Kościół w Austrii pomaga 10% liczby imigrantów

Kościół w Austrii pomaga 10% liczby imigrantów
(fot. PAP/EPA/HEDAYATULLAH AMID)
5 lat temu
KAI / rj

Kościół katolicki w Austrii zapewnia stałą opiekę 4400 spośród 43 tys. osób ubiegających się o azyl w tym kraju. Pomoc tę świadczą: Caritas, parafie, klasztory i wolontariusze. Ponadto 10,5 tys. uchodźców otrzymuje okresowe wsparcie oraz opiekę zdrowotną - wynika z danych Caritas Austria.

Jej sekretarz generalny Bernd Wachter poinformował, że w minionym roku o 1700 wzrosła liczba miejsc dla osób szukających azylu. W stosunku do 2014 r. podwoiła się liczba osób, którym pomocy udzieliły mobilne służby opiekuńcze.

Do końca br. diecezja Eisenstadt zamierza zwiększyć liczbę miejsc noclegowych z 54 do około 200. Z kolei Caritas z Admont zakupiła dormitorium w Styrii, gdzie od września będzie mogła przyjąć ponad 70 osób ubiegających się o azyl. Natomiast w Horn im Waldviertel w Dolnej Austrii dzięki wsparciu władz lokalnych Kościół otworzył nowy obóz dla 100 osób.

Michael Prüller, rzecznik archidiecezji wiedeńskiej zapowiedział, że Kościół w Austrii chce do końca br. osiągnąć cel, jakim jest zapewnienie opieki i dachu nad głową 5 tys. uchodźców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kościół w Austrii pomaga 10% liczby imigrantów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.