Kraków: projekt edukacyjny "Teologia ciała"

Kraków: projekt edukacyjny "Teologia ciała"
(youtube.com)
KAI / mg

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie rozpoczął realizację nowego projektu pt. "Teologia ciała". Celem inicjatywy jest edukowanie w zakresie wizji ludzkiej seksualności wg nauczania św. Jana Pawła II.

Jak wskazują organizatorzy sposób przybliżania myśli papieskiej ma być prosty, ale nie pozbawiony zasadniczej głębi i fundamentalnego przesłania. - Próbujemy to robić bardzo kompleksowo i żeby każdy mógł coś dla siebie znaleźć. Wiadomo, że inaczej rozmawiamy z gimnazjalistami, a inaczej z osobami wykształconymi, dorosłymi i mającymi pojęcie na ten temat - powiedziała KAI Magdalena Siemion z Instytutu Dialogu Międzykulturowego.

W ramach projektu planowane są również warsztaty edukacyjne i cykl wywiadów. Pierwszym zaproszonym do dyskusji ma być ojciec Ksawery Knotz, kapucyn, znany rekolekcjonista i autor książek, poruszający zagadnienia życia seksualnego w pryzmacie nauki Kościoła katolickiego.

Część działań została już podjęta na facebook’owym profilu instytutu. - Stworzyliśmy projekt slajdów - bardzo krótkich cytatów, głównie z książki Christophera Westa ‘Teologia ciała dla początkujących’, uzupełnionych ciekawymi rysunkami, aby myśl papieża bardziej zwizualizować i może w ten sposób do kogoś dotrzeć - wyjaśniła Siemion.

Szczegółowe informacje o poszczególnych wydarzeniach projektu "Teologia ciała" będą się pojawiać sukcesywnie na stronie internetowej www.idmjp2.pl.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest samorządową instytucję kultury powołaną przez Sejmik Województwa Małopolskiego. Od 1 stycznia 2009 r. celem działania Instytutu jest zachowanie i promowanie dziedzictwa, które pozostawił po sobie Ojciec Święty Jan Paweł II oraz dialog między religiami i kulturami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kraków: projekt edukacyjny "Teologia ciała"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.