Kościół wnosi w politykę wskazania moralne

Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

"Kościół w pełni respektuje autonomię włoskiego parlamentu. Chrześcijanie świeccy wnoszą swój wkład polityczny i obywatelski na podstawie własnej odpowiedzialności. Kościół ogranicza się do dawania wskazówek, by pozwolić swoim wiernym przeżywać tę odpowiedzialność w sposób właściwy.

Czasem występuje z konstruktywną krytyką, czasem daje podzielane przez drugą stronę propozycje, a to wszystko zgodnie z nauką społeczną Kościoła". Takimi słowami ks. Federico Lombardi SJ wyjaśnił relacje między Kościołem a państwem w wywiadzie, który ukaże się w styczniowym numerze miesięcznika włoskich orionistów "Don Orione Oggi".

Dyrektor watykańskiego Biura Prasowego przypomniał, że Stolica Apostolska stara się utrzymywać relacje dyplomatyczne z rządami wszystkich krajów świata. Są ambasadorzy przy Watykanie i Papież ma na całym świecie swoich przedstawicieli, nuncjuszy.

Interweniuje przez nich, by bronić prawa Kościoła do pełnienia swych funkcji oraz by dawać wskazania moralne dla dobra osoby ludzkiej. Wychodzi z chrześcijańskiego punktu widzenia i można go określić mianem "międzynarodowego autorytetu moralnego" - dodał ks. Lombardi.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kościół wnosi w politykę wskazania moralne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.