Koptyjski biskup do terrorystów: jesteście kochani

Koptyjski biskup do terrorystów: jesteście kochani
(fot. © Mazur/catholicnews.org.uk)
catholicherald.co.uk / copticcentre.blogspot.co.uk / psd

Koptyjski biskup Angaelos stwierdził, że nawet terroryści są stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, a On umieścił ich na ziemi dla większych rzeczy.

- Terroryści są umiłowani przez Boga, nie za to, co robią, ale dlatego, że zostali stworzeni dla większych rzeczy - napisał biskup generalny Kościoła Koptyjskiego w Wielkiej Brytanii. Biskup Angaelos stwierdził, że nawet ludzie, którzy popełniają najgorsze działania, zasługują na to, aby być kochanymi jako osoby ludzkie.

Zwracając się do terrorystów napisał:

"Jesteś kochany. Gwałtowne i śmiertelne przestępstwa, które popełniasz, są obrzydliwe i nienawistne, ale jesteś kochany.

DEON.PL POLECA

Jesteście umiłowani przez Boga, swojego Stworzyciela, ponieważ stworzył was na Swój obraz i zgodnie z Jego wizją, i umieścił was na tej ziemi dla wielkich rzeczy, zgodnie ze Swoim planem dla całej ludzkości. Jesteście ukochani przeze mnie i miliony takich jak ja, nie powodu tego, co robicie, ale przez to, do czego jesteście zdolni jako cudowne stworzenia Boże, który stworzył nas jako ludzi. Jesteś kochany przeze mnie i miliony takich jak ja, bo wierzymy w waszą przemianę".

Biskup Angaelos dodał, że chrześcijanie wierzą w zmianę życia i nawet ci, którzy prześladowali i oskarżali Jezusa mogli żyć z Łaską. - Wierzymy w przemianę ludzi, ponieważ całe przesłanie Krzyża i Zmartwychwstania Jezusa polega na wyrwaniu człowieka z więzów grzechu i śmierci do wyzwolenia do dobroci i życia wiecznego - stwierdził biskup.

Koptyjski hierarcha napisał, że "żadna rodzina nie powinna tracić dzieci w ten sposób, nawet jeśli jest częściowo lub całkowicie odpowiedzialna za jego niedoskonałą ideologię". Biskup Angaelos dodał, że te ataki spowodowane są utratą zrozumienia świętości życia.

Biskup doszedł do wniosku, że: "ważne jest, aby nie tylko przeczytać tę wiadomość, ale trzeba ją przekazać; nie tylko przyjęta, ale zrozumiana jako inna perspektywa życia; nie powinna być tylko w pełni przyjęta, ale powinna stworzyć co najmniej cień wątpliwości w myślach tych, którzy zamierzają zadawać krzywdy i ból".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Koptyjski biskup do terrorystów: jesteście kochani
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.