"Konieczne jest przebaczenie". Biskupi wzywają do modlitwy o pokój

"Konieczne jest przebaczenie". Biskupi wzywają do modlitwy o pokój
Katedra św. Józefa w Asmarze, Erytrea (fot. David Stanley/flickr.com/CC BY 2.0)
KAI/ ed

Biskupi Erytrei zaapelowali, aby do 6 sierpnia we wszystkich parafiach, kościołach, kaplicach, klasztorach modlono się w intencji o pokoju w ich kraju i w Etiopii.

Wezwanie do modlitwy o pokój jest pokłosiem podpisanej 9 lipca przez Erytreę i Etiopię deklaracji stwierdzającej, że wojna między obu krajami została zakończona. Aby jednak żyć w pokoju - stwierdzają biskupi - konieczne jest przyodzianie się w prawość, sprawiedliwość, przebaczenie, otwartość, a nade wszystko w prawdziwego ducha przebaczenia i miłosierdzia.

Fundament Słowa Bożego

Dlatego też hierarchowie zachęcają, by szczególnie soboty i niedziele poświęcić na medytacje poświęcone tematowi pokoju, sprawiedliwości i pojednania. Aby przyniosły one upragnione owoce, powinny bazować na fundamencie Słowa Bożego i dokumentach Kościoła odnoszących się do tego tematu.

Konflikt rozpoczął się w 1963 r., gdy Etiopia anektowała Erytreę. W 1993 r. po walkach wyzwoleńczych Erytrea ogłosiła niepodległość. Siedem lat później podpisano porozumienie pokojowe, jednak Etiopia nie wypełniała jego postanowień. Obecnie w zamian za zwrot wszystkich zagarniętych niegdyś terenów, niemająca dostępu do morza Etiopia będzie mogła korzystać z erytrejskich portów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Konieczne jest przebaczenie". Biskupi wzywają do modlitwy o pokój
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.