Kraków: Niezwykły koncert u jezuitów

Kraków: Niezwykły koncert u jezuitów
Kadr z pierwszego teledysku grupy niemaGotu (fot. YouTube)
KAI / mc

Przy muzyce Poldka Twardowskiego i Kuby Blycharza, autora hymnu ŚDM Kraków 2016, szczelnie wypełniona bazylika jezuitów wielbiła Pana Boga. Koncert Nowej Ewangelizacji "Daj się ponieść" odbył się wieczorem 19 września w Krakowie.

Koncert Nowej Ewangelizacji odbył się pod hasłem "Daj się ponieść". Jak mówi organizator Piotr Jabłoński SJ, tytuł można interpretować na dwa sposoby. Po pierwsze można dać się porwać Duchowi Świętemu, pozwolić Mu wyrwać się ze swojej codzienności i dać się ponieść na Jego fali.
- Jest też głębsze rozumienie - dodaje jezuita - czyli dać się ponieść Chrystusowi, dać się Mu wziąć na ramiona i uwierzyć, że to On będzie mnie przenosił w życiu. Zaufać Mu tak bardzo, że to, co się dzieje w moim życiu jest w pełni zależne od Niego, że On jest moim Panem i Królem.
Na koncert złożyły się kompozycje Poldka Twardowskiego i Kuby Blycharza, twórcy hymnu ŚDM Kraków 2016.
Zgromadzeni w bazylice jezuitów mogli usłyszeć m.in. "Przychodzisz Panie mimo drzwi zamkniętych" czy "Nie nam Panie".  Krakowski Koncert Nowej Ewangelizacji był premierowym występem zespołu niemaGotu - grupy założonej przez autora hymnu ŚDM Kraków 2016.
Koncert poprzedziły trzydniowe warsztaty muzyczne dla studentów z duszpasterstwa akademickiego WAJ, którzy współtworzyli chór projektu "Daj się ponieść".
Pierwszy Koncert Nowej Ewangelizacji odbył się w 2013 roku w Starej Wsi. Krakowscy jezuici myślą już o kolejnym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kraków: Niezwykły koncert u jezuitów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.