Poznań: studenci wyjeżdżają na misje do Afryki

Poznań: studenci wyjeżdżają na misje do Afryki
(fot. shutterstock.com/Riccardo Mayer)
KAI / ms

Wielkopolscy studenci po raz kolejny wyjeżdżają na misje do Ghany, Zambii, Rwandy i Kenii w ramach "Praktyk Medycznych w Krajach Tropikalnych". W tym roku w krajach Afryki i w Peru będzie pracować 11 wolontariuszy.

Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio", która organizuje wyjazd, współpracuje z poznańską Kliniką Chorób Pasożytniczych i Tropikalnych. Wolontariusze szkolą się u lekarzy specjalistów, aby przygotować się do pracy w trudnych warunkach. Na miejscu studenci będą pomagać w szpitalach i przychodniach misyjnych.

"Żegnamy się z tymi naszymi wolontariuszami i pożegnać nie możemy. Ale wiecie… to są nasze największe skarby, są tacy pełni zapału i radośni, a do tego jeszcze zawsze możemy na nich liczyć… No to jak tu ich nie kochać?" - pytają pracownicy Fundacji na Facebooku.

Fundacja "Redemptoris Missio" powstała w 1991 r. Ma na celu tworzenie profesjonalnego wsparcia medycznego dla polskich misjonarzy pracujących wśród najuboższych. Jedna z akcji Fundacji polegała na budowie Centrum Dziecięcego w Kenii, inna na współpracy z poznańskimi lekarzami, którzy przywracali wzrok Kameruńczykom. Obydwie inicjatywy poruszyły wielu Polaków.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Poznań: studenci wyjeżdżają na misje do Afryki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.