Kraków: 17 grudnia odbędzie się III Dzień Modlitw o Dar Potomstwa

Kraków: 17 grudnia odbędzie się III Dzień Modlitw o Dar Potomstwa
Fot. Kaylee Garrett / unsplash.com
KAI / tk

Stowarzyszenie Abraham i Sara wspólnie z Duszpasterstwem Rodzin archidiecezji krakowskiej zaprasza wszystkie parafie i wspólnoty do zaangażowania się w III Dzień Modlitw o Dar Potomstwa „Niech Pan sprawi, że wydacie owoc”, który odbędzie się 17 grudnia. Centralne wydarzenie zaplanowano w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach.

Niepłodność to ogromny problem; stres związany z nim psychologowie porównują ze stresem odczuwanym po śmierci najbliższych. Pary niepłodne często zamykają się w swoim trudnym doświadczeniu, ciężko im o nim mówić, przez to czują się niedostrzegane i pomijane.

„W czasie wieloletniej działalności Krakowskiego Duszpasterstwa Małżeństw Niepłodnych oraz wyrosłego z tej wspólnoty Stowarzyszenia Wspierania Małżeństw Niepłodnych 'Abraham i Sara' spotkaliśmy setki małżeństw, które doświadczały bólu przedłużającego się oczekiwania na dziecko. Takich małżeństw jest bardzo dużo – statystycznie co szósty związek doświadcza problemów z płodnością. To spora grupa stosunkowo młodych ludzi, o które – jako Kościół – powinniśmy się zatroszczyć” – piszą organizatorzy.

Stowarzyszenie wspólnie z Duszpasterstwem Rodzin Archidiecezji Krakowskiej zaprasza wszystkie parafie i wspólnoty do zaangażowania się w III Dzień Modlitw o Dar Potomstwa „Niech Pan sprawi, że wydacie owoc”.

DEON.PL POLECA


„Naszym marzeniem jest, aby pary doświadczające dłuższego lub krótszego okresu oczekiwania na dziecko, miały świadomość, że cały Kościół wstawia się za nimi, że prosi o owoce ich miłości, że towarzyszy im w ich ogromnej tęsknocie. Może szczególnie ważne jest, aby to lokalna wspólnota parafialna otaczała ich modlitwą i troską” – zaznaczają organizatorzy.

Stowarzyszenie proponuje zorganizowanie w niedzielę 17 grudnia 2023 obchodów tego Dnia w każdej parafii i modlitwę w tej intencji chociaż na jednej Mszy świętej.

Aby ułatwić organizację wydarzenia Stowarzyszenie przygotowało do użytku księży cały komplet materiałów promocyjnych i materiały do poprowadzenia Mszy św. – są do pobrania ze strony AbrahamiSara.pl

Centralne wydarzenie Dnia Modlitw odbędzie się w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. W ramach obchodów centralnych odbędą się: o 12.30 – Msza św. pod przewodnictwem bpa Artura Ważnego (w górnym kościele), 13.45 – krótka konferencja "Jak mur zmienić w most". O specyficznych trudnościach w przeżywaniu niepłodności oraz o drodze dojrzewania psychicznego i duchowego opowie Magdalena Foss-Kita, socjolożka, psychoterapeutka, mężatka, członek wspólnoty Chemin Neuf.

Pierwszy Dzień Modlitw o Dar Potomstwa odbył się 5 grudnia 2021, a drugi 11 grudnia 2022. W oba dni w ramach uroczystości centralnych w archidiecezji krakowskiej, w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie miała miejsce Msza św. oraz tematyczna konferencja.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kraków: 17 grudnia odbędzie się III Dzień Modlitw o Dar Potomstwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.