Kraków: nowy kapelan abp. Jędraszewskiego

Kraków: nowy kapelan abp. Jędraszewskiego
(fot. diecezja.pl)
3 lata temu
KAI / ml

Abp Marek Jędraszewski mianował na swojego kapelana ks. Rafała Wilkołka, pochodzącego z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jaworniku kapłana archidiecezji krakowskiej.

Ks. Wilkołek urodził się w 1982 r. w Myślenicach. W 2003 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, które ukończył w 2009 r. przyjmując święcenia kapłańskie z rąk metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza. Następnie przez dwa lata pracował jako wikariusz w parafii świętych Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie. W latach 2011-2015 studiował w Instytucie Katolickim w Paryżu. 
Po powrocie do Polski, pracował duszpastersko w parafiach w Skawinie, Mogilanach i Krakowie oraz kontynuował pisanie pracy doktorskiej na Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II. W rozprawie naukowej zajmuje się wiarygodnością teologii Mikołaja z Kuzy wobec współczesnej fenomenologii francuskiej.
Jest współzałożycielem Fundacji "Misericors - codzienna aplikacja miłosierdzia". W czasie Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 pełnił funkcję komentatora liturgicznego.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kraków: nowy kapelan abp. Jędraszewskiego
Komentarze (3)
PC
Paweł Chojnacki
6 marca 2017, 16:02
Byliśmy na rekolekcjach w Wiśniowej, które prowadził Ks.Rafał, cieszymy się, że mogliśmy go spotkać, do dziś jest w naszej wdzięcznej pamięci.
JD
Jacek Dunikowski
6 marca 2017, 14:33
z takim nazwiskiem zrobi karierę :-)
6 marca 2017, 13:07
Miałem okazję poznać księdza Rafała. Dobry wybór księdza arcybiskupa.

Skomentuj artykuł

Kraków: nowy kapelan abp. Jędraszewskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.