Korea Południowa: nowe zasady edukacji w seminariach. Nie dla święceń dla osób tuszujących pedofilię

Korea Południowa: nowe zasady edukacji w seminariach. Nie dla święceń dla osób tuszujących pedofilię
(fot. shutterstock.com)
ucanews / kw

Koreańscy biskupi dokonali rewizji kierunku formacji kapłańskiej - informuje agencja ucanews.com.

Nowa edukacja seminaryjna w Korei Południowej ma od tej pory przede wszystkim skupiać się na edukacji księży, którzy mają zostać przygotowani do odpowiedniej służby przez całe życie tak, by właściwie odpowiadać na potrzeby wiernych i społeczeństwa.

Dotychczas edukacja seminaryjna w tym kraju skupiała się nie tyle na życiu w kapłaństwie, ale na przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu dobrych seminarzystów, rzadko biorąc pod uwagę późniejsze życie i pracę jako kapłanów.

Nowe wytyczne zostały przyjęte przez Konferencję Koreańskich Biskupów Katolickich (CBCK), której zgromadzenie plenarne odbyło się w dniach od 15-17 października br.. Zmienione zasady, oparte na instrukcji "Dar powołania kapłańskiego" wydanej przez Kongregację ds. Duchowieństwa w 2016 roku, mają być wkrótce przesłane do Watykanu w celu akceptacji.

Najwięcej uwagi wzbudza nowa zasada związana z nadużyciami seksualnymi. Od wprowadzenia w życie zmian, każdy, kto popełni przestępstwo seksualne względem osoby nieletniej lub będzie w nim uczestniczyć (włączając w to pomoc w jego ukrywaniu) nie będzie mógł wstąpić do seminarium oraz zostać księdzem.

Ponadto przewidywane nowe kursy formacji kapłańskiej będą obejmować zajęcia edukacyjne dotyczące sposobów zapobiegania wykorzystywaniu seksualnemu nieletnich i pokrewnym przestępstwom.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zuzanna Radzik

Historia wielkiego przemilczenia

W Kościele pierwszych wieków kobiety pełniły ważne funkcje: nauczały, studiowały Biblię, były apostołkami. W ich domach spotykali się wierni i sprawowano Eucharystię. To one jako jedne z pierwszych fundowały i utrzymywały klasztory....

Skomentuj artykuł

Korea Południowa: nowe zasady edukacji w seminariach. Nie dla święceń dla osób tuszujących pedofilię
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.