Kraków: jubileuszowa choinka stanie pod Oknem Papieskim

Kraków: jubileuszowa choinka stanie pod Oknem Papieskim
(fot. diecezja.pl)
KAI / ml

Już po raz dziesiąty na placu przed Domem Arcybiskupów w Krakowie tuż przed Świętami Bożego Narodzenia nastąpi uroczyste zapalenie światełek na choince. W tym roku odbędzie ono w sobotę 17 grudnia. Na plac przy ul. Franciszkańskiej 3 kard. Stanisław Dziwisz zaprasza zwłaszcza rodziny i dzieci.

Choinka pod Oknem Papieskim jest kontynuacją tradycji świątecznych drzewek stawianych od 1982 r. na Placu św. Piotra w Rzymie dla papieża Jana Pawła II. Na spotkanie przy choince w sobotę 17 grudnia na placu przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie kard. Stanisław Dziwisz zaprasza rodziny i dzieci, szczególnie z przedszkoli, domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczy, świetlic środowiskowych oraz wspólnot parafialnych.
"Tegoroczna ‘Choinka pod Oknem Papieskim’ stanie już po raz dziesiąty. Jubileuszowe spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 i będzie okazją do podziękowania Kardynałowi za jego 11-letnią posługę w archidiecezji krakowskiej" - można przeczytać na stronach internetowych diecezji. 
Aby tradycji stało się zadość każde dziecko uczestniczące w spotkaniu otrzyma symboliczny upominek. Nieodłącznym elementem uroczystości jest bowiem wizyta św. Mikołaja, który obdarowuje wszystkie obecne na uroczystości dzieci świątecznymi paczkami. W zeszłym roku zostało rozdanych ponad cztery tysiące prezentów.
Rozświetlenie choinki w tym szczególnym miejscu jest jednym z najważniejszych wydarzeń przedświątecznych w Krakowie, które z każdym rokiem gromadzi coraz większe liczbę mieszkańców Krakowa i turystów. Podczas spotkania wystąpią zespoły i schole dziecięce: Promyczki Dobra, Schola "Śnieżnej Pani" z Tokarni oraz Mali Miętusianie.
Organizatorami spotkania są Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!", Fundacja Bukovina oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kraków: jubileuszowa choinka stanie pod Oknem Papieskim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.