Koronka na ulicach miast świata

Koronka na ulicach miast świata
KAI / pz

111 skrzyżowań w samej Łodzi i kilkaset na całym świecie - w tylu miejscach 28 września pojawią się patrole modlitewne z różańcami w dłoniach. Akcja organizowana przez czcicieli Bożego Miłosierdzia organizowana jest od czterech lat.

Uczestnicy akcji staną o godz. 15.00 na rogach ulic, z różańcem i plakatem "Jezu, ufam Tobie". Będą modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz rozdawać przechodniom obrazki i ulotki zapraszające do wspólnej modlitwy. "Nie jesteśmy w stanie dokładnie przewidzieć kto i gdzie włączy się w tym roku.

Rozprowadzenie kilku tysięcy plakatów i ulotek, wysłanie kilku tysięcy maili, informacje w mediach, to tylko mała kropla w oceanie ludzkości. Tak jak modlitwa koronką wobec oceanu Bożego Miłosierdzia. Wierzymy jednak, że nasze zaproszenie trafi do wszystkich, którzy tego potrzebują albo są potrzebni, by zaprosić innych" - mówi Tomasz Talaga z grupy Iskra Bożego Miłosierdzia, która organizuje akcję.

Organizatorzy modlitwy w poszczególnych miejscach świata zgłaszają się za pośrednictwem strony internetowej www.iskra.info.pl. Już wiadomo, że modlitwa odbędzie się m.in. w USA, na Haiti i Filipinach. Najwięcej grup zgłosiło się oczywiście z Polski - w Łodzi "obmodlonych" zostanie 111 skrzyżowań, w Szczecinie - 57. Ludzie z różańcami w dłoniach pojawią się też m.in. w Kielcach, Tarnobrzegu, diecezji sandomierskiej, Lesznie, Grudziądzu i Ostrołęce. W Białymstoku do modlitwy włączy się delegacja z Haiti.

W akcję włączą się młodzi ludzie ze Stargardu Szczecińskiego. "W ubiegłym roku, przy pomniku Jana Pawła II (główne rondo miasta, w samym centrum) zebrało się ponad dwustu młodych ludzi, modliliśmy się koronką w intencji stargardzkiej młodzieży i zamknięcia sklepów z dopalaczami w naszym mieście. Modlitwa została wysłuchana, w naszym Duszpasterstwie pojawia się z dnia na dzień coraz więcej młodych, sklepy zostały zamknięte" - podkreśla ks. Rafał Sorkowicz SChr. Akcję w Głogowie koordynują wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wierni pojawią się tam na 37 głównych ulicach miasta. W Rudzie Śląskiej wierni z parafialnej grupy Miłosierdzia Bożego będą się modlić na głównym skrzyżowaniu ulic Niedurnego i Chorzowskiej w dzielnicy Bytom.

DEON.PL POLECA

Modlitwa potrwa 10-15 minut. "Jeden kwadrans oddany Bogu może zmienić Twój świat. Może zmienić Twoje miasto, Twoją ulicę, Twoją żonę czy męża, Twoje dzieci, Twoich sąsiadów. Możesz im i sobie przynieść Boga, który chce mieć miłosierdzie dla Ciebie i całego świata" - zachęcają organizatorzy. "Wyskocz na kwadrans z pracy, uczelni, kościoła, fabryki i oddaj Bogu chwałę w modlitwie na nasze czasy. Być może będzie to najgorliwsza modlitwa Twojego życia…" - apelują.

"W ten sposób nauczymy się praktykować modlitwę w Godzinie Miłosierdzia, po której odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Jest to modlitwa (tak jak Godzina Miłosierdzia) przekazana osobiście przez Pana Jezusa świętej Faustynie Kowalskiej, modlitwa wyjątkowa, którą trzeba odmawiać wiernie oraz uczyć jej innych. To jest modlitwa na nasze czasy" - dodaje o. Remigiusz Recław SI, opiekujący się grupą.

Akcja "Koronka na ulicach miast świata" rozpoczęła się w w roku 2008. Pół tysiąca osób z tablicami "Jezu, ufam Tobie" stanęło 30 września na 111 skrzyżowaniach Łodzi i o godz. 15.00 odmówiło Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Kolejne akcje w roku 2009 i 2010 miały już charakter międzynarodowy. Informacje na temat miejsc, w których odbędzie się tegoroczna modlitwa, gromadzone są na stronie www.iskra.info.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Koronka na ulicach miast świata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.