Kraków: Caritas pożycza sprzęt rehabilitacyjny

Kraków: Caritas pożycza sprzęt rehabilitacyjny
KAI / wm

Caritas archidiecezji krakowskiej uruchomiła nową wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Jest w niej dostępny dla chorych nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny, m.in. specjalistyczne łóżka, koncentratory tlenu i ssaki. To najbardziej poszukiwane sprzęty, do których dotąd rodziny miały utrudniony dostęp.

„Nowe specjalistyczne łóżka, koncentratory tlenu i ssaki zostały przekazane nam przez Caritas Polska, która przeznaczyła na ich zakup pieniądze przekazane jej w ramach akcji pozyskiwania 1 proc. podatku. Temat tegorocznej kampanii 'Ile kosztuje życie?' miał na celu zwrócenie uwagi na konieczność poprawienia warunków życia osób starszych, chorych i niepełnosprawnych” - informuje Agnieszka Homan z krakowskiej Caritas.

„Nasza wypożyczalnia dysponować będzie docelowo 53 łóżkami, 13 koncentratorami tlenu i 15 ssakami. Część sprzętu udostępniona jest już chorym, pozostała część dotrze do wypożyczalni od producenta w najbliższym czasie” - dodaje.

Jest to siódma wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w archidiecezji krakowskiej, ale pierwsza, w której dostępne są ssaki i koncentratory tlenu. To najbardziej poszukiwane sprzęty, do których dotąd rodziny często miały utrudniony dostęp. Ofiary za wypożyczenie będą dobrowolne, na poziomie, który pozwoli m.in. na dezynfekcję sprzętu.

DEON.PL POLECA

Wypożyczalnia mieści się przy Stacji Opieki Caritas: parafia Matki Bożej Fatimskiej na os. Podwawelskim w Krakowie (ul. Komandosów 18, tel.: 12 269 86 10, 12 269 86 11). Będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 13.00, a w czwartki dodatkowo do 17.00.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kraków: Caritas pożycza sprzęt rehabilitacyjny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.