Kraków: 75 tys. zł na Hospicjum św. Łazarza w ramach akcji śpiewania kolęd

Kraków: 75 tys. zł na Hospicjum św. Łazarza w ramach akcji śpiewania kolęd
(fot. By Jotjotem - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73093109)
KAI / df

Zakończyła się inicjatywa #KoledaDlaHospicjumChallenge krakowskiego Hospicjum św. Łazarza. W akcji zachęcającej do śpiewania kolęd i jednoczesnego wsparcia finansowego placówki udało się zebrać 75 tys. zł.

Akcja miała na celu wyrażenie solidarności z chorymi oraz wsparcie finansowe najstarszego w Polsce Hospicjum św. Łazarza, które z powodu pandemii zmaga się z poważnymi kłopotami finansowymi. Ponadto była zachętą do kultywowania naszych świątecznych tradycji kolędowania i składania życzeń.

DEON.PL POLECANa profilu facebookowym hospicjum znalazło się ponad 180 wykonań najpiękniejszych kolęd, pastorałek czy pieśni świątecznych. W inicjatywę zaangażowali się m.in. wojewoda małopolski Łukasz Kmita, Rada Miasta Krakowa, Uniwersytet Jagielloński czy Pedagogiczny, Andrzej Grabowski, Andrzej Sikorowski czy TVP3 Kraków.

- Byli też kolędnicy „spod samiuśkich Tater”, a nawet z krajów dalekiego wschodu, którzy śpiewali razem z Instytutem Konfucjusza. Jest także dużo wykonań bardzo kameralnych i rodzinnych. Wiele kolęd zostało nagranych przed świętami i towarzyszyły one naszym pacjentom podczas świąt w hospicjum, dając im radość i świadomość, że świat o nich pamięta. To bardzo ważne, szczególnie w czasie pandemii - podkreśla Renata Połomska z Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

Dzięki kolędnikom podejmującym wyzwanie #KolędaDlaHospicjum oraz tym, którzy wynagrodzili ich trud, Hospicjum św. Łazarza pozyskało łącznie wsparcie w wysokości ponad 75 tys. zł. - Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy kultywują tradycję kolędowania, wzięli udział w naszej akcji i podzielili się swoim talentem, radością i groszem - podsumowała Połomska.

Hospicjum św. Łazarza w Krakowie jest jednym z najstarszych w Polsce. Jest efektem pracy grupy synodalnej przy kościele Arka Pana w Nowej Hucie. Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum" zostało zarejestrowane w 1981 r. Z kolei dom hospicyjny otwarto w 1998 r.

Głównym zadaniem hospicjum jest udzielanie pomocy medycznej i duchowej chorym w ostatnich stadiach schorzeń oraz ich rodzinom. Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Św. Łazarza” jest Organizacją Pożytku Publicznego. Organizację wciąż można wspierać poprzez zbiórkę funduszy prowadzoną na www.pomagam.pl/KoledaDlaHospicjum oraz wpłaty darowizn na konto bankowe o nr 92 2490 0005 0000 4530 9034 8688.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Nowak OP, Marcin Jakimowicz

Przejdź kryzys z nadzieją

Czy rozczarowani postawą wielu ludzi Kościoła nadal jesteśmy w stanie funkcjonować w nim jak dotychczas? Jak w dzisiejszych czasach wytrwać w wierze i nie stracić nadziei? Co robić, gdy ze wspólnoty...

Skomentuj artykuł

Kraków: 75 tys. zł na Hospicjum św. Łazarza w ramach akcji śpiewania kolęd
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.