Koptyjski biskup: ludzie pokładają ufność w Bogu

Koptyjski biskup: ludzie pokładają ufność w Bogu
(fot. youtube.com)
4 lata temu
RV / pk

Po ataku na kościół koptyjski w Kairze chrześcijanie żyją wśród obaw o swoje bezpieczeństwo, ale nie brak także pewnych oznak pozytywnych - powiedział dla organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie koptyjski biskup Kyrillos William.

- Niedawne ataki terrorystyczne, których doświadczyli wierni w Kairze, spowodowały głęboki ból i wielki wstrząs wśród chrześcijan - powiedział 70-letni hierarcha. Zwrócił uwagę, że kilka dni temu zmarła w wyniku odniesionych ran 26. ofiara tamtego zamachu - 10-letnia dziewczynka. - Równocześnie jednak można zauważyć, że ludzie pokładają ufność w Bogu, mają w sobie wiele siły, podobnie jak w przeszłości, gdy do ataków terrorystycznych dochodziło po to, żeby powstrzymać ludzi od udziału w nabożeństwach - dodał biskup.

Podkreślił także piękną postawę egipskiej społeczności niechrześcijańskiej, od której tamtejsi wyznawcy Chrystusa otrzymali liczne oznaki solidarności i sympatii. Wielu muzułmanów składało im kondolencje. Także władze państwowe zareagowały natychmiast i rozpoczęły już dochodzenie w sprawie ataku z 11 grudnia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Koptyjski biskup: ludzie pokładają ufność w Bogu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.