Kostaryka: pierwszy ksiądz z indiańskiego plemienia

Kostaryka: pierwszy ksiądz z indiańskiego plemienia
fot. Deposit Photos
KAI / sz

W Kostaryce wyświęcony na katolickiego kapłana został pierwszy seminarzysta wywodzący się indiańskiego plemienia. Jak poinformował biskup diecezji Limón - Javier Román Arias, neoprezbiter pochodzi z ludności zamieszkującej góry Amburi, w kantonie Talamanca, na wschodzie tego kraju.

- Ksiądz Austin Torres należy do Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Miejmy nadzieję, że święcenia tego neoprezbitera zapoczątkują kolejne powołania do życia duchownego wśród rdzennej ludności Kostaryki – powiedział bp Román.

DEON.PL POLECAHierarcha wskazał, że kapłaństwo Austina Torresa jest owocem pracy niemieckich misjonarzy na wschodzie Kostaryki. Wyjaśnił, że szczególnie duży wpływ na powołanie pierwszego kapłana wywodzącego się z rdzennej społeczności należy zawdzięczać kilkudziesięcioletniej posłudze w tym kraju pochodzącego z Niemiec ks. Bernardito Kocha Kübera. Należący do Zgromadzenia Księży Misjonarzy kapłan zmarł w lutym 2019 r.

Podczas uroczystości święceń kapłańskich ks. Torresa bp Román przypomniał, że katoliccy duchowni z Niemiec mieli od 1877 r. duży wpływ na proces ewangelizacji Kostaryki.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Skomentuj artykuł

Kostaryka: pierwszy ksiądz z indiańskiego plemienia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.