Kraków: obchody XIII Dnia Papieskiego
Modlitwa, wydarzenia kulturalne i zabawy dla dzieci będą towarzyszyły zbiórce funduszy na stypendia dla uzdolnionej młodzieży w czasie XIII Dnia Papieskiego w Krakowie. Główne obchody tego dnia zostały zaplanowane w Centrum "Nie lękajcie się!".
Główne obchody Dnia Papieskiego w Krakowie zaplanowano w Centrum "Nie lękajcie się!". W niedzielę 13 października o godz. 10.00 kard. Stanisław Dziwisz w Sanktuarium bł. Jana Pawła II odprawi uroczystą Mszę św., która będzie transmitowana przez TVP 1 i TVP Polonia. Następnie rozpocznie się gra miejska "Śladami Jana Pawła II po Krakowie", która zakończy się pod Oknem Papieskim na Franciszkańskiej 3.
Od południa na placu przed budynkami Centrum "Nie lękajcie się!" będą trwały animacje i zabawy dla dzieci: malowanie twarzy, gigantyczne bańki mydlane, warsztaty plastyczne, warsztaty muzyczne.
O 13.30 w budynku Instytutu Dialogu Międzykulturowego "Veritas" emitowane będą filmy ze Światowych Dni Młodzieży, o godz. 16. 15 w Kościele Relikwii odbędzie się różaniec misyjny w różnych językach z udziałem stypendystów, a o 18.00 wystawiony zostanie spektakl "Przed sklepem jubilera" w wykonaniu stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Godzinę później rozpocznie się koncert "Niebo na ziemi" wyreżyserowany przez Karolinę Gałażewską.
Przewidziano także różaniec misyjny w różnych językach, a na zakończenie apel ekumeniczny.
Dniu Papieskiemu w Krakowie towarzyszyć będzie także koncert, podczas którego zostanie zaprezentowane oratorium "Legenda o św. Stanisławie" Franciszka Liszta, w wykonaniu "Budapesri Stúdió Kórus, Honvéd FérÍikor" wraz z Orkiestrą Akademii Muzycznej w Krakowie, który odbędzie się 19 października o godz. 19. 30 w bazylice o. Jezuitów w Krakowie przy ul Kopernika 26.
Honorowy patronat nad Dniem Papieskim objęli Metropolita Krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz oraz Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.
Organizatorem XIII Dnia Papieskiego jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przyznaje ona stypendia szczególnie uzdolnionej młodzieży szkolnej z zaniedbanych terenów wiejskich i małych miast. Obecnie programem objętych jest 2500 stypendystów.
Skomentuj artykuł