Krajowy Duszpasterz Kierowców: modlitwa do św. Krzysztofa nie wystarczy

Krajowy Duszpasterz Kierowców: modlitwa do św. Krzysztofa nie wystarczy
(fot. PAP/Tomasz Gzell)
KAI / ml

Bardzo ważne jest to, żeby modlić się do św. Krzysztofa, patrona kierowców, który ich wspiera, ale też samemu zadbać o mądrość, roztropność i bezpieczeństwo na drodze - mówi ks. Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców.

Jak podaje Polska Policja, podczas majowego weekendu (27 kwietnia - 6 maja) na drogach doszło do 850 wypadków, w których zginęło 72 osoby, a 1081 osób zostało rannych.

Ks. Midura zaznacza, że Krajowe Duszpasterstwo Kierowców oferuje i zaprasza wszystkich do modlitwy. Podkreśla, że podczas drogi dla kierowców ważna jest zarówno modlitwa, jak i roztropność. - Bardzo ważne jest to, żeby modlić się do św. Krzysztofa, patrona kierowców, który ich wspiera, ale też samemu zadbać o mądrość, roztropność i bezpieczeństwo na drodze - mówi.

- Te 72 osoby, które zginęły na drogach, często w ekstremalnych sytuacjach, to jest za dużo i jest to wielka tragedia. Dlatego nasze apele łączą się z modlitwą: żeby kierowcy uszanowali prawa innych na drodze, żeby dbali o życie i zdrowie innych. W najbliższą sobotę (12 maja - przyp. red.) ten apel połączymy z modlitwą na Jasnej Górze, w czasie XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kierowców - mówi.

Podczas akcji "Bezpieczny majowy weekend 2018" policjanci zatrzymali aż 3 tys. 582 kierujących, będących pod działaniem alkoholu. Krajowy Duszpasterz Kierowców zachęca do tego, żeby ludzie patrzyli w swoje sumienia i rozliczali się z jazdy "pod wpływem". - Rzeczywiście dużo jest kierowców, którzy czują potrzebę nawrócenia, spowiadają się również z jazdy po alkoholu. Trzeba powiedzieć, że widać tych nawróconych - tych którzy wyciągają wnioski i poprawiają się. Chodzi nie tylko o to, że boją się mandatów, ale boją się też że zgrzeszą, że obrażają Pana Boga - mówi.

DEON.PL POLECA

Od 27 kwietnia do 6 maja Polska Policja prowadziła ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne "Bezpieczny majowy weekend 2018". W tym czasie w całym kraju doszło do 850 wypadków, w których zginęły 72 osoby, a 1081 osób zostało rannych. Dodatkowo zatrzymano aż 3 582 kierujących będących pod działaniem alkoholu.

W 2017 roku podczas majowego weekendu doszło do 356 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 477 zostało rannych. Policjanci zatrzymali również 1571 nietrzeźwych kierowców. Z kolei w 2016 roku podczas "majówki" doszło do 400 wypadków, w których zginęły 33 osoby, a 487 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 2029 kierujących po alkoholu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Krajowy Duszpasterz Kierowców: modlitwa do św. Krzysztofa nie wystarczy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.