Dobra, stara cenzura

Dobra, stara cenzura
(fot. IsaacMao / flickr.com / C BY 2.0)

Papieża należy ocenzurować. To jedynie słuszna droga.

On, Franciszek, mówi takie rzeczy, że co prawda trudno mu odmówić racji, to jednak, to jest zbyt groźne, zwłaszcza u nas nad Wisłą.

W duchu odpowiedzialności za integralność polskiego Kościoła trzeba pochwalić wysiłki katolickich "mediowców", którzy tak formułują wiadomości, by najbardziej skandaliczne wypowiedzi obecnego papieża nie dotarły do świadomości odbiorców.

Piękna robota po ostatniej audiencji generalnej! Jak ktoś się nie dogrzebał do pełnego tekstu przemówienia papieskiego (a ten pełny tekst nie zawsze był pełny - jakoś tak pomniejszony o najbardziej smakowity kąsek) to mógł w ogóle nie zauważyć, że papież Franciszek skandalem nazwał to, że panuje przekonanie, iż kobiety powinny zarabiać mniej od mężczyzn, gdy wykonują taką samą pracę. Tzw. media świeckie, "głównego nurtu" (jak się je wyzywa) wyłapały aktualność i świeżość tego newsa. W katolickich można się było w zamian dowiedzieć, że papież pozdrowił pielgrzymów z Polski. Też news. I to jaki oryginalny!

Podobnie (choć mniej radykalnie) starano się pominąć odrzucenie przez Franciszka tezy twierdzącej, że to emancypacja kobiet jest odpowiedzialna za kryzys rodziny.

Przecież to przeczy nauczaniu hierarchów (co prawda nie wszystkich)! Oburzające! Należałoby się oburzyć na nauczanie papieskie. Ale może lepiej to robić w zaciszu plebani a publicznie po prostu pokrywać milczeniem takie "teorie". Jeszcze by ludzie zaczęli o nich poważnie myśleć.

Cenzurujmy! To stara, dobrze sprawdzona praktyka. Chcesz rządzić, chcesz sprawować rząd dusz? Cenzuruj!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dobra, stara cenzura
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.