Kraków: nowa siedziba Tygodnika Powszechnego

Kraków: nowa siedziba Tygodnika Powszechnego
fot. depositphotos.com
KAI / ml

Redakcja Tygodnika Powszechnego ma nową siedzibę. Przenosi się na ul. Dworską w Krakowie, w pobliżu Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Umowa najmu została podpisana w piątek.

Przypomnijmy, że wypowiedzenie umowy najmu lokalu przez Archidiecezję Krakowską dotarło do zarządu spółki Tygodnik Powszechny na początku stycznia. Jak czytamy na stronie internetowej pisma, początkowa konsternacja szybko zmieniła się w zaskoczenie ogromem wsparcia, jakiego udzielili czytelnicy. – To ich postawa i szczodrość utwierdziły nas w przekonaniu, że czeka nas zmiana na lepsze – mówi Maja Kuczmińska, wiceprezeska zarządu spółki Tygodnik Powszechny Sp. z o.o. 

W piątek 12 marca Maja Kuczmińska oraz prokurentka Zarządu Spółki i dyrektorka finansowa Edyta Płachta podpisały umowę najmu nowego lokalu w Krakowie. 

– Przenosimy się na ulicę Dworską, w sąsiedztwo Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Narodowego Centrum Nauki i Centrum Kongresowego ICE Kraków, a także biura agencji reklamowej Admind Branding & Communications, z którą od lat współpracujemy. Bardzo się cieszymy ze znalezienia odpowiedniego, nowoczesnego miejsca dla naszego zespołu – mówi Kuczmińska.

Jak mówi Aleksander Kardyś, prezes Fundacji Tygodnika Powszechnego, od stycznia intensywnie zaangażowany w poszukiwanie nowej siedziby i kierujący pracą specjalnego zespołu, który doprowadził dzisiaj do szczęśliwego zakończenia poszukiwań, wyzwanie było spore.

– Spośród ponad 60 ofert lokali do wynajęcia, które otrzymaliśmy, co najmniej połowa wymagała osobistej wizyty. W covidowym zagrożeniu, w maskach, rękawiczkach i zachowując społeczny dystans, odwiedziliśmy 32 bardzo różne miejsca. Dziękujemy wszystkim ich właścicielom za życzliwe przyjęcie, wyrozumiałość i wsparcie w zachowaniu bezpieczeństwa. Dworska przekonała nas połączeniem kameralnego charakteru, pomieszczeń o doskonałej jakości, świetnej lokalizacji i przyjaznego sąsiedztwa w dzielnicy Ludwinów, rozwijającej się w kierunku, który nam bardzo odpowiada – podkreśla Kardyś.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kraków: nowa siedziba Tygodnika Powszechnego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.