Koronawirus w parafii w Skoczowie. Wierni proszeni o kontakt

Koronawirus w parafii w Skoczowie. Wierni proszeni o kontakt
(fot. parafiaskoczow.ox.pl)
KAI / jb

Do modlitwy za zarażonych koronawirusem Covid-19, w tym za dwóch księży diecezji bielsko-żywieckiej, oraz za wszystkich, których ta choroba dotyka, wezwał bp Roman Pindel podczas wieczornego Różańca.

Obecnie kwarantanną objętych jest dwóch księży pracujących w bielskiej kurii diecezjalnej oraz księża z parafii pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie.

Skoczowski kościół jest zamknięty. Do 13 czerwca w skoczowskim kościele nie będą odprawiane żadne Msze św. i nabożeństwa. Jak poinformowała parafia, wszystkie zamówione intencje księża odprawiają na probostwie. Zaapelowano jednocześnie, by osoby, które od 26 maja miały kontakt z księdzem proboszczem – podczas spowiedzi, przyjęcia Komunii św. czy indywidualnej rozmowy – pilnie skontaktowały się telefonicznie z księżmi parafialnymi.

Kuria bielsko-żywiecka zapewniła, że we wszystkich przypadkach wdrożone zostało postępowanie zgodnie z wytycznymi służb sanitarnych.

DEON.PL POLECA

„Trwają prace nad wytycznymi dotyczącymi organizowania wakacyjnych pielgrzymek, tak aby dostosować je do wskazań Głównego Inspektora Sanitarnego” – zakomunikował dyrektor kurialnego Centrum Informacyjno-Medialnego ks. Mateusz Kierczak.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Koronawirus w parafii w Skoczowie. Wierni proszeni o kontakt
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.