Kościół w Urugwaju przeciwny nowemu programowi wychowania seksualnego

Kościół w Urugwaju przeciwny nowemu programowi wychowania seksualnego
(fot. shutterstock.com)
KAI / pk

Państwo nie może stawiać się na miejscu rodziców i wymuszać na dzieciach wychowania nieuznanego za właściwe przez ich rodziny - podkreślił arcybiskup Montevideo, stolicy Urugwaju, kard. Daniel Sturla Berhouet w odpowiedzi na nowy program wychowania seksualnego, jaki władze zamierzają wprowadzić do szkół podstawowych.

Projekt budzi wiele kontrowersji, ponieważ m.in. wzywa do zmiany "ról płciowych", widząc je jako "konstrukt społeczny", który "może zostać zmodyfikowany". Przeciw podobnym rozwiązaniom protestują rodzice.

Zdaniem kardynała próba wprowadzenia tego programu, mimo sprzeciwu obywateli, przypomina raczej działalność państwa totalitarnego niż demokratycznego.

Kościół odpowiada na tę sytuację, proponując również własny projekt edukacyjny pod nazwą "Nauczyć się kochać". 21 sierpnia zostanie on przedstawiony na stronie internetowej archidiecezji Montevideo (www.icm.org.uy) i będzie można go używać za darmo. Program z elementami multimedialnymi przygotowano przy pomocy specjalistów z dziedzin psychologii, pedagogiki i medycyny. Cztery główne moduły tematyczne to: antropologiczny, anatomiczno-fizjologiczny, psycho-uczuciowy i związany z wartościami oraz socjologiczny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kościół w Urugwaju przeciwny nowemu programowi wychowania seksualnego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.