Korea Płd: tłumy na beatyfikacji męczenników

Korea Płd: tłumy na beatyfikacji męczenników
Seul, Korea Płd. (fot. mariusz kluzniak / Foter / Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic / CC BY-NC-ND 2.0)
KAI / mh

Nawet milion ludzi, w tym 200 tys. katolików, może uczestniczyć w beatyfikacji 124 męczenników koreańskich podczas wizyty papieża Franciszka w Korei Południowej. Uroczystość odbędzie się 16 sierpnia w centrum Seulu. Decyzję tę podjął komitet organizacyjny papieskiej podróży. W ogłoszonym w marcu jej wstępnym programie nie podano jeszcze miejsca uroczystości.

Teraz wiadomo już, że będzie nim strefa między placem Gwanghwamun a ratuszem stolicy Korei. Msza św., którą odprawi Franciszek, rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa dwie godziny i dwadzieścia minut.

Pięciodniowa podróż papieża do Korei Południowej odbędzie się w dniach 14-18 sierpnia br. Jej głównym celem jest udział Franciszka w Azjatyckim Dniu Młodzieży.

Będzie to trzecia podróż zagraniczna obecnego papieża, po Brazylii i Ziemi Świętej, a zarazem trzecia wizyta biskupa Rzymu w Korei - poprzednio był tam w 1984 i 1989 r. św. Jan Paweł II.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Korea Płd: tłumy na beatyfikacji męczenników
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.