Komisja Maryjna KEP: "Suplikacjami" błagajmy Boga o oddalenie koronawirusa

Komisja Maryjna KEP: "Suplikacjami" błagajmy Boga o oddalenie koronawirusa
Fot. dinax / Cathopic
KAI / pk

Do podjęcia modlitwy błagalnej o oddalenie od nas kolejnego niebezpieczeństwa, epidemii „koronawirusa”, zachęca Komisja Maryjna Konferencji Episkopatu Polski.

Obradujące na Jasnej Górze gremium pod przewodnictwem abp Wacława Depo przypomina, że w chwilach poważnego zagrożenia wierzący w naszej Ojczyźnie posługiwali się „Suplikacjami”, aby prosić miłosiernego Boga o wyzwolenie od grożącego niebezpieczeństwa.

DEON.PL POLECAPrzewodniczący i członkowie zapewnili, że obradująca na Jasnej Górze Komisja Maryjna Episkopatu Polski, modliła się u stóp Królowej Polski polecając Ojczyznę, świat i Kościół, a szczególnie osoby chore i cierpiące. - Jednocześnie pragnie przypomnieć, że w chwilach poważnego zagrożenia także, z powodu rozmaitych epidemii, wierzący w naszej Ojczyźnie posługiwali się Suplikacjami, czyli uroczystą modlitwą błagalną, aby prosić miłosiernego Boga o wyzwolenie od grożącego niebezpieczeństwa. Suplikacje zawierają odniesienie do wstawiennictwa Matki Bożej i Świętych – napisali członkowie Komisji w krótkim słowie po zakończeniu obrad.

Zaznaczyli, że „znajdując się po raz kolejny w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, w tym „koronawirusa”, zachęcają do błagania Boga - przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski i Świętych Patronów - do podjęcia modlitwy błagalnej o oddalenie od nas niebezpieczeństwa”.

Publikujemy apel Komisji Maryjnej KEP:

Jasna Góra 29 lutego 2020

Głos komisji Maryjnej

Obradująca na Jasnej Górze Komisja Maryjna Episkopatu Polski, modliła się u stóp Królowej Polski polecając Ojczyznę, świat i Kościół, a szczególnie osoby chore i cierpiące. Jednocześnie pragnie przypomnieć, że w chwilach poważnego zagrożenia także, z powodu rozmaitych epidemii, wierzący w naszej Ojczyźnie posługiwali się Suplikacjami, czyli uroczystą modlitwą błagalną, aby prosić miłosiernego Boga o wyzwolenie od grożącego niebezpieczeństwa. Suplikacje zawierają odniesienie do wstawiennictwa Matki Bożej i Świętych.

Znajdując się po raz kolejny w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, w tym „koronawirusa”, zachęcamy do błagania Boga – przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski i Świętych Patronów – do podjęcia modlitwy błagalnej o oddalenie od nas kolejnego niebezpieczeństwa.

Abp Wacław Depo

Przewodniczący i Członkowie

Komisji Maryjnej KEP

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Komisja Maryjna KEP: "Suplikacjami" błagajmy Boga o oddalenie koronawirusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.