Kraków: koronawirus w łagiewnickim klasztorze

Kraków: koronawirus w łagiewnickim klasztorze
(By Zygmunt Put Zetpe0202 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27445302)
KAI / sz

Z powodu zachorowań na COVID-19 siostry z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach objęte zostały kwarantanną. Zakonnice proszą o wsparcie modlitewne.

Jak poinformowano na stronie www.faustyna.pl, pomimo sytuacji chorobowej, kaplica z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny jest czynna do godziny 18:00. „Posługują w niej kapłani i siostry, którzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z osobami zarażonymi. Kaplica jest na bieżąco dezynfekowana” - zapewniono.

DEON.PL POLECA
Z kolei transmisja modlitwy w Godzinie Miłosierdzia i Koronki do Bożego miłosierdzia jest prowadzona w bazylice. Zakonnice zaapelowały o przestrzeganie norm sanitarnych, czyli zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie dłoni przy wejściu do kaplicy oraz zachowanie odpowiedniego dystansu.

Siostry zapowiedziały również, że z uwagi na trwającą kwarantannę nie będą aktualizowane treści na stronie www.faustyna.pl. Wstrzymane zostało też przesyłanie plików z folderem „Jezusowe orędzie Miłosierdzia” i plików z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego, a także publikowanie świadectw na stronie.

„Polecamy się modlitwie, aby ten czas był owocnie przeżyty dla naszego uświęcenia i zbawienia braci” - proszą siostry z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w łagiewnickim sanktuarium.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Skomentuj artykuł

Kraków: koronawirus w łagiewnickim klasztorze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.