Kongres Rodzin i Kobiet Konserwatywnych

Kongres Rodzin i Kobiet Konserwatywnych
Problemom rodzin i kobiet, które kierują się wartościami chrześcijańskimi i przywiązaniem do tradycji, będzie poświęcony organizowany w sobotę w Poznaniu Kongres Rodzin i Kobiet Konserwatywnych.
PAP / slo

Problemom rodzin i kobiet, które kierują się wartościami chrześcijańskimi i przywiązaniem do tradycji, będzie poświęcony organizowany w sobotę w Poznaniu Kongres Rodzin i Kobiet Konserwatywnych. W wydarzeniu ma wziąć udział ok. 300 osób z całej Polski.

Jak powiedziała w poniedziałek na konferencji prasowej współorganizatorka wydarzenia Ewa Jemielity, uczestnicy kongresu będą debatować m.in. o kwestiach budowania rodziny i wychowania w wartościach chrześcijańskich, skutkach braku polityki prorodzinnej oraz działaniach prowadzonym przeciw rodzinie, zagrożeniu młodzieży i ideologii gender.

- Tak zwane autorytety propagują w mediach ideologię gender, aborcję, skrajny feminizm, seksualizację dzieci. Są to, naszym zdaniem, działania negujące prawo do życia, poniżające godność człowieka. Głos większości społeczeństwa, który sprzeciwia się takim działaniom jest słabo słyszalny, chcielibyśmy, by głosem przeciw propagowaniu takiej ideologii stał się nasz kongres - powiedziała Jemielity.

Wśród prelegentów będą m.in. przedstawiciele organizacji zrzeszających rodziny wielodzietne, pedagodzy i politycy. Efektem kongresu mają być przedstawione na jego zakończenie postulaty.

DEON.PL POLECA

- Kierujemy nasze zaproszenie do debaty do wszystkich środowisk w Polsce, którym bliskie są poglądy, tradycje konserwatywne, wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich. W trakcie kongresu zaproszone organizacje, stowarzyszenia, a także np. katolickie placówki edukacyjne będą mogły prezentować swoją ofertę i działalność - powiedziała Jemielity.

Niewykluczone, że podobne kongresy będą organizowane w Poznaniu także w kolejnych latach. Jak podkreślają organizatorzy, obecnie w kraju brakuje forum swobodnej wymiany myśli organizacji i ruchów działających na rzecz tradycyjnej rodziny.

Organizatorem wydarzenia jest poznańskie stowarzyszenie Kongres Kobiet Konserwatywnych przy współudziale europalamentarzysty Konrada Szymańskiego (PiS) i posła Tadeusza Dziuby (PiS).

Stowarzyszenie Kongres Kobiet Konserwatywnych liczy ok. 30 członków, do tej pory współorganizowało m.in. zajęcia edukacyjno-historyczne dla dzieci.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kongres Rodzin i Kobiet Konserwatywnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.