#KOSTKA młodych w najbliższy weekend

#KOSTKA młodych w najbliższy weekend
Św. Stanisław Kostka SJ w Nowym Sączu. (fot. Anna Dziemska)
KAI / jm

W czterech ośrodkach archidiecezji gnieźnieńskiej - Inowrocławiu, Wągrowcu, Trzemesznie i Biechowie odbędzie się w najbliższy weekend święto młodych z okazji wspomnienia patrona św. Stanisława Kostki.

Dorastajmy razem do błogosławieństw - zachęca młodych prymas Polski.

Powyższe miejsca wybrano zgodnie z kluczem podziału archidiecezji gnieźnieńskiej na rejony przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. I temat ŚDM będzie podczas spotkań wyraźnie zaakcentowany.

W Inowrocławiu zaplanowano m.in. grę "Droga do Krakowa", w Wągrowcu happening z udziałem mieszkańców i władz miasta, w Trzemesznie i Biechowie promocję i spotkanie wolontariuszy. Organizatorzy liczą, że grupa tych ostatnich jeszcze się powiększy, podczas #KOSTKI będzie bowiem okazja się zapisać.

Do udziały w spotkaniach zachęcają młodych nie tylko ich duszpasterze, ale także Prymas Polski abp Wojciech Polak, który nie ukrywa, że temat Światowych Dni Młodzieży jest dla niego ważny. Jak przyznaje, najbliższe święto młodych będzie kolejnym krokiem zrobionym na duchowej drodze do Krakowa.

Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Ten temat ciągle nurtuje nasze serca. Pragniemy żyć błogosławieństwami, pragniemy do tych błogosławieństw dorastać, pragniemy podejmować uczynki miłosierdzia.

- To najlepsza droga przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Chcemy zrobić to we wspólnocie, chcemy zrobić to razem, dlatego serdecznie was zapraszam - zachęca abp Wojciech Polak w krótkim filmie przygotowanym przez Diecezjalne Centrum Przygotowań ŚDM.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

#KOSTKA młodych w najbliższy weekend
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.