Konferencja Episkopatu USA ogranicza liczbę pracowników

Konferencja Episkopatu USA ogranicza liczbę pracowników
Episkopat USA zamyka biura i zwalnia pracowników medialnych. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com
KAI / mł

Konferencja Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych ogłosiła 4 maja pracownikom zamknięcie biur Catholic News Service w Waszyngtonie i Nowym Jorku. Episkopat USA ograniczy liczbę pracowników także w innych swoich instytucjach.

Na spotkaniach z pracownikami redakcji James Rogers, główny specjalista ds. komunikacji konferencji amerykańskiego episkopatu, powiedział, że biuro w Waszyngtonie zostanie zamknięte z końcem roku. Pozostanie natomiast nadal otwarte biuro rzymskie Catholic News Service i nadal będzie informowało o wydarzeniach z Watykanu i innych wydarzeniach międzynarodowych.

W oświadczeniu wydanym przez Biuro Spraw Publicznych amerykańskiego episkopatu napisano: „W ciągu najbliższych kilku miesięcy Departament Komunikacji USCCB podejmie znaczące zmiany w celu lepszego wykorzystania zasobów powierzonych Konferencji przez wiernych w sposób, który odpowiada dzisiejszemu środowisku komunikacyjnemu. Niestety, będzie to miało wpływ na wielu pracowników. Jesteśmy wdzięczni za czas i poświęcenie zaangażowanego zespołu pracowników Departamentu Komunikacji Konferencji Episkopatu, którzy służą Kościołowi; zmiany na stanowiskach pracy mogą być trudne, a ponieważ jest to sprawa personalna, dalsze szczegóły nie będą w tej chwili omawiane”.

Dalej w oświadczeniu czytamy: „Z końcem roku zamknięte zostaną biura Catholic News Service w Nowym Jorku i Waszyngtonie, a także Biuro Wydawnicze USCCB. Zmiany te, choć bolesne, pozwolą pozostałym biurom - w tym agencji Catholic News Service w Rzymie i Biuru Spraw Publicznych - na stworzenie bardziej stabilnych podstaw do wykonywania swojej pracy.Z dniem 1 stycznia 2023 roku Catholic News Service przestanie pobierać opłaty od klientów za swoje relacje. Od 2023 roku wszystkie diecezje amerykańskie będą miały dostęp do relacji z Rzymu bez żadnych opłat. Redukcje personelu będą miały miejsce również w działach spraw publicznych, usług kreatywnych, marketingu i urzędzie ekonoma episkopatu USA. W sumie zwolnionych zostanie 21 pracowników.

DEON.PL POLECA

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

Konferencja Episkopatu USA ogranicza liczbę pracowników
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.