Kościół Ewangelicko-Reformowany w RP popiera szczepienia przeciw COVID-19

Kościół Ewangelicko-Reformowany w RP popiera szczepienia przeciw COVID-19
fot. depositphotos.com
1 miesiąc temu

Apel do współwyznawców i wszystkich Polaków o jak najszybszą rejestrację i zaszczepienie się przeciw Covid-19 wystosowała Konferencja Duchownych Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP. „Przyjmując świadomie szczepionkę każdy z nas chroni samego siebie chroniąc jednocześnie swoich bliźnich” – czytamy w stanowisku Konferencji.

Duchowni Kościoła ewangelicko-reformowanego podkreślają, że przez aktywne podjęcie decyzji każdy może wyrazić swój współudział w trosce o zdrowie i życie całego społeczeństwa.

Autorzy zaznaczają, iż nie wypowiadają w sprawie szczepionek jako specjaliści w zakresie leczenia chorób lub przeciwdziałania pandemii lecz opinię swoja formułują na podstawie powszechnie dostępnych informacji przekazywanych zarówno przez specjalistów w kraju jak i Światową Organizację Zdrowia (WHO).

„W oparciu o te argumenty formułujemy nasz apel do współwyznawców i do współobywateli, aby starali się jak najszybciej zarejestrować i przyjąć szczepionkę”.

Duchowni podkreślają, że opowiedzenie się za szczepieniem jest wyrazem ich zaufania do nauki i uznawania faktów a także za opowiedzeniem się za wartościami ich religii i naszej kultury. „Wiara wzywa nas do odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i za los innych ludzi. Przyjmując świadomie szczepionkę każdy z nas chroni samego siebie chroniąc jednocześnie swoich bliźnich” – czytamy w oświadczeniu.

„W oparciu o te argumenty formułujemy nasz apel do współwyznawców i do współobywateli, aby starali się jak najszybciej zarejestrować i przyjąć szczepionkę” – głosi dokument.

Stanowisko duchownych Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP przyjęto na posiedzeniu Konferencji Duchownych 14 stycznia br.

Kościół Ewangelicko-Reformowany należy do rodziny Kościołów wywodzących się z Reformacji szwajcarskiej XVI wieku.

W Polsce Kościół ten liczy ok. 3 tys. członków. Biskupem Kościoła jest ks. Marek Izdebski, który jednocześnie jest proboszczem w Bełchatowie.

Źródło: KAI / ml

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Michał Heller, Wojciech Bonowicz, Bartosz Brożek, Zbigniew Liana
39,90 zł

Zaczął edukację w radzieckim kołchozie, by po latach zająć się wyjaśnianiem natury Wszechświata. Studia i pierwsze lata życia kapłańskiego upłynęły mu pod znakiem trudnych gier z władzami komunistycznymi. Na seminariach w Castel Gandolfo spotykał się...

Skomentuj artykuł

Kościół Ewangelicko-Reformowany w RP popiera szczepienia przeciw COVID-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.