Kraków: kino letnie w salezjańskich Wioskach Świata

Kraków: kino letnie w salezjańskich Wioskach Świata
(fot. shutterstock.com/Biserka Stojanovic / www.facebook.com/pg/SWMMlodziSwiatu)
KAI / ms

Salezjański Wolontariat Misyjny organizuje cykl projekcji filmowych w Parku Edukacji Globalnej Wioski Świata. Pierwsza projekcja odbędzie się 13 lipca o godz. 20.30.

SWM zaprasza na cotygodniowe pokazy filmowe na świeżym powietrzu od 13 lipca do 31 sierpnia. W każdy piątek wakacji będą wyświetlane filmy pokazujące życie w różnych częściach świata. Cykl zainauguruje film "Slumdog. Milioner z ulicy".

- Zaproszenie na seanse kierujemy do wszystkich osób w każdym wieku. Filmy będą tak dobierane, aby każdy mógł uczestniczyć w wydarzeniu - zapowiada Sylwester Gaik z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. Filmy będą dobierane tak, aby mogły je oglądać także osoby młodsze. Co więcej, publiczność będzie mogła zgłosić swoje filmowe propozycje na kolejne seanse.

Organizatorzy zauważyli, że inicjatywy kin i projekcji filomwych w przestrzeni miejskiej cieszą się duża popularnością, stąd chcieli w ten sposób zaprosić do parku przy Tynieckiej zarówno stałych bywalców jak i nowe osoby.

- Nasz park to miejsce, które chcemy pokazać jak największej liczbie osób. Przekonać, że świat ma się dosłownie w zasięgu ręki - przekonuje Gaik. Salezjańska inicjatywa ma też pokazać, że Wioski Świata to miejsce nie tylko dla dzieci.

- Kino w tym roku startuje pierwszy raz, ale mamy nadzieję, że ta inicjatywa będzie na tyle ciekawa dla ludzi z Krakowa, że będziemy ją mogli na stałe wpisać w Kalendarz Wiosek Świata - mówi S. Gaik.

Park Edukacji Globalnej Wioski Świata działa na terenie Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego przy ul. Tynieckiej 39. W parku na stałe znajdują się zrekonstruowane budowle z różnych krajów misyjnych, do których docierają Salezjanie oraz misjonarze świeccy. Na miejscu odbywają się warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Wioski można zwiedzać indywidualnie lub w grupach zorganizowanych. Celem inicjatywy jest przekazywanie wiedzy o misjach oraz podnoszenie świadomości o różnorodności kulturowej i problemach globalnych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kraków: kino letnie w salezjańskich Wioskach Świata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.