzial - marzy mi sie, aby byl wiekszy szacunek dla pogladow antysemickich, bo to przeciez poglady, jak kazde inne... Poglady, ktore pozwalaja komus bawic sie 1 sierpnia w Warszawie przy antychrzescijanskim, bluznierczym show, nie zasluguja na szacunek. Mozna je co najwyzej tolerowac, tak jak toleruje sie np. dlubanie w nosie w miejscu publicznym. Poglad, ze na szacunek zasluguje tak samo chrzescijanstwo, jak i antychrzescijanstwo (bluznierstwo), to wlasnie typowe bla, bla, bla ludzi cynicznych, albo malo rozumiejacych z otaczajacego ich swiata. Przepraszam za pytanie ale muszę je zadać.Co ojciec ma do Żydów bo jest dyskusja o pedofilii w KK a ojciec o Żydach w Nowym Jorku, dyskusja o koncercie Madonny a ojciec o Zydach i antysemickich kapelach .Cyz to rodzaj obsesji czy...............?
K
klawa
30 lipca 2012, 21:55
 "Bo antykatolickość (antychrześcijańskość) nie jest dziś mniej obrzydliwa i niebezpieczna niż antysemityzm." To już ten dialog z niewierzącymi? Czy jeszcze "nowa ewangelizacja"? A może dopiero "dawanie świadectwa miłości"? 
W
www.protestuj.pl
30 lipca 2012, 19:17
Jeśli jeszcze nie dołączyłeś do wielkiego protestu Krucjaty Młodych, w którym bierze udział bagatela prawie 47 000 osób, uczyń to czym prędzej i zaproś znajomych. Niech nas będzie przynajmniej tyle, ile uczestników nieszczęsnego spektaklu na Stadionie Narodowym! Dlaczego każdy z nas musi zaprotestować: http://www.mt1033.pl/terlikowski--dlaczego-nalezy-protestowac-przeciwko-koncertowi-madonny,601,a.html Lecz to nie wszystko co możesz uczynić. Protesty oburzonych katolików złożyliśmy w warszawskim Ratuszu. Jesteśmy ciekawi, czy zostaną potraktowane poważnie. Ale o skuteczność protestów trzeba się również pomodlić! Egzorcyści proszą właśnie o Twoją modlitwę w intencji odwołania koncertu. Jak stwierdzają, koncert ma formę ANTYEWANGELIZACJI, a jego podstawowym celem jest kpienie z Boga i chrześcijan: http://www.mt1033.pl/egzorcysci--koncert-madonny-to-antychrzescijanska-trucizna,600,a.html Abp. Hoser apeluje o modlitwę 1 sierpnia w intencji poległych i zadośćuczynienie Sercu Jezusowemu za bluźnierstwa: http://www.mt1033.pl/koncert-madonny--abp-hoser-apeluje-o-zadoscuczynienie-za-bluznierstwa,599,a.html
W
www.protestuj.pl
30 lipca 2012, 19:15
I oczywiście kardynał Kazimierz Nycz Metropolita Warszawski nie ma czasu na zajęcie stanowiska bo jest zajęty układaniem się z władzą, w tym ze swoim przyjacielem Komorowskim ! Co mu tam - niech trzódka wiernych sama się męczy ! A potrafi być bardzo pryncypialny, nawet ku oczywistemu zgorszeniu wiernych - vide: usunięcie krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Czy tak ma wyglądać odpowiedź na wezwanie Ojca Świętego o potrzebie powstania Kościoła wojującego ? http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,10194,benedykt-xvi-potrzebny-jest-kosciol-wojujacy.html
CM
czyżby misja Madonny
30 lipca 2012, 17:19
Można chyba uogólnić, że różnica w stosunku do tradycyjnych sposobów pojmowania kabały, a tego co robi Kabbalah Centre tkwi w tym, że to co tradycyjnie było uważane za wtajemniczenie dostępne bardzo zaawansowanym, Kabbalah Centre rozpowszechnia, tym, którzy płacą, niemal od razu, co bulwersuje tradycyjnych rabinów. Z wtajemniczenia uczyniono komercyjny uproszczony produkt, po który stosunkowo łatwo sięgnąć. Doktryna głosi zwierzchność kabały nad wielkimi religiami, chrześcijaństwem, buddyzmem, islamem, dużo mówi o symbolice światła, zdjęciu duchowych skorup „klippot” i otwarciu szóstego zmysłu, który jest bramą poznania 99% rzeczywistości, z której jako niewtajemniczeni znamy jedynie 1%. Wyznawcy wierzą w reinkarnację i astrologię, piją naenergetyzowaną wodę. Spośród różnych ksiąg uznawanych przez historyczne nurty kabalistyczne wybrali zwłaszcza jedną o nazwie „Zohar”. Potężny ezoteryczny związek religijny z USA namawia także i u nas, w Polsce, do publicznego pokazywania się z czerwoną nitką na nadgarstku… O piosenkarce – skandalistce Madonnie ostatnio mówi i pisze się bardzo dużo. Przeciwnicy nazywają ją bluźnierczynią, osobą wyzutą z głębi, atakującą duchowość, nagą, płytką, dziwką. Racja, racja… . Niemniej, czy na pewno tylko o to chodzi? Czy jest to pusta bezmyślność, tanie epatowanie skandalem głupiutkiej blondynki, czy też w tym szaleństwie jest jakaś metoda? Co oznacza czerwona nitka na jej nadgarstku? Madonna co najmniej 15 lat w Kabale nabyła wielkiego doświadczenia...
MI
Madonna i kabała
30 lipca 2012, 17:03
Bo antysemityzm jest powszechnie potępiany i każdy, kto by taki koncert chciał zorganizować, skazałby się na śmierć cywilną. A antysemityzm jest powszechnie potępiany m.in. dzięki wieloletnim, solidarnym wysiłkom wspólnoty żydowskiej na świecie, by mówić głośno, że antysemityzm jest złem. i nie oskarżać za błędy swoich, lecz zawsze oskarżać o antysemityzm Polaków i wytwarzać sztuczny antysemityzm aby przypisywać go Polakom: nie Niemcom, nie Hitlerowi lecz Polakom, bo dobrze wiedzą kto pomagał Hitlerowi, ale chcą ukryć. Polacy nie zapraszali Madonny do Jerozolimy aby wyśmiewała ich najwyższe wartosci. Za to Polacy pochodzenia żydowskiego /nie wszyscy/ bardzo Madonnę zapraszają, bardzo zapraszają aby profanować patriotyzm narodowy. z prasy: 13 września 2007  w Jerozolimie rozpoczęło się dziesięciodniowe studiowanie Kabały. Na święto przybyło mnóstwo światowych gwiazd wyznających ten jeden z nurtów judaizmu. Kabała jest bardzo popularna wśród celebrities. Dla ciekawostki - Kabaliści wierzą, że posiedli tajemną wiedzę o wszechmocnym, bożym dziele stwarzania świata oraz roli człowieka w tym dziele. Do jej wyznawców zalicza się m.in.: Madonnę, Demi Moore, Ashtona Kutchera, Britney Spears (z całą pewnością nie dotarła), Micka Jaggera, Mariah Carey, Elizabeth Taylor oraz Barbrę Streisand. Mówi się, że wyznawcy Kabały, to członkowie sekty. 12 września przypada w Jerozolimie święto Rosh Hashana, czyli żydowski Nowy Rok. Tego dnia do miasta przybywa mnóstwo pielgrzymów chcących zgłębić swą wiedzę na temat Kabały. Madonna odleciała wczoraj do Izraela z całą rodziną. Ciekawe, czy zabrała ze sobą tego sztucznego penisa, którego mielimy okazję wczoraj oglądać. Madonna występuje z charakterystyczną dla Kabalistów bransoletką.
ND
NIE dla Madonny
30 lipca 2012, 12:22
Z ks. Gabrielem Amorthem, rzymskim egzorcystą, rozmawiają o. Piotr Kwiatek OFMCap i dr Anna Pecoraro A.P.: Czy zgadza się Ksiądz ze stwierdzeniem, że obecnie mamy do czynienia ze szczególnie nasilonym działaniem złego ducha? - Tak, oczywiście, że zgadzam się z tą opinią. Można śmiało powiedzieć, że czasy współczesne są nabrzmiałe obecnością złego ducha. Jesteśmy świadkami powstawania i działania licznych sekt satanistycznych, stają się modne seanse spirytystyczne, jest bardzo wielu ludzi zajmujących się wróżbiarstwem czy wprost okultyzmem. A z drugiej strony należy wiedzieć, że w diecezjach wciąż brakuje lub w ogóle nie ma księży egzorcystów. o. P.K.: W Piśmie Świętym diabeł jest definiowany jako “ojciec kłamstwa” (J 8, 44). Jedno z jego wielkich dzieł to przekonanie człowieka, że tak naprawdę to on nie istnieje, że jest tylko wytworem ludzkiej fantazji itd. Jakimi innymi metodami demon lubi się posługiwać w celu niszczenia człowieka? - Rzeczywiście, diabeł to “wyjątkowy manipulator”. Jego sposób działania polega na podsycaniu wątpliwości, które – gdy nie zostaną uczciwie zauważone i rozważone – prowadzą do kryzysu wiary. Popatrzmy na kraje o długiej tradycji katolickiej, takie jak: Włochy, Francja czy Hiszpania. Wiara została tam zdefiniowana jako “prywatna sprawa”. Podobnie w Polsce (ksiądz zna te sytuacje znacznie lepiej niż ja) po upadku komunizmu moralność wcale nie wzrosła, a wręcz przeciwnie – osłabła. Spójrzmy na procenty dokonywanych aborcji w krajach “katolickich”, ilość osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu czy seksu. Są to sfery naszego życia, w które wchodzi demon. I możemy widzieć skutki tej obecności: hołdowanie przyjemności, uzależnienia, relatywizm… Kto nie ma wiary, często ulega przesądom, zabobonom, ufa wróżbom. Kto nie ma wiary, nie wierzy w życie wieczne i sprawy duchowe. 
ND
NIE dla Madonny
30 lipca 2012, 12:22
Z ks. Gabrielem Amorthem, rzymskim egzorcystą, rozmawiają o. Piotr Kwiatek OFMCap i dr Anna Pecoraro A.P.: Czy zgadza się Ksiądz ze stwierdzeniem, że obecnie mamy do czynienia ze szczególnie nasilonym działaniem złego ducha? - Tak, oczywiście, że zgadzam się z tą opinią. Można śmiało powiedzieć, że czasy współczesne są nabrzmiałe obecnością złego ducha. Jesteśmy świadkami powstawania i działania licznych sekt satanistycznych, stają się modne seanse spirytystyczne, jest bardzo wielu ludzi zajmujących się wróżbiarstwem czy wprost okultyzmem. A z drugiej strony należy wiedzieć, że w diecezjach wciąż brakuje lub w ogóle nie ma księży egzorcystów. o. P.K.: W Piśmie Świętym diabeł jest definiowany jako “ojciec kłamstwa” (J 8, 44). Jedno z jego wielkich dzieł to przekonanie człowieka, że tak naprawdę to on nie istnieje, że jest tylko wytworem ludzkiej fantazji itd. Jakimi innymi metodami demon lubi się posługiwać w celu niszczenia człowieka? - Rzeczywiście, diabeł to “wyjątkowy manipulator”. Jego sposób działania polega na podsycaniu wątpliwości, które – gdy nie zostaną uczciwie zauważone i rozważone – prowadzą do kryzysu wiary. Popatrzmy na kraje o długiej tradycji katolickiej, takie jak: Włochy, Francja czy Hiszpania. Wiara została tam zdefiniowana jako “prywatna sprawa”. Podobnie w Polsce (ksiądz zna te sytuacje znacznie lepiej niż ja) po upadku komunizmu moralność wcale nie wzrosła, a wręcz przeciwnie – osłabła. Spójrzmy na procenty dokonywanych aborcji w krajach “katolickich”, ilość osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu czy seksu. Są to sfery naszego życia, w które wchodzi demon. I możemy widzieć skutki tej obecności: hołdowanie przyjemności, uzależnienia, relatywizm… Kto nie ma wiary, często ulega przesądom, zabobonom, ufa wróżbom. Kto nie ma wiary, nie wierzy w życie wieczne i sprawy duchowe. 
WD
ważne dla duszy i ciała
30 lipca 2012, 12:22
Z ks. Gabrielem Amorthem, rzymskim egzorcystą, rozmawiają o. Piotr Kwiatek OFMCap i dr Anna Pecoraro A.P.: Czy zgadza się Ksiądz ze stwierdzeniem, że obecnie mamy do czynienia ze szczególnie nasilonym działaniem złego ducha? - Tak, oczywiście, że zgadzam się z tą opinią. Można śmiało powiedzieć, że czasy współczesne są nabrzmiałe obecnością złego ducha. Jesteśmy świadkami powstawania i działania licznych sekt satanistycznych, stają się modne seanse spirytystyczne, jest bardzo wielu ludzi zajmujących się wróżbiarstwem czy wprost okultyzmem. A z drugiej strony należy wiedzieć, że w diecezjach wciąż brakuje lub w ogóle nie ma księży egzorcystów. o. P.K.: W Piśmie Świętym diabeł jest definiowany jako “ojciec kłamstwa” (J 8, 44). Jedno z jego wielkich dzieł to przekonanie człowieka, że tak naprawdę to on nie istnieje, że jest tylko wytworem ludzkiej fantazji itd. Jakimi innymi metodami demon lubi się posługiwać w celu niszczenia człowieka? - Rzeczywiście, diabeł to “wyjątkowy manipulator”. Jego sposób działania polega na podsycaniu wątpliwości, które – gdy nie zostaną uczciwie zauważone i rozważone – prowadzą do kryzysu wiary. Popatrzmy na kraje o długiej tradycji katolickiej, takie jak: Włochy, Francja czy Hiszpania. Wiara została tam zdefiniowana jako “prywatna sprawa”. Podobnie w Polsce (ksiądz zna te sytuacje znacznie lepiej niż ja) po upadku komunizmu moralność wcale nie wzrosła, a wręcz przeciwnie – osłabła. Spójrzmy na procenty dokonywanych aborcji w krajach “katolickich”, ilość osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu czy seksu. Są to sfery naszego życia, w które wchodzi demon. I możemy widzieć skutki tej obecności: hołdowanie przyjemności, uzależnienia, relatywizm… Kto nie ma wiary, często ulega przesądom, zabobonom, ufa wróżbom. Kto nie ma wiary, nie wierzy w życie wieczne i sprawy duchowe. 
WD
ważne dla duszy i ciała
30 lipca 2012, 12:21
Z ks. Gabrielem Amorthem, rzymskim egzorcystą, rozmawiają o. Piotr Kwiatek OFMCap i dr Anna Pecoraro A.P.: Czy zgadza się Ksiądz ze stwierdzeniem, że obecnie mamy do czynienia ze szczególnie nasilonym działaniem złego ducha? - Tak, oczywiście, że zgadzam się z tą opinią. Można śmiało powiedzieć, że czasy współczesne są nabrzmiałe obecnością złego ducha. Jesteśmy świadkami powstawania i działania licznych sekt satanistycznych, stają się modne seanse spirytystyczne, jest bardzo wielu ludzi zajmujących się wróżbiarstwem czy wprost okultyzmem. A z drugiej strony należy wiedzieć, że w diecezjach wciąż brakuje lub w ogóle nie ma księży egzorcystów. o. P.K.: W Piśmie Świętym diabeł jest definiowany jako “ojciec kłamstwa” (J 8, 44). Jedno z jego wielkich dzieł to przekonanie człowieka, że tak naprawdę to on nie istnieje, że jest tylko wytworem ludzkiej fantazji itd. Jakimi innymi metodami demon lubi się posługiwać w celu niszczenia człowieka? - Rzeczywiście, diabeł to “wyjątkowy manipulator”. Jego sposób działania polega na podsycaniu wątpliwości, które – gdy nie zostaną uczciwie zauważone i rozważone – prowadzą do kryzysu wiary. Popatrzmy na kraje o długiej tradycji katolickiej, takie jak: Włochy, Francja czy Hiszpania. Wiara została tam zdefiniowana jako “prywatna sprawa”. Podobnie w Polsce (ksiądz zna te sytuacje znacznie lepiej niż ja) po upadku komunizmu moralność wcale nie wzrosła, a wręcz przeciwnie – osłabła. Spójrzmy na procenty dokonywanych aborcji w krajach “katolickich”, ilość osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu czy seksu. Są to sfery naszego życia, w które wchodzi demon. I możemy widzieć skutki tej obecności: hołdowanie przyjemności, uzależnienia, relatywizm… Kto nie ma wiary, często ulega przesądom, zabobonom, ufa wróżbom. Kto nie ma wiary, nie wierzy w życie wieczne i sprawy duchowe. 
UN
uważaj nie spal sie
30 lipca 2012, 12:18
Oczywiście, Powstanie Warszawskie jest własnością PiS, a PiS-owskie tałatajstwo ma prawo gwizdać i buczeć na cmentarzu. uważaj, żeby ta nienawiść cię nie zagryzła swoim jadem, kto pod kim dołki kopie.... i kąpie się w ukropie....   jad  mają pełzające, silne nie mają go mówie ci-członek PO a wcześniej PZPR  
ZC
za ciebie też modlitwa trwa
30 lipca 2012, 12:13
PiS-owskie tałatajstwo ma prawo gwizdać i buczeć na cmentarzu. i modlić się za wszystkie biedne naiwne ofiary szatana i jego pułapek czyli okultyzmu, który rozsiewa biedna Madonna /bo diabeł ma swoje narzędzia wśród pysznych, próżnych artystów i celebrytów, trolli/ i tych co im tak bardzo przeszkadza modlitwa PIS i podstawiają klakierów aby gwizdali na cmentarzu, bo szatan bardzo boi się modlitwy rózańcowej, Módlmy się o Polskę wierną BOGU KRZYŻOWI i EWANGELII i o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego. Polska oddana jest MATCE BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI i zwycięstwo przyjdzie od MARYI KRÓLOWEJ POLSKI, Mieliśmy mądrych pięknych Polaków królów i ks.kardynała Stefana Wyszyńskiego, którzy uprosili tę łaskę
OK
oj, Kaziu, Kaziu
30 lipca 2012, 11:59
Oczywiście, Powstanie Warszawskie jest własnością PiS niestety, na to jednak wygląda, że tylko PIS oddaje hołd walczącym i poległym w Powstaniu Warszawskim dzieci, młodzieży i AKowców, inne partie i ich fani jak widać wolą oddać hołd bolszewikom, którzy stali za Wisłą i patrzyli na dorzynanie przez hitlerowców powstańców, i palenie Warszawy, bo Powstańcy szli do boju /w obronie własnej Ojczyzny i stolicy/ z modlitwą na ustach i zawierzeniem Bogu swego życia, a sekta Lenina i Stalina stali jak sępy za Wisłą, scaleni mentalnie paktem ribentropomołotowskim  a potem odbierali hołdy bohaterów i do dziś czcić się każe ta sekta a o prawdziwych bohaterach niePOprawnie Politycznie i POstkomunistycznie wspominać bo do tej sekty wchodzili NKWD- kaci co wymordowali prawdziwych Polskich braci i to ich dzieci źle dziś rządzą bo wina spada z ojca na syna, trzeba chronić swych krewnych morderców bo pycha nie pozwoli się przyznać do błędów, wynagrodzić za tak okrutne morderstwa i zdrady stanu.... ofiary niewinnie i okrutnie mordowane często przeklinały swych morderców i pomstowali na ich rodziny.... dzieci morderców nie są szczęśliwe, mimo pozorów.... byli też tacy szlachetni co przebaczali w IMIĘ BOGA swym mordercom /rotmistrz Pilecki, Fieldorf "Nil" i podobni/ niewygodni, wymazani ich dzieci bardzo doświadczone ale szczęśliwe i dumne z ojców swoich... współczuć dzieciom katów i modlić się aby poznali MIŁOSIERDZIE BOŻE....    
Jadwiga Krywult
Jadwiga Krywult
30 lipca 2012, 11:32
Ponadto domagamy sie od POwskich wladz miasta Warszawy, by troche ruszyly rozumem i sercem, i pomyslaly o Polsce i Warszawie, a nie tylko o tym, jak zrobic na zlosc PiS-owi. Oczywiście, Powstanie Warszawskie jest własnością PiS, a PiS-owskie tałatajstwo ma prawo gwizdać i buczeć na cmentarzu.
M
monika
30 lipca 2012, 11:07
@monika Szanowac powinnismy osobe jako taka, ale poglady nie zawsze. No bo co by bylo, gdyby jakis antysemita powiedzial - marzy mi sie, aby byl wiekszy szacunek dla pogladow antysemickich, bo to przeciez poglady, jak kazde inne... Poglady, ktore pozwalaja komus bawic sie 1 sierpnia w Warszawie przy antychrzescijanskim, bluznierczym show, nie zasluguja na szacunek. Mozna je co najwyzej tolerowac, tak jak toleruje sie np. dlubanie w nosie w miejscu publicznym. Poglad, ze na szacunek zasluguje tak samo chrzescijanstwo, jak i antychrzescijanstwo (bluznierstwo), to wlasnie typowe bla, bla, bla ludzi cynicznych, albo malo rozumiejacych z otaczajacego ich swiata. Doceniam wielość słów tej wypowiedzi, ale jest ona obok. Chodzi o wyrażanie szacunku dla innych (inni to rzeczownik i odnosi się do osób), a nie dla innych (inaczej: odmiennych) poglądów. Określanie czyichś wypowiedzi jako "bla bla bla" jest brakiem szacunku dla osoby, a nie dla tych poglądów. Proszę wybaczyć, ale wykazuje ojciec spore braki w tej materii. W tym przynajmniej się zgadzamy, że łatwiej znosić czyjeś dłubanie w nosie w miejscach publicznych, niż brak szacunku dla drugiej osoby.
DK
Dariusz Kowalczyk SJ
30 lipca 2012, 10:52
@monika Szanowac powinnismy osobe jako taka, ale poglady nie zawsze. No bo co by bylo, gdyby jakis antysemita powiedzial - marzy mi sie, aby byl wiekszy szacunek dla pogladow antysemickich, bo to przeciez poglady, jak kazde inne... Poglady, ktore pozwalaja komus bawic sie 1 sierpnia w Warszawie przy antychrzescijanskim, bluznierczym show, nie zasluguja na szacunek. Mozna je co najwyzej tolerowac, tak jak toleruje sie np. dlubanie w nosie w miejscu publicznym. Poglad, ze na szacunek zasluguje tak samo chrzescijanstwo, jak i antychrzescijanstwo (bluznierstwo), to wlasnie typowe bla, bla, bla ludzi cynicznych, albo malo rozumiejacych z otaczajacego ich swiata.
30 lipca 2012, 10:49
(..)Ponadto domagamy sie od POwskich wladz miasta Warszawy, by troche ruszyly rozumem i sercem, i pomyslaly o Polsce i Warszawie, a nie tylko o tym, jak zrobic na zlosc PiS-owi. Zgoda na taki koncert 1 sierpnia w stolicy, to glupota albo sabotaz. PO myśli Ojcze oj mysli, Ewa Malinowska-Grupińska (Radna PO) żona Rafała Grupińskiego (posła PO) została przez aklamację wybrana na Szefową Rady Ruzeum Postawnia Warszwskiego - może koncert dopisza do oficjalnej częśći obchodów?
M
monika
30 lipca 2012, 10:05
O. Kowalczyku! Po co to pytanie w tytule, skoro w tekście odpowiedzi nieprotestujących są określone jako bla bla bla. Marzy mi się, żeby o. Kowalczyk wyrażał większy szacunek dla innych niż on, w myśl tego, czego sam oczekuje od reszty świata.
M
monika
30 lipca 2012, 10:04
O. Kowalczyku! Po co to pytanie w tytule, skoro w tekście odpowiedzi nieprotestujących są określone jako bla bla bla. Marzy mi się, żeby o. Kowalczyk wyrażał większy szacunek dla innych niż on.
M
MariaFJ
30 lipca 2012, 10:04
Muszę się zgodzić z o. Kowalczykiem. Właściwie chodzi o poszanowanie chrześcijaństwa. Któż ma bronić dziedzictwa, jeśli nie my chrześcijanie, którzy należymy do Chrystusa. Dobrze byłoby się określić, bo mętność, letniość jest obrzydliwa.
DK
Dariusz Kowalczyk SJ
30 lipca 2012, 09:54
@heniek jesli komus nie podoba sie madonna to nie musi isc na jej koncert! wy fanatyczni katolicy jestescie porabani i to zdrowo Nie jestesmy fanatycznymi katolikami. Za to niektorzy sa fanatycznymi chrystofobami. Nie domagamy sie niczego wiecej, jak elementarnego poszanowania chrzescijanstwa, katolicyzmu, i nie urzadzania antychrzescijanskich, bluznierczych imprez, nazywanych konceratami.  Czy gdyby ktos urzadzil koncert kapeli antysemickiej, to tez by mozna mowic, ze nie ma problemu, bo jak komus nie pasuje, to nie musi koncertu sluchac? Ponadto domagamy sie od POwskich wladz miasta Warszawy, by troche ruszyly rozumem i sercem, i pomyslaly o Polsce i Warszawie, a nie tylko o tym, jak zrobic na zlosc PiS-owi. Zgoda na taki koncert 1 sierpnia w stolicy, to glupota albo sabotaz.
H
heniek
30 lipca 2012, 02:22
jesli komus nie podoba sie madonna to nie musi isc na jej koncert! wy fanatyczni katolicy jestescie porabani i to zdrowo dlaczego wszyscy musza patrzec na zycie tak jak wy ? ciemnota religijna zawsze chce rzadzic wszystkim i wszystkimi jesli ktos sie z wami nie zgadza to walczy z waszym bogiem ?
A
Anglia
30 lipca 2012, 01:04
Do Beniamina ktory pytal czy ma pojsc na koncerty pewnych gwiazd muzyki. Dla jasnosci nie jestem ksiedzem, podaje tylko swoja opinie. Znam czlowieka z ktorego wypedzono zlego ducha Mika Jaggera. Ta piosenkarka ktora wspominasz o ile wiem tez jest antykoscielna. Ja osobiscie bym nie szedl i nie sluchal. Pozdrawiam.
S
Szaweł
29 lipca 2012, 21:27
Bo albo dłuuuugi szereg smętnie pielgrzymuje dialogując z (wiadomo kim), albo Ecclessia militans robi porządek. Ta ofermowatość apostolska katolików to skutki ofermowatej formacji. Panii Hania to chyba jakaś charyzmatyczka, nieprawdaż?
PR
postkomunistki rządzą Wa-wą
29 lipca 2012, 19:40
Urządzenie koncertu Madonnie w dniu godziny W jest skandaliczna, a winę za nią ponosi prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz: Pomysł urządzenia takiego właśnie widowiska w tym szczególnym dniu w Warszawie jest kolejną prowokacją w stosunku do osób wrażliwych na historię tego miasta, na historię Polski w ogóle. Oto bohaterska Warszawa jest w wolnej Polsce celowo poniżana przez władze, a ofiara życia tysięcy Warszawiaków warta jest dla stołecznej pani prezydent tyle, ile rozbrykany tyłek skandalicznej, szmirowatej laluchy. Minuta ciszy w godzinie W ma być zagłuszona paroma godzinami jazgotu i obrażaniem Pana Jezusa i Matki Bozej i uczuć Polaków. może wreszcie naród polski obudzi się, a jakie to Polki: Gronkiewicz - Waltz i Kazimiera Szczuka oraz Wanda Nowicka i ich zwolenniczki to przynajmniej wiadomo, dziwne tylko, że Gronkiewicz widzi się czasami jak przyjmuje komunię świętą ....a to do czegoś zobowiązuje, nie można dwom panom służyć.    
W
www.protestuj.pl
29 lipca 2012, 15:20
I oczywiście kardynał Kazimierz Nycz Metropolita Warszawski nie ma czasu na zajęcie stanowiska bo jest zajęty układaniem się z władzą, w tym ze swoim przyjacielem Komorowskim ! Co mu tam - niech trzódka wiernych sama się męczy ! A potrafi być bardzo pryncypialny, nawet ku oczywistemu zgorszeniu wiernych - vide: usunięcie krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Czy tak ma wyglądać odpowiedź na wezwanie Ojca Świętego o potrzebie powstania Kościoła wojującego ? http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,10194,benedykt-xvi-potrzebny-jest-kosciol-wojujacy.html
W
www.protestuj.pl
29 lipca 2012, 15:16
Jeśli jeszcze nie dołączyłeś do wielkiego protestu Krucjaty Młodych, w którym bierze udział bagatela prawie 47 000 osób, uczyń to czym prędzej i zaproś znajomych. Niech nas będzie przynajmniej tyle, ile uczestników nieszczęsnego spektaklu na Stadionie Narodowym! Dlaczego każdy z nas musi zaprotestować:  http://www.mt1033.pl/terlikowski--dlaczego-nalezy-protestowac-przeciwko-koncertowi-madonny,601,a.html Lecz to nie wszystko co możesz uczynić. Protesty oburzonych katolików złożyliśmy w warszawskim Ratuszu. Jesteśmy ciekawi, czy zostaną potraktowane poważnie. Ale o skuteczność protestów trzeba się również pomodlić! Egzorcyści proszą właśnie o Twoją modlitwę w intencji odwołania koncertu. Jak stwierdzają, koncert ma formę ANTYEWANGELIZACJI, a jego podstawowym celem jest kpienie z Boga i chrześcijan: http://www.mt1033.pl/egzorcysci--koncert-madonny-to-antychrzescijanska-trucizna,600,a.html Abp. Hoser apeluje o modlitwę 1 sierpnia w intencji poległych i zadośćuczynienie Sercu Jezusowemu za bluźnierstwa: http://www.mt1033.pl/koncert-madonny--abp-hoser-apeluje-o-zadoscuczynienie-za-bluznierstwa,599,a.html
RN
różaniec na szaniec
29 lipca 2012, 15:04
muzyka: ks. A.S. REFREN: Zwyciężyłaś, zwyciężaj! Straszny jest szczęk oręża! Już Różaniec, Różaniec, Różaniec wytaczają żołnierze na szaniec. Gdzie Ojczyzna Twa, niebios Wybranko, w bliznach twarz Twoja, nasza Hetmanko, w pobojowisk Ci dymie ściemniała, kiedy w Polski obronie stawałaś. Twoje ucho na głos czułe bitwy, która wre tam, gdzie szczere modlitwy. Gdzie pokuta, gdzie w górę dążenie, tam gdzie czyste za drugich cierpienie. Smok czerwony tak niszczy to plemię! Tyle gwiazd już strąconych na ziemię! Straszną rzekę wypuścił z gardzieli, w alkoholu Polacy tonęli. O niewiasto Ty z Apokalipsy, Twymi dziećmi jesteśmy tu wszyscy! Leć na skrzydłach dwóch Orła Polskiego, obroń resztę potomstwa swojego.   Szatan widzi, że czasu ma mało. Atakuje więc ziemię już całą. Pieczętuje swe sługi na czołach i zasiada na wielu już tronach. Bój to jest nasz ostatni, Królowo! Wkrótce świat się narodzi na nowo. Wielki ogień tę ziemię przepali. Raj zakwitnie dla tych, co zostali. Ty w Gietrzwałdzie po polsku mówiłaś, że w Różańcu, w trzeźwości jest siła. Sto lat przeszło nam w tylu już klęskach. Wstań Narodzie, masz szansę zwycięstwa! Splećmy łańcuch Różańców przez Polskę. Niech Królowa dowodzi swym wojskiem. Niech zakwitną krokusy trzeźwości - wtedy wzejdzie jutrzenka wolności! Niech Krucjata ogarnie miliony, wtedy będzie kraj ocalony. każdy wytrwa bez przeszkód przy Bogu, jak przyrzekliśmy w Ślubach Narodu.
MS
módlmy się o Błogosławieńst
29 lipca 2012, 14:58
I oczywiście kardynał Kazimierz Nycz Metropolita Warszawski nie ma czasu na zajęcie stanowiska bo jest zajęty układaniem się z władzą, w tym ze swoim przyjacielem Komorowskim ! Co mu tam - niech trzódka wiernych sama się męczy ! A potrafi być bardzo pryncypialny, nawet ku oczywistemu zgorszeniu wiernych - vide: usunięcie krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Kto się do mnie przyzna Ja też się do niego przyznam przed Bogiem Ojcem Moim Módlmy się o Polskę wierną KRZYŻOWI BOGU EWANGELII  O WYPEŁNIENIE ŚLUBÓW JASNOGÓRSKICH NARODU POLSKIEGO ze św.Benedyktem, nośmy medalik św.Benedykta, osłabia działanie szatana: NIECHAJ KRZYŻ ŚWIĘTY BĘDZIE MI ŚWIATŁEM ZAŚ SZATAN NIECH NIGDY NIE BĘDZIE MYM PRZEWODNIKIEM IDŹ PRECZ SZATANIE NIE NAKŁANIAJ MNIE DO ZŁEGO  ŻŁE RZECZY CZYNISZ SAM PIJ SWOJĄ TRUCIZNĘ Ufamy Matce Niepokalanej Maryi Ona jest Poskromicielką szatana, jest Niezwyciężona, Maryja jest całą racją naszej nadziei
PO
po owocach ich poznacie
29 lipca 2012, 14:16
I oczywiście kardynał Kazimierz Nycz Metropolita Warszawski nie ma czasu na zajęcie stanowiska bo jest zajęty układaniem się z władzą, w tym ze swoim przyjacielem Komorowskim ! Co mu tam - niech trzódka wiernych sama się męczy ! A potrafi być bardzo pryncypialny, nawet ku oczywistemu zgorszeniu wiernych - vide: usunięcie krzyża na Krakowskim Przedmieściu.
A
akcja SOS dla Warszawy
29 lipca 2012, 13:06
Madonna i Egzorcysta Watykański ! > Pilna Prośba od Dominika Tarczyńskiego ! Drukuj Email Wpisał: Dominik Tarczyński 26.07.2012. > Chciałbym prosić każdego z Was o pomoc w rozesłaniu pilnej informacji: > > Trwa właśnie akcja modlitewna w związku z planowanym okultystycznym > wydarzeniem - koncertem "Madonny". W tym samym czasie trwa właśnie > premiera mojego filmowego wywiadu z Egzorcystą Watykańskim, o. Gabreile > Amorthem! > Do wtorku, 31 lipca 2012 trwa sprzedaż tygodnika Gazeta Polska do > którego dołączony jest ten dokument. > > "Egzorcysta" to moj wywiad z egzorcystą watykańskim, o. Gabriele > Amorthem zarejestrowany w pomieszczeniu gdzie przeprowadzane są > egzorcyzmy. To bardzo ważny projekt który może wiele osób uchronić przed > poważnymi zagrożeniami duchowymi! > Wszystko to co można usłyszeć i zobaczyć w tym filmie naprawdę zmienia > sposób myślenia wielu osób!> > Bardzo potrzebuję wsparcia w przekazaniu informacji innym o tym, że do > 31 lipca film ten będzie dostępny z tygodnikiem Gazeta Polska. > Organizujemy akcje informacyjną i prosimy o wsparcie! > Szczegóły akcji na www.armia-pana.pl Akcja ta kończy się w przeddzień > planowanego koncertu Madonny! > > Nawet jeśli nie możecie wziąć udziału w tej akcji osobiście, bardzo Was > proszę o rozeslanie tego maila dosłownie wszędzie.  > Zwiastun do filmu: http://www.youtube.com/watch?v=YYw6pdsp-o8 > > Jestem oczywiście na facebooku > Zachęcam do kontaktu! > > Jeszcze raz dziekuje Wam wszystkim za modlitwę i wsparcie! > > Pozdrawiam > Dominik Tarczyński > www.charyzmatycy.pl >www.facebook.com/dominik.tarczynski > tel.: 607 731 731 > > > > >
NS
nikt się nie odważy
29 lipca 2012, 12:56
Niech się znajdzie jeden odważny i zaproponuje tej "bohaterce" naigrywanie sie z Żydów na koncercie w Warszawie??? co by na to powiedział np. taki Szymon Peres ze swoimi poglądów politykami ? obciążyłby nie Madonnę, a Polaków, tylko i wyłacznie Polaków za antysemityzm i rozniósłby Polaków na cząsteczki atomowe /nigdy nie lubił Polaków, choć w Polsce się wychowywał/ a Michnika "GW" zagotowałaby się od kalumnii i POlitycznej krytyki    
NS
nikt się nie odważy
29 lipca 2012, 12:56
Niech się znajdzie jeden odważny i zaproponuje tej "bohaterce" naigrywanie sie z Żydów na koncercie w Warszawie??? co by na to powiedział np. taki Szymon Peres ze swoimi poglądów politykami ? obciążyłby nie Madonnę, a Polaków za antysemityzm i rozniósłby Polaków na cząsteczki atomowe /nigdy nie lubił Polaków, choć w Polsce się wychowywał/ a Michnika GW zagotowałaby się od kalumnii i POlitycznej krytyki    
N
neros
29 lipca 2012, 12:26
Jak w Kościele sznowni kapłani panuje tzw. poprawność polityczna i większość z was mówi nie to co powinni a to czego oczekują wierni to prosze sie nie dziwić że taka zmanierowana Madonna i wielu jej fanów kpi z Boga i wierzacych w niego ludzi. Niech się znajdzie jeden odważny i zaproponuje tej "bohaterce" naigrywanie sie z Żydów albo Allaha i mułzumanów w czasie swoich występów.
DM
dobra minka do złej gry ?
29 lipca 2012, 12:10
Wczoraj w radiowej trójce Piotr Mec opowiadał o rozmowie którą parę dni temu odbył z Madoną i ona nie ma nawet pojęcia o jakiś protestach w Polsce.Przyjedzie zagra dla wąskiej grupy swoich fanów i pojedzie ,, a 2 sierpnia nie będzie tematu... no to wygląda na to że  ktoś z władz Warszawy zaprosił ja specjalnie na ten akuratnie dzień... i wyglada na to, że święta narodowe w Polsce są profanowane, ostatni marsz niepodległości 11 listopada i ktoś tu otwiera puszkę Pandory .... POlska czyżby dla Polaków ? ma się na Polskę smaczek splugawiś i zszargać co święte Madonna, niewinne źrebiątko siankem pupkę zajada  Madonna doskonale wie po co do Polski przyjeżdża akurat dla waskiej grupy fanów akurat w ten dzień
Krzysztof Seremak
Krzysztof Seremak
29 lipca 2012, 11:44
Wczoraj w radiowej trójce Piotr Mec opowiadał o rozmowie którą parę dni temu odbył z Madoną i ona nie ma nawet pojęcia o jakiś protestach w Polsce.Przyjedzie zagra dla wąskiej grupy swoich fanów i pojedzie ,, a 2 sierpnia nie będzie tematu To może Beniamin zaprosi kapelę z felietonu i poszuka kogoś, kto podobnie się wypowie o antysemickich wybrykach! Nie zapraszałem Madony i wogóle jej nie słucham podobnie jak wielu innych artystów lub pseudoartystów ..Nie jestem też antysemitą więc nie wiem dlaczego miałbym gdzieś i po co takową kapelę zapraszać
N
naprawdę?
29 lipca 2012, 11:37
Wczoraj w radiowej trójce Piotr Mec opowiadał o rozmowie którą parę dni temu odbył z Madoną i ona nie ma nawet pojęcia o jakiś protestach w Polsce.Przyjedzie zagra dla wąskiej grupy swoich fanów i pojedzie ,, a 2 sierpnia nie będzie tematu To może Beniamin zaprosi kapelę z felietonu i poszuka kogoś, kto podobnie się wypowie o antysemickich wybrykach!
O
ona_bez_makijażu
29 lipca 2012, 11:35
Warto popatrzeć w ... oczy artystki - bez makijażu:<a href="http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://c.wrzuta.pl/wi14547/6c48a5ac00051b9148c956df/madonna_bez_makijazu&imgrefurl=http://lenkaaa69.wrzuta.pl/obraz/72HEPfBVY6Y/madonna_bez_makijazu&h=394&w=300&sz=25&tbnid=dsBB9M5keAiAWM:&tbnh=93&tbnw=71&zoom=1&usg=__HsK3QTafZ4YGibAhgj8YbQOrA48=&docid=KguF9cbNRsMu8M&sa=X&ei=bQMVUMjvJIuWswbZzYDICg&ved=0CFgQ9QEwAA&dur=3038">www.google.pl/imgres</a>
Krzysztof Seremak
Krzysztof Seremak
29 lipca 2012, 11:35
 Wczoraj w radiowej trójce Piotr Mec opowiadał o rozmowie którą parę dni temu odbył z Madoną i ona nie ma nawet pojęcia o jakiś protestach w Polsce.Przyjedzie zagra dla wąskiej grupy swoich fanów i pojedzie ,, a 2 sierpnia nie będzie tematu
O
OK
29 lipca 2012, 11:32
W pełni popieram treść znakomitego felietonu o. Dariusza!
LB
larum biją, wojna o dusze
29 lipca 2012, 10:06
To wojskowa a nawet wojenna pieśń a nie pieśń religijna; tu nie pasuje.   1 sierpnia 1944 roku pasowała szkoda, że AKowcy nie zawierzyli całkowicie Maryi losów Warszawy, tylko wzięli na siebie cały ciężar Powstania Warszawskiego  ale to były grzechy zaniechania i zaniedbania tych, co powinni byli   a dziś gdzież oni są, PO której stronie występ Madonny w Warszawie to wojna o dusze Polaków i pseudoPolaków, w czasie wojny raziły Warszawę kulomioty, ogniomioty, bomby, a antychrześcijańskie i bluźniercze występy Madonny rażą ogniomiotami piekielnymi polską stolicę, Polskę a przede wszystkim biedne dusze rozsiewają w Warszawie przekleństwo gdzie są ci co grzeszą zaniechaniem i nie biją się o swoją KRÓLOWĄ POLSKI MARYJĘ, o CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, gdzie ci rycerze ? MATKO BOŻA ŁASKAWA PATRONKO WARSZAWY i POLSKI, KTÓRA ŁAMIESZ STRZAŁY GNIEWU BOŻEGO, KTÓREJ ZAWIERZALI POLSKĘ KRÓLOWIE POLSCY, RYCERZE i MĘŻOWIE STANU, KTÓRA DOKONAŁAŚ CUDU NAD WISŁĄ, KTÓRA WYSŁUCHAŁAŚ MODŁÓW MIESZKAŃCÓW STOLICY, KTÓREJ POŚWIĘCONO WARSZAWĘ NA JASNEJ GÓRZE PROSIMY CIĘ ZA WSTAWIENNICTWEM ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, Bł.WŁADYSŁAWA Z GIELNIOWA ŚW. RAFAŁA KALINOWSKIEGO, BŁ.JANA PAWŁA II, BŁ.KS.JERZEGO POPIEŁUSZKI, SŁUGI BOŻEGO STEFANA KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO, ŚW.MAKSYMILIANA KOLBE  A TAKŻE PIĘKNYCH RYCERZY MĘCZENNIKÓW FIELDORFA "NILA", ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO, O.WŁADYSŁAWA GURGACZA JEZUITĘ I WSZYSTKICH POLSKICH MĘCZENNIKÓW ZA WIARĘ I OJCZYZNĘ MATKO BOŻA  ZATRZYMAJ POCIĄG PĘDZĄCY DO OTCHŁANI PIEKIELNYCH
E
e
29 lipca 2012, 00:26
HYMN POLSKI PODZIEMNEJ Naprzód do boju żołnierze Polski Podziemnej za broń — Boska potęga nas strzeże Woła do boju was dzwon! Godzina pomsty wybija Za zbrodnie, męki i krew! Do broni! Jezus Maryja, Żołnierski woła nas zew! bis Za naszą wolność i waszą Bracia — chwytajmy za miecz — Śmierć ani trud nas nie straszą, Zwycięski Orle nasz leć! Godzina pomsty wybija Za zbrodnie, męki i krew! Do broni! Jezus Maryja, Żołnierski woła nas zew! bis Zorza wolności się pali Nad Polską idących lat — Moc nasza przemoc powali Nowy dziś rodzi się świat! bis Godzina pomsty wybija Za zbrodnie, męki i krew! Do broni! Jezus Maryja, Żołnierski woła nas zew! bis Kazimierz Kumaniecki, i jak to brzmi z występami Madonny, Polacy, obudźcie się z letargu, koło historii się zatacza, przywrócić pamięć Boże daj obudź Polaków póki czas, póki cień zachodzącego słońca nie zakryje nas To wojskowa a nawet wojenna pieśń a nie pieśń religijna; tu nie pasuje.
KJ
kim jest H.Gronkiewicz-Waltz
28 lipca 2012, 22:53
...zdaniem Jana Pietrzaka urządzenie koncertu Madonnie w dniu godziny W jest skandaliczna, a winę za nią ponosi prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz: Pomysł urządzenia takiego właśnie widowiska w tym szczególnym dniu w Warszawie jest kolejną prowokacją w stosunku do osób wrażliwych na historię tego miasta, na historię Polski w ogóle. Oto bohaterska Warszawa jest w wolnej Polsce celowo poniżana przez władze, a ofiara życia tysięcy Warszawiaków warta jest dla stołecznej pani prezydent tyle, ile rozbrykany tyłek skandalicznej, szmirowatej laluchy. Minuta ciszy w godzinie W ma być zagłuszona paroma godzinami jazgotu. Zdaniem Pietrzaka ta decyzja nie jest przypadkowa. Artystka przypomina tu zgodę władz miasta na manifestację antypolskich, skrajnie lewicowych niemieckich bojówek oraz ostatnie próby wywołania awantury przez zgodę na przemarsz rosyjskich kibiców z komunistycznymi symbolami w Warszawie. To fragment trwające od lat kampanii odbierania nam spokoju i godności. Przykre, że uczestniczą w tym Polacy.
AC
a co Hanna
28 lipca 2012, 22:32
prezydent Warszawy Hanna dobrze wie kto zaprasza Madonnę, i od niej zależało najwięcej, lecz Hanna jest bardzo zdyscyplinowaną partyjną, nie ma swojego zdania wykonuje zalecenia swej partii - liberalnej PO a PO nic nie robi sobie z protestów obywateli bo nie promuje i nie wspiera wartosci chrześcijańskich, pilna uczennica Unii ... sprzyja paradom gejowskim nie toleruje patriotycznych marszów Niepodległości. Przed laty zdobywając szlify polityczne Hanna działała w Odnowie w Duchu św. co ona wtedy wygadywała na zebraniach, zero pokory ni krzty religijnosci, jakże przepastna różnica między Hanną a Lechem Kaczyńskim, który by na pewno nie pozwolił bo miał zdrowy "moralny kręgosłup" i prawdziwie wierzył w Boga i wyznawał religię, nie wstydził się, nie bywał poprawnym politycznie, nie był cykorem ni wiatrem podszytym a  co dopiero mówiąc o Stefanie Starzyńskim.... kiedy człeka ogarnia wzruszenie. Na Hannę nie można liczyć jej w imię POlityki krzyż przeszkadzał  To byli madrzy prezydenci, wiedzieli co mają robić i kochali Warszawę a nie siebie i swoją partię... nie gardzili POlakami prawdziwymi patriotami, którzy w Bogu pokładali nadzieję, wiarę i honor. Ludzie tak lekkomyślnie wybierają a potem płacz i zgrzytanie zębów...
AC
a co Hanna
28 lipca 2012, 22:31
prezydent Warszawy Hanna dobrze wie kto zaprasza Madonnę, i od niej zależało najwięcej, lecz Hanna jest bardzo zdyscyplinowaną partyjną, nie ma swojego zdania wykonuje zalecenia swej partii - liberalnej PO a PO nic nie robi sobie z protestów obywateli bo nie promuje i nie wspiera wartosci chrześcijańskich, pilna uczennica Unii ... sprzyja paradom gejowskim nie toleruje patriotycznych marszów Niepodległości. Przed laty zdobywając szlify polityczne Hanna działała w Odnowie w Duchu św. co ona wtedy wygadywała na zebraniach, zero pokory ni krzty religijnosci, jakże przepastna różnica między Hanną a Lechem Kaczyńskim, który by na pewno nie pozwolił bo miał zdrowy "moralny kręgosłup" i prawdziwie wierzył w Boga i wyznawał religię, nie wstydził się, nie bywał poprawnym politycznie, nie był cykorem ni wiatrem podszytym a  co dopiero mówiąc o Stefanie Starzyńskim.... kiedy człeka ogarnia wzruszenie. To byli madrzy prezydenci, wiedzieli co mają robić i kochali Warszawę a nie siebie i swoją partię... nie gardzili POlakami prawdziwymi patriotami, którzy w Bogu pokładali nadzieję, wiarę i honor. Ludzie tak lekkomyślnie wybierają a potem płacz i zgrzytanie zębów...
G
Groszek
28 lipca 2012, 21:53
"Madonna znów wygwizdana, fani krzyczeli: Zdziro, zwróć pieniądze! Za krótki, za drogi, a w dodatku upolityczniony – tak francuskie media piszą o koncercie Madonny w Olimpii. Gwiazda wystąpiła w Paryżu przed 2,7 tys. fanów, którzy po jej show nie kryli rozczarowania..." Całość na stronie:<a href="http://muzyka.dziennik.pl/news/artykuly/399304,madonna-znow-wygwizdana-fani-krzyczeli-zwrocic-pieniadze.html">muzyka.dziennik.pl/news/artykuly/399304,madonna-znow-wygwizdana-fani-krzyczeli-zwrocic-pieniadze.html</a>
L
leszek
28 lipca 2012, 21:28
Jutro mam zamiar się wybrać do Kościoła Swiętej Anny, w odróżnieniu od koncertu Madonny zupełnie za darmo. http://www.kapitula.org/pdf/2012/oksa5.pdf Pomimo, że muzyka organowa - to nie jest tylko Bach. Może mało kto wie, ale niejaki Mendelssohn Bartholdy był także autorem pięknej muzyki organowej. A przecież  Mendelssohn Bartholdy pochodził z przechrzczonych Zydów i był - jak każdy neofita - gorliwym wyznawcą, tutaj akurat Kościoła Luterańskiego. Ale myślę, że Kościół Świętej Anny nie zapadnie się pod ziemię z tego powodu, że będzie tam rozbrzmiewać muzyka heretyka i przechrzty.
Krzysztof Seremak
Krzysztof Seremak
28 lipca 2012, 20:52
Przecież twierdzenie że Madonna wybrała świadomioe 1.08 jako datę żeby bezcześcić pamięć powstańcow to paranoja.Nie lubię tego rodzaju muzyki który uprawia Madonna (jestem miłośnikiem rocka)jednak przyznaję że jej przedsięwzięcia są profesjonalne, są ludzie którzy chcą jej słuchać , trudno.Przecież nie możemy cały czas biegać tranparentami protestu .Chodzą sluchy że pożegnalną trasę szykują Stonesi czy mogę iść na koncert czy z transparentem protestować a co jak przyjedzie Dylan , czy można iść na koncert Sinéad O'Connor czy też to heretyczka itd.bardzo proszę ojca o wskazówki 
L
leszek
28 lipca 2012, 20:20
@o. Kowalczyk (..) wynika niezbicie, ze koncert Madonny to od poczatku do konca bluznienie z chrzescijanstwa. Ergo, ludzie bawia sie i tancza przy bluznieniu ze swietych znakow i symboli chrzescijanstwa. I bedzie to robic w Warszawie w rocznice wybuchu Powstania, w ktorym gineli ludzie, dla ktorych "Bog, Honor, Ojczyzna" cos znaczylo... http://www.youtube.com/watch?v=ib9iV2-41ho&feature=related Rzeczywiście, na samym początku jest inscenizacja z krucyfiksem i przypominająca jakby gotycką katedrę. W pewnym momencie "drzwi" się otwierają i widac jakby wnętrze celi klasztornej, gdzie sylwetka przypominająca mniszkę "modli się" obiecując, że pozostanie czysta i nie ulegnie grzechowi. W pewnym momencie wszystko się rozpada i w tym momencie widzimy wyłaniającą sie z tego Madonnę. Ale w odróżnieniu od o.o. egzorcystów nie odbieram tej sceny jako tryumfu sił piekielnych na Kościołem. Raczej - i upieram się, że moja interpretacja jest poprawna - jako wizualicję wyboru samej wokalistki, która wyzwala się z krępujących ją kościelnych więzi i wkracza na scenę wolna od tego balastu (obiecując oczywiście widzom dobrą zabawę, bo przeciez po to przyszli i zapłacili za bilety). Czy to jest "bluźnienie ze świętych symboli" ? Każdy ma prawo do własnego zdania, ale ja tego tak nie odbieram, raczej dość swobodne posługiwanie się religijną (czy nawet katolicką) symboliką do pewnego przekazu. Natomiast od strony wizualnej i nawet intelektualnej to stoi o niebo wyżej od prymitywnych podrygiwań Nergala czy prostackich wygłupów Dody. Nasi rodzimi gorszyciele jeszcze musza się dużo nauczyć. Czy to obraża pamięć Powstania Warszawskiego ? Hm..., ktoś musi być bardzo przewrażliwiony. Cała zresztą symboliką jest bardzo eklektyczna.  Dalej nawet widac postacie w strojach kojarzących się z epoką napoleońska. Ale zaryzykuję stwierdzenie, że pomnik księcia Józefa przed Pałacem Prezydenckim nie rozpadnie się od tego ze zgrozy i oburzenia.
T
tak
28 lipca 2012, 15:30
Agnes, jedno nie wyklucza drugiego. Ks. Kowalczyku,  nie protestują bo są tchórzami, żeby nie wiem jaką ideologią to wyjaśniali np: bo to reklama itd.
MAŁGORZATA PAWŁOWSKA
MAŁGORZATA PAWŁOWSKA
28 lipca 2012, 15:20
 Wydaje się, że skuteczne przeciwdziałanie prowokacjom i ośmieszaniu naszych wartości nie leży w doraźnych akcjach protestacyjnych i podpisywaniu protestów. Podpis pod protestem, którego organizatorzy, doby wszechpanującej komercji, w ogóle nie wezmą pod uwagę jest stosunkowo łatwo uzyskać. Znacznie trudniej pokazać, że tymi bronionymi wartościami żyje się na co dzień i w związku z tym zainteresowanie tego typu koncertami jest u nas znikome. Skuteczniejszą metodą w tym przypadku wydaje mi się przeciwstawienie Madonnie postaci innego popularnego wykonawcy, który dobrze albo bardzo dobrze reprezentuje bliskie nam wartości. Nie jestem specjalistą i znawcą wykonawców muzyki pop, ale komentatorzy zabierający tu głos, napewno potrafią takich wskazać i polecić ich występy.  
P
PROTEST
28 lipca 2012, 14:15
Wejdź na stronę:   www.protestuj.pl  i PODPISZ protest!
D
del
28 lipca 2012, 13:58
Do osób kochających Boga i modlących się wytrwale i cierpliwie - całość ! http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=6532 Chciałem ten koncert potraktować wzruszeniem ramion. Nigdy nie byłem miłośnikiem tej piosenkarki. Śpiewa bardzo przeciętnie, natomiast jest zdolną performerką. Jednakże, to, co tu przeczytałem świadczy, że jest bardzo źle. Świadoma manipulacja młodym widzem może być tylko diabelska. Walka duchowa trwa, szatan wyraźnie atakuje podstawy naszej wiary - atakuje to co dla nas Polaków Najświętsze.
L
Lanksztrum
28 lipca 2012, 13:53
 Ależ chrześcijanie protestują. Ale co z tego ? Czy ktoś wogóle bierze nasz protest do siebie ? Nasze zdanie się nie liczy. Czy ktoś wziął pod uwagę miliony podpisów w sprawie Telewizji Trwam ? nikt, a jest tego sporo. 
M
m
28 lipca 2012, 13:24
Jeśli ktoś nie dostrzega jeszcze, że jesteśmy w samym środku pola bitwy, to znaczy, że jego dusza żyje iluzją. Nie jest to żadna metafora, tylko nazwanie rzeczywistości po imieniu. Dziś katolicyzm jest rzeczywiście rozbrojony. Nie ma już Kościoła walczącego, jest Kościół pielgrzymujący. Tylko że owi „pielgrzymi” przypominają często tchórzliwą tłuszczę patałachów, która tak naprawdę nie wierzy ani w wielkość ani w moc Swego Boga, a cześć Maryi uważa za niewartą czynnej obrony. Jestem po telefonicznej rozmowie na temat koncertu „madonny”, piosenkarki, która ma wystąpić 1 VIII na stadionie w Warszawie. Rozmówca mnie przekonywał, że data i godzina koncertu oraz rocznica rozpoczęcia powstaniowej hekatomby to zwykły przypadek, a ludzie nie muszą świętować smutnych rocznic, mają prawo się bawić. Jeśli ktoś nie chce – na koncert iść nie musi. Jeśli ktoś chce – może uczcić powstańców, a potem pójść na koncert. Zresztą – perorował mój rozmówca – „madonna” jest dobrze wychowana i z pewnością sama się odniesie do tak ważnej rocznicy. Słuchałem rozmówcy, a jednocześnie myślałem, że coraz trudniej o ratunek, bo ta gładka mowa w ogóle nie dotyka istoty problemu, jest przewrotną sofistyką, która zaczadza, rozbraja do reszty, pozbawia własnego sądu. http://www.bibula.com/?p=59198 http://www.bibula.com/?p=59200
G
glonojad
28 lipca 2012, 13:06
 To jest taka zazdrosc, cz pretensja, ze nie ma chrzescijanstwo tak uprzywilejowanej pozycji jak judaizm i islam, ktore sa czy to z obaw o bezpieczenstwo czy z wplywow nietykalne. I za tym sie teskni? To takie chrzescijanskie? chcemy byc jak inni, chociaz z drugiej strony podkreslamy swoja wyjatkowosc z bycia wierzacymi. Jasne, ze jest to budowanie reklamy w oparciu na kontrascie spolecznym, w oparciu na protestach i sprzeciwach.  Spelniajac zalozenia specow od reklam stajemy sie w ich rekach marionetkami, jasne, w przekonaniu oczywisice, ze spelniamy swojsiwety obowiazek.  I to przecenianie wplywu madonny. To jest artystka, spiewaczka,czy spiewa glupio czy madrze, czy tobie sie to podoba czy nie. Zaspiewa i odjedzie, a jezeli wierzacy sa tak dobrzy, to na nich to nie podziala, przejdzie okolo ucha, a jezeli ma wplyw, to nie pretensje do madonny ale do tych, co .... . I wmawianie mi tutaj, ze ten katolik O.K musi protestowat to jakies dziecinne traktowanie wierzacych, wciaz po lini, my kler wiemy lepiej niz wy uczestnicy wierni.  Wyolbrzymianie problemow, w przekonaniu bo jak nie teraz to zginiemy. 
A
as
28 lipca 2012, 12:49
 Jak czytam na tym forum wypowiedzi, to mam wrażenie, że niektórzy nie wierzą w obecność i działanie złego w życiu człowieka. Wobec szatana Jezus był bezwzględny. Nie obawiał się wysłać demonów w stado świń i do piekła. Nie obawiał się, że zrobi tym szatanowi reklamę. Szatan nie uznaje żadnych zasad i reguł. Oglądałam fragmenty koncertu. Rzeczywiście, pomijając szydzenie z religii chrześcijańskiej, są tam elementy kultu złego. Może przekaz podprogowy nie jest udowodniony, ale widzę, że nawet oglądanie fragmentów tego koncertów pozostawia we mnie głęboki ślad. Ja będę szukać pomocy u Jezusa, ale rzesza osób, które będą oglądać ten koncert, będą żyć zwykle nieświadomie tym, co ten koncert pozostawi w ich świadomości i sercu. Przeraża mnie wyobrażenie życia ludzi, którzy żyją wartościami promowanymi na tym koncercie. A tam jest bezzwzględność, przemoc, triumf siły, lęku, ciemności.
O
olek
28 lipca 2012, 12:29
Biedni ci ludzie, bo chociaż życie mają od Boga to o Nim zapominają, dlatego najważniejsza jest modlitwa za tych ludzi, bo nie chodzi tylko o  śpiewającą ale całą ekipę i tych którzy dziś mają media w rękach (do czasu, gdy szatan zrobi im w osobistym życiu piekło), bo oni też są dziećmi Boga. Jak Bóg zechce koncert się nie odbędzie.... protesty? No cóż za dużo jest "zaczadzonych"...
P
PROTEST
28 lipca 2012, 12:08
Wejdź na stronę:  www.protestuj.pl  i PODPISZ protest!
DK
Dariusz Kowalczyk SJ
28 lipca 2012, 10:35
@leszek Może zamiast zbiorowych o awarię prądu w celu pokrzyżowania niecnych zamiarów Złego bardziej warte byłyby modły o lepsze gusta muzyczne, bo osobiście tutaj widzę większe zagrożenie. Zgoda, ze poprawa gustow muzycznych moglaby byc pewnym rozwiazaniem problemu. Tyle ze istota problemu jest duzo powazniejsza, niz rodzaj muzyki. Osobiscie nie mam nic przeciwko muzyce pop. Niech skapo odziana gwiazda popu spiewa, tanczy, pokrzykuje... Problem w tym, ze z tego, co mozna juz bylo zobaczyc i przeczytac, wynika niezbicie, ze koncert Madonny to od poczatku do konca bluznienie z chrzescijanstwa. Ergo, ludzie bawia sie i tancza przy bluznieniu ze swietych znakow i symboli chrzescijanstwa. I bedzie to robic w Warszawie w rocznice wybuchu Powstania, w ktorym gineli ludzie, dla ktorych "Bog, Honor, Ojczyzna" cos znaczylo...
L
leszek
28 lipca 2012, 09:28
 Samo tylko audio (bez video) można jeszcze słuchać przez 3 dni. Nawet od strony muzycznej lepsze wykonanie niż to na you tube Gardinera. http://www.bbc.co.uk/radio/pla<x>yer/b01l0mxh Może zamiast zbiorowych o awarię prądu w celu pokrzyżowania niecnych zamiarów Złego bardziej warte byłyby modły o lepsze gusta muzyczne, bo osobiście tutaj widzę większe zagrożenie.
SO
sumienie, obudź się
28 lipca 2012, 08:56
HYMN POLSKI PODZIEMNEJ Naprzód do boju żołnierze Polski Podziemnej za broń — Boska potęga nas strzeże Woła do boju was dzwon! Godzina pomsty wybija Za zbrodnie, męki i krew! Do broni! Jezus Maryja, Żołnierski woła nas zew! bis Za naszą wolność i waszą Bracia — chwytajmy za miecz — Śmierć ani trud nas nie straszą, Zwycięski Orle nasz leć! Godzina pomsty wybija Za zbrodnie, męki i krew! Do broni! Jezus Maryja, Żołnierski woła nas zew! bis Zorza wolności się pali Nad Polską idących lat — Moc nasza przemoc powali Nowy dziś rodzi się świat! bis Godzina pomsty wybija Za zbrodnie, męki i krew! Do broni! Jezus Maryja, Żołnierski woła nas zew! bis Kazimierz Kumaniecki, i jak to brzmi z występami Madonny, Polacy, obudźcie się z letargu, koło historii się zatacza, przywrócić pamięć Boże daj obudź Polaków póki czas, póki cień zachodzącego słońca nie zakryje  nas
MW
Madonna wysługuje się
28 lipca 2012, 08:15
Madonna, Lady Gaga i podobni... To illuminaci z USA  działają przez przemysł muzyczny, filmowy czy bankowy i właściwie na każdym poziomie, przede wszystkim politycznym, i to jest jasne - działają subtelnie, ale konsekwentnie i dość zdecydowanie - podobnie jak całe USA, to jest cały czas ten sam projekt - od powstania laickich Stanów Zjednoczonych, aż do przekształcenia całego śwaita w dobrze funkcjonującą maszynę - daleką od chrześcijańskich wizji. tacy "wielcy i piękni" artyści znajdują upodobanie w szydzeniu z Krzyża, z Pana Jezusa, z wartości chrześcijańskich, a nie ma takich co by się poważyli ruszyć tak symbole innych religii monoteistycznych jak; islamu, judaizmu... kto by śmiał szydzić z gwiazdy Dawida, półksiężyca.... ale z krzyża tak, ze "Znaku, któremu sprzeciwiać się będą..." apostołowie przy Ukrzyżowaniu Pana Jezusa też sie rozpierzchnęli ale potem pozbierali się i oprócz Judasza wypełnili misję apostolską uczniów Jezusa Niech żyje i króluje Jezus i piękna muzyka artystów, którzy od Boga otrzymując talenty  cieszą ucho ludzkie i ubogacają dusze .... religijni i wierzący żydzi powiadają, że są takie cudowne miejsca w niebie, które otwierają się za pomocą śpiewu.... świąt i uroczystości żydowskich nikt nie śmiałby zakłócać, dla Polaków katolików i patriotów 1 sierpnia jest świętem także zmarłych świętych powstańców za swiętą polską sprawę, niewygodne dla komunistów i liberałów... Madonna czyni wielkie zakłócenie we wspomnieniach o bohaterach...
X
xyz
28 lipca 2012, 07:59
 "Wielce się opłaca przeszkodzić jednemu nawet grzechowi, choćby za cenę wszystkich trudów i trosk tego życia". św. Ignacy Loyola, Sentencje
HH
hola hola
28 lipca 2012, 07:52
Grefkowicz ma specyficzne poglądy na kulturę masową. Pająka nie znam. Więcek swego czasu wypromował Nowy Sącz, wynajdując w logo miasta spisek gejowsko-diabelski, po czym uciekł przed dziennikarzami, bo sam nie wierzył w to co mówił. ktoś podstawia się za K.Mądla SJ, to nieładnie, w/w kapłani nie pójdą na potyczki słowne bo mają pokorę, obroni ich Bóg o.Więcek miał rację bo symbole odgrywają rolę, zaś ks.Grefkowicz i ks.Paweł Pająk to egzorcyści i człowiek z duchowymi problemami może znaleźć u nich pomoc a nie być wyśmiany /dzisiejszy świat zakażony okultyzmem, sodomią i gomorią woła o pomoc świetych kapłanów/ - od nich wara, im należy sie pomoc modlitewna, wsparcie, oni nie dyskutują z szatanem lecz walczą z nim o kazdego człowieka, ostrzegają przed nim zawczasu,  nie marnując i nie zakopując talentów i mówiąc Bogu tak tak tak JEŚLI OSTRZEGAJĄ PRZED MADONNĄ  to mają ogromną rację i należy ich słuchać, aby potem nie beczeć jak polecą na kraj plagi, bo przed II wojną swiatową masoneria też hulała i psuła obyczaje łamała tradycje chrześcijańskie... tylko że masoneria nie otrzyma nagrody od szatana .... biedne Madonna narzędzie... diabeł potrafi doskonale się maskować, ukrywać, on myśli odwrotnie niż człowiek. Oznacza to, że dobre rzeczy są dla niego czymś strasznym, a to, co dla niego jest do przyjęcia, dla nas jest okropne. Diabeł nie ma zatem interesu ujawniać się komuś, kto czyni zło, próbuje grzechu. Wprost przeciwnie - siedzi wówczas cicho, aby tylko nie przestraszyć swoją obecnością owego nieszczęśnika. Ludzie, którzy popełniają zło, najczęściej myślą, że zło nie istnieje, iż wszystko im wolno. W interesie diabła jest wtedy ukrywanie się, bo gdyby się ujawnił, to wystraszyłby człowieka, uświadomił mu swoje istnienie i najprawdopodobniej skłonił do refleksji. A po co mu to? Najbardziej jednak zależy mu aby zło czynione było zakrywane pozorami dobra.  
ZC
Zatroskana Ciotka
28 lipca 2012, 05:49
Protestuję przeciwko oglądaniu przez małe dzieci "O. Mateusza" Niech on się zajmie rozwiązywaniem prawdziwych życiowych problemów w parafii,a sprawy przestępstw zostawi policji.
E
ewa
28 lipca 2012, 01:31
Od dawna uważam ,że opluwanie chrześcijan, katolików jestmodne j trwa od dawna.  O nas i na nasz temat mozna pisac wszystko iwszędzie . Niechby ktos  chociać poowe tego pwszystkiego pisał o żydach cały swiat nazwałby go antysemitą i byłoby mnóstwo protestów a my..... Przyłaczam sie do modlitwy. Nie ogladam madonny, jest straszna.
KM
Krzysztof Mądel SJ
28 lipca 2012, 01:03
Grefkowicz ma specyficzne poglądy na kulturę masową. Pająka nie znam. Więcek swego czasu wypromował Nowy Sącz, wynajdując w logo miasta spisek gejowsko-diabelski, po czym uciekł przed dziennikarzami, bo sam nie wierzył w to co mówił.  Żaden profesjonalny artysta, zwłaszcza jeśli myśli o sukcesie komercyjnym, nie buduje swojego wizerunku na kwestionowaniu wartości. Nikt też nie ujawnia szczegółów trasy koncertowej, a tylko tyle, żeby zaintrygować, co Grefkowicz wziął na serio, ale potem daje pełny przekaz i tu musi afirmować wartości, nie kontestować, bo w przeciwnym razie tłumów więcej nie zobaczy. Chodzi o najbardziej powszechne wartości, a te nie zawsze są chrześcijańskie.   Skrajne kontestacje mogą się zdarzać tylko niszowym artystom, jak Nergal, albo upadłym, w schyłkowym okresie. Nie wiem czy Madonna upada, czy nie, nie słucham jej. Pamiętam klip Like a prayer, który trzymał się dopuszczalnych granic. Główny nurt kultury masowej jest postchrześcijański. Artysta z tego nurtu ma prawo użyć symboli chrześcijańskich jedynie jako elementu kultury, a chrześcijanie mają prawo to krytykować, ilekroć to użycie sprzeczne jest ich naturalnym desygnatem. Ta działalność powinna mieć jednak charakter informacyjny, nie kampanijny, wszak prawidłowej interpretacji nie-chrześcijaństwa moża dokonać samym słowem, natomiat chrześcijaństwo można poprawnie interpretować tylko życiem, nie protestami.
STANISŁAW SZCZEPANEK
STANISŁAW SZCZEPANEK
27 lipca 2012, 23:41
 Leszku, coś Ci się pomerdało. To co prezentuje ta "artystka" to nie muzyka, ale konkretny przekaz antychrześcijański. Masz prawo go akceptować, ale nie mów wtedy, że Jezus Chrystus cokolwiek dla Ciebie znaczy. A mieszanie tu rotmistrza Pileckiego jest po prostu nie w porządku.
L
leszek
27 lipca 2012, 23:33
No nie jestem taka pewna, czy dla tamtych ludzi z tamtego pokolenia koncert "Madonny" nie byłby obrazą. Przypomina mi się" obraz" Witolda Pileckiego i jego ostatniego pożegnania z żoną przed wyrokiem śmierci-prosił żonę , by wychowała dzieci na dobrych ludzi i by im czytała "O naśladowaniu Chrystusa" A. Kempis, dzięki któremu przetrwał w obozie koncentracyjnym.Na takich rzeczach tamci bohaterowie kształtowali swój obowiązek wobec Ojczyzny i swój Patryjotyzm. Ten kto nie poznał jak smakje wolnośc-którą krzyzami się mierzy ten niepotrafi bronic wartośc, bo jest słaby i chwiejny jak chorągiewka na maszcie.To chyba wystarczający komentarz..... Zaryzykuję stwierdzenie, że rotmistrz Pilecki który został zamordowany przez komunistów walczył o Polskę, gdzie każdy będzie miało ochotę słuchać takiej muzyki, jaką lubi. I bardzo by się zdziwił, że ktoś przywołuje jego nazwisko w celu zatykania komus gęby i modłów do Stwórcy o awarię elektryczności w celu zrobienia kuku jakiejś piosenkarce.
Krzysztof Seremak
Krzysztof Seremak
27 lipca 2012, 22:04
Czy mógłby ojciec podać listę wykonawców przeciwko koncertom których powinniśmy protestować bo niektórzy mogą być niezorientowani i dlaczego oni a inni nie? 
E
Ewa
27 lipca 2012, 22:02
No nie jestem taka pewna, czy dla tamtych ludzi z tamtego pokolenia koncert "Madonny" nie byłby obrazą. Przypomina mi się" obraz" Witolda Pileckiego i jego ostatniego pożegnania z żoną przed wyrokiem śmierci-prosił żonę , by wychowała dzieci na dobrych ludzi i by im czytała "O naśladowaniu Chrystusa" A. Kempis, dzięki któremu przetrwał w obozie koncentracyjnym.Na takich rzeczach tamci bohaterowie kształtowali swój obowiązek wobec Ojczyzny i swój Patryjotyzm. Ten kto nie poznał jak smakje wolnośc-którą krzyzami się mierzy ten niepotrafi bronic wartośc, bo jest słaby i chwiejny jak chorągiewka na maszcie.To chyba wystarczający komentarz.....
L
leszek
27 lipca 2012, 20:01
Trzej duchowni którzy są autorami tego apelu pewnie słuchali fragmentów na you tube. W ramach protestu zamiast słuchać i oburzać się na jakies łubudu w wydaniu Madonny, która formę straciła jakieś 20 lat temu, zalecałbym np. odsłuchać : www.youtube.com/watch I autor muzyki i wykonawcy reprezentuja dużo lepszą forme. Poprawny link: http://www.youtube.com/watch?v=TC1A512ywoI
L
leszek
27 lipca 2012, 20:01
Trzej duchowni którzy są autorami tego apelu pewnie słuchali fragmentów na you tube. W ramach protestu zamiast słuchać i oburzać się na jakies łubudu w wydaniu Madonny, która formę straciła jakieś 20 lat temu, zalecałbym np. odsłuchać : www.youtube.com/watch I autor muzyki i wykonawcy reprezentuja dużo lepszą forme.
M
Maria.m
27 lipca 2012, 19:33
Ofiaruje   komunie  św.   modliwe  w  intencji   tej   szansonistki . Może   będe   miała  szczęście  i spotkam  biedaka.   Dam   mu   jałmuzne.  ps.  Jakie  koszty  ponieśli  podatnicy  aby   zorganizowany  został  ten  koncert ? A może  to  prywatni    sponsprzy   ?
L
leszek
27 lipca 2012, 19:32
 Zbiorowa modlitwa aby Bóg spowodowal awarię prądu w czasie koncertu Madonny ? A ja zawsze myślałem, że imienia Boga nie powinno się przywoływac do spraw błahych. Ale widac myliłem się.
T
tak
27 lipca 2012, 19:16
~TAD, W ogóle najlepiej schować głowę w piasek. Tylko , że pewna część ciala jest wtedy odsłonięta i będą kopać jak w kaczy kuper.
T
Tad
27 lipca 2012, 18:41
A jeśli te protesty mają się stać elementem kampanii promocyjnej? Może lepiej nie protestować, tylko nie kupować, nie oglądać itp....
WD
Wojtek Duda
27 lipca 2012, 18:33
 @warszawiak @pit777 - zacznijcie czytać ze zrozumieniem skoro chceci sie odnosić do moich postów. 
W
warszawiak
27 lipca 2012, 17:32
 jak nie wiesz... to po co zabierasz głos (Wojtas)? jak nie wiesz, to słuchaj tych co wiedzą o co chodzi. oni maja wiecej informacji i próbują ciebie i innych ostrzec przed niebezpieczeństwem. szkoda, że wileu nie słucha. potem bedą żałować. tylko niektórych zdarzeń nie da sie odwrócić. mam nadzieje, że bilety są tak drogie, że niewielu będzie stac na nie. a poza tym - jest wspaniała pogoda i mnóstwo ludzi wyjezdża z Warszawy :)
A
Alicja
27 lipca 2012, 17:28
Podpisalam!  a znajac z autopsji potege i sile modlitwy, zwlaszcza Rozanca Swietego, ktoremu to Jan Pawel II nadal moc egzorcyzmu, od zaraz prylaczam sie do modlitwy.
T
tak
27 lipca 2012, 17:08
Wojtas, to masz problem. List podpisały osoby dla mnie wiarygodne. Nie mam żadnych powodów aby im nie wierzyć. Artykuł napisała  osoba dla mnie też wiarygodna. Ale Tobie to mało. Więc kto ma zaprotestować abyś uwierzył? . Czy Papież to będzie w porządku czy też za mało? ~pit777 A nie może być tak, że ktoś sobie pomyśli, że skoro nie ma protestów to znaczy, że tak można i można zohydzać katolicyzm?  Po co krytykować alkoholizm, narkomanię, korupcję itd. to tylko niepotrzebna reklama. Prawda? Mam nadzieję, że w swoim życiu też jesteś taki pobłażliwy dla tych którzy  szydzą z Ciebie, poniżają, okradają, kłamliwie donoszą na Ciebie. Nie ma sensu ich krytykowac bo to zbędna reklama . Prawda?
F
Felix
27 lipca 2012, 17:00
PROŚBA: DO OSÓB KOCHAJĄCYCH BOGA I MODLĄCYCH SIĘ WYTRWALE I CIERPLIWIE! Po obejrzeniu fragmentów koncertu jesteśmy przekonani, że jest on ANTYCHRZEŚCIJAŃSKI. Podstawowym celem  jest kpienie z Boga i chrześcijan. W szerokim zakresie to ANTYEWANGELIZACJA  całego świata. W ramach MDNA Tour jest 88 koncertów w ostępach 2-3 dniowych i  robi to w pół roku. Człowiek o własnych siłach nie jest w stanie tego zrobić. Towarzyszą jej najdrożsi na świecie specjaliści od psycho-manipulacji. /.../ Znakiem jedności naszej modlitwy niech będzie NOWENNA, KTÓRA ROZPOCZNIE SIĘ 22 LIPCA. Skorzystajmy z tego, co daje nam Pan w Kościele (do wyboru): koronka, adoracja, różaniec, Msza św. Możemy modlić się indywidualnie lub we wspólnocie. INTENCJA: aby nie doszło do koncertu, a jeżeli do niego dojdzie, to by Pan Bóg go przerwał – np. awaria prądu zawsze jest możliwa. Ostatecznie Pan Bóg może zrobić z naszą modlitwą co uzna za stosowne, ale prosić możemy. Ks. Andrzej Grefkowicz o. Robert Więcek SJ ks. Paweł Pająk Pan Jezus by zapewne powiedział na taka intencje: nie wiecie jakiego Ducha jestescie...
E
Ewa
27 lipca 2012, 16:58
PROŚBA: DO OSÓB KOCHAJĄCYCH BOGA I MODLĄCYCH SIĘ WYTRWALE I CIERPLIWIE! Po obejrzeniu fragmentów koncertu jesteśmy przekonani, że jest on ANTYCHRZEŚCIJAŃSKI. Podstawowym celem jest kpienie z Boga i chrześcijan. W szerokim zakresie to ANTYEWANGELIZACJA całego świata. W ramach MDNA Tour jest 88 koncertów w ostępach 2-3 dniowych i robi to w pół roku. Człowiek o własnych siłach nie jest w stanie tego zrobić. Towarzyszą jej najdrożsi na świecie specjaliści od psycho-manipulacji. /.../ Znakiem jedności naszej modlitwy niech będzie NOWENNA, KTÓRA ROZPOCZNIE SIĘ 22 LIPCA. Skorzystajmy z tego, co daje nam Pan w Kościele (do wyboru): koronka, adoracja, różaniec, Msza św. Możemy modlić się indywidualnie lub we wspólnocie. INTENCJA: aby nie doszło do koncertu, a jeżeli do niego dojdzie, to by Pan Bóg go przerwał – np. awaria prądu zawsze jest możliwa. Ostatecznie Pan Bóg może zrobić z naszą modlitwą co uzna za stosowne, ale prosić możemy. Ks. Andrzej Grefkowicz o. Robert Więcek SJ ks. Paweł Pająk
P
pit777@poczta.onet.pl
27 lipca 2012, 16:30
Szmatławe beztalencie wydmuchane  przez  sprawne  AR wystapi sobie na stadionie.  I niech wystapi.  O co chodzi? Kto chce jej słuchac bedzie słuchał.  A data? To jesli wystapiłaby 2 wrzesnia, 24 grudnia, 11 listopada,  w Boze Ciało  albo Wielkanoc  itp.itp.to by było o.k.? Po co robic  z tego taki szum?  Odnosze wrazenie , ze  cała ta historia jest specjalnie nadmuchana przez  marketingowców, bo  jeszcze miesiąc temu  niewielu ludzi w ogóle wiedziało, że taki koncert bedzie. Teraz  ide o zakład  stadion bedzie pełny! Nie lepiej było zostawić to g... ? Niech sobie  wystepuje . Kto tego chce słuchac ten i tak bedzie a kto nie chce niech z politowaniem pokiwa głową. 
WD
Wojtek Duda
27 lipca 2012, 15:29
hmm... jestem w ogóle zdziwiony całą tą sytuacją, znam tą piosenkarkę jako wykonawczynię łatwo wpadających w ucho popowych utworów typu 'la isla bonita' czy 'like a prayer'. Tutaj nagle sie dowiaduje się  o zaplanowanej  antychrześcijańskiej propagandzie na koncertach przy pomocy najdroższych  (na marginesie: skąd to wiadomo, że najdroższych (?)) speców od PRów. Jeśli faktycznie tak jest to chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że występy tej osoby zasługują na na najcięższa krytykę i sprzeciw. Nie śledzę jej twórczości, nie wiem... Z drugiej strony przytoczone słowa apelu są powalające. Jednak zdarzało się już w naszym kraju, że 'tropiciele zagrożeń duchowych' szukali dziury w całym, wypaczając rzeczywistość i narażając nas katolików na śmieszność. Nie mówię, że tak jest teraz - po prostu nie wiem. Może też z tego powodu  dla wielu innych Polaków ten protest jest niezrozumiały do końca ?? 
T
tak
27 lipca 2012, 15:25
Poparłem i popieram protest.
T
tak
27 lipca 2012, 15:25
Poparłem i popieram protest
J
janusz.poniewierski
27 lipca 2012, 15:19
@Dariusz Kowalczyk Tak, wiem, i mój wpis nie miał żadnego "drugiego dna". On znaczy to, co napisałem: solidarność z Twoim apelem. Owa autoprezentacja skierowana była raczej do Czytelników...     Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie.     
Patryk Stanik
Patryk Stanik
27 lipca 2012, 15:14
MEDIALNY PRODUKT „MADONNA” ZNÓW ATAKUJE Udaje Maryję, wiesza się na krzyżu, promuje homoseksualizm, szydzi z wartości. Jej "twórczość" w różnych formach atakuje wiarę katolicką. Podczas koncertów obraża ona Jezusa Chrystusa, podpalając krzyże i zakładając koronę cierniową. Chce wystąpić na warszawskim Stadionie Narodowym 1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Trzy lata temu próbowała nam zepsuć święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Trzy lata temu zaprotestowało 25 000 Polaków, dziś niech nas będzie 100 000! Wejdź na stronę: www.protestuj.pl i wyślij swój protest! Protest podpisały już 44.684 osoby Podpisałem.
DK
Dariusz Kowalczyk SJ
27 lipca 2012, 15:04
@janusz.poniewierski Jako posoborowy i tzw. otwarty katolik przyłączam się do apelu: o naszą jedność i nasz sprzeciw w obliczu szyderstwa z tego, co święte, i o modlitwę.   Januszu, czasem sobie dworuje z "otwartych katolikow". Ale przeciez rozumiesz chyba, w jakim sensie "otwartych". Tak w ogole to tez jestem posoborowym i otwartym katolikiem. I tym bardziej pragne, aby nam "soborowosci" i "otwartosci" ktos niemadry albo majacy zle intencje, nie zawlaszczal.  
D
dziobak
27 lipca 2012, 14:56
 Dziękuję za artykuł
P
protest
27 lipca 2012, 14:44
MEDIALNY PRODUKT „MADONNA” ZNÓW ATAKUJE Udaje Maryję, wiesza się na krzyżu, promuje homoseksualizm, szydzi z wartości. Jej "twórczość" w różnych formach atakuje wiarę katolicką. Podczas koncertów obraża ona Jezusa Chrystusa, podpalając krzyże i zakładając koronę cierniową. Chce wystąpić na warszawskim Stadionie Narodowym 1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Trzy lata temu próbowała nam zepsuć święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Trzy lata temu zaprotestowało 25 000 Polaków, dziś niech nas będzie 100 000! Wejdź na stronę:  www.protestuj.pl i wyślij swój protest! Protest podpisały już 44.684 osoby
jazmig jazmig
jazmig jazmig
27 lipca 2012, 14:41
 Ja mam przeciwne zdanie, niż o. Kowalczyk. Za darmo reklamuje się tę szmirę. Dopóki nie nauczymy się, że ogłaszając protest, dajemy pretekst mediom do pisania o danym wydarzeniu i reklamowania go w ten sposób, tak długo tego rodzaju zdarzenia będą realizowane. Ojciec ma rację pisząc o podobnej sytuacji w przypadku antysemickiej kapeli i rocznicy wybuchu powstania w getcie, ale media mamy antykatolickie, dlatego to porównanie, chociaż słuszne, jest nietrafione. Katolicy i Żydzi nie są traktowani w mediach tak samo. Żydom wolno więcej.
J
janusz.poniewierski
27 lipca 2012, 14:21
"Marzy mi się, aby wierzący katolicy (szerzej: chrześcijanie) byli w takich sytuacjach tak zjednoczeni..." Jako posoborowy i tzw. otwarty katolik przyłączam się do apelu: o naszą jedność i nasz sprzeciw w obliczu szyderstwa z tego, co święte, i o modlitwę.
R
radius
27 lipca 2012, 14:06
Szacunek dla wartości, które są święte dla drugiego człowieka to właśnie tolerancja. Ten koncert to coś więcej niż brak tolerancji dla nas chrześcijan to demoralizacja naszego społeczeństwa, rozmiękczanie zasad. Dziękuję za artykuł. Przyłączam się do modlitwy.
R
radius
27 lipca 2012, 14:05
Szacunek dla wartości, które są święte dla drugiego człowieka to właśnie tolerancja. Ten koncert to coś więcej niż brak tolerancji dla nas chrześcijan to demoralizacja naszego społeczeństwa, rozmiękczanie zasad. Dziękuję za artykuł. Przyłączam się do modlitwy.
L
leszek
27 lipca 2012, 13:46
Porównywanie koncertu Madonny do występów "grupy antysemickiej" nie jest dobrym porównaniem, to trochę nie ten ciężar gatunkowy. Rozumiem, że autor tego feletionu chciał uderzyć w mocne tony, żeby zabrzmiało donośnie, ale wyszedł dysonans. Oczywiście, że ten apel zacytowany w felietonie ma swoją wage, gdybym się wybierał na ten koncert (nie wybieram się i nigdy nie zamierzałem), to po przeczytaniu tych uwag bym się zastanowił, nie jest rzeczą rozrtropną uczestniczyć w jakichś satanistycznych obrzędach pod nazwą "koncertu rockowego". Nawet jeśli nie jest taka intencja samej piosenkarki czy organizatorów, to wiemy przeciez, że nieprzyjaciel często posługuje się ludzką głupotą, próżnością czy chciwością do osiągania swoich celów. Ale owe słynne "przekazy podprogowe" przed którymi przestrzegają autorzy, to raczej mit, a nie fakt potwierdzony naukowo, nic takiego nie ma.  Ale raczej jest czymś innym przestrzeganie potencjalnych uczestników przed satanistycznymi treściami, a czym trochę innym wyzwanie do jakiejś krucjaty w obronie narodowych i chrześcijańskich wartości na które natarły siły ciemności w postaci piosenkarki, która ewidentny zanik sił twórczych nadrabia prowokacjami. Przyjedzie, koncert się odbędzie i wyjedzie i organizatorzy przeliczą pieniądze jakie zarobili. I nie ma powodu, dla którego trzeba by im te wyniki finansowe poprawiać dołączając się do kampanii reklamowej.
D
dzwonkiev
27 lipca 2012, 13:42
Zgadzam się z powyższym, ale analogia nie jest słuszna. rocznica powstania w gettcie- koncert antysemickiej kapeli oraz rocznica powstania warszawskiego oraz koncert madonny... dla pamięci powstańców warszawskich bardziej obraźliwym byłby koncert Weisse Wolfe, czy im podobnej...
Patryk Stanik
Patryk Stanik
27 lipca 2012, 13:29
Gdyby nie istniało słowo "gdyby", felietony o. Kowalczyka mogłyby przestać się ukazywać z braku narzędzi kreowania (a nie opisywania) świata.
K
k
27 lipca 2012, 13:23
Dlaczego wstydzimy się protestować w obronie naszych wartości?! Przyłączam się do modlitwy od zaraz.
K
kl
27 lipca 2012, 12:56
Dziękuję za artykuł, dziękuję za apel. Przyłączę się do modlitwy.

Skomentuj artykuł

Dlaczego nie protestujecie?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.