Kraków: sponsorzy ŚDM 2016 poszukiwani

Kraków: sponsorzy ŚDM 2016 poszukiwani
(fot. Mattia Panciroli / flickr.com)
KAI / pz

Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. zachęcają do podjęcia wspólnej pracy na rzecz wydarzenia. Pomoc może mieć charakter rzeczowy, wsparcia promocyjnego, wolontariatu, nieodpłatnego wykonania usług lub wkładu finansowego.

Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży wskazują, że wydarzenie tego typu to przedsięwzięcie na ogromną skalą logistyczną i finansową. "Każdy gest się liczy, zarówno ze strony osób indywidualnych, jak i podmiotów gospodarczych, gdyż umożliwi nam godne i serdeczne przyjęcie młodzieży z całego świata" - powiedział KAI ks. Wojciech Olszowski z Biura Finansowego Komitetu ŚDM.

"Odzew jest już bardzo szeroki, zgłaszają się już podmioty, które oferują pomoc finansową, ale i udostępnienie swoich usług czy towarów" - zrelacjonował ks. Olszowski. Podkreślił przy tym, że niezmiernie ważnym punktem będzie zagwarantowanie odpowiedniego wyżywienia pielgrzymom, których według szacunków ma przybyć do Krakowa ok. 2 mln.

Zapytany o aktualne potrzeby ks. Olszowski wskazał, że najbardziej istotne są starania o odpowiednie wyposażenia biur poszczególnych sekcji przygotowawczych Światowych Dni Młodzieży. "Niezbędna jest zwłaszcza większa liczba komputerów potrzebnych do pracy, które obecnie próbujemy wynająć" - powiedział ks. Olszowski.

Osoby i firmy zainteresowane umowami sponsorskimi, będą mogły wykorzystywać logotyp światowych dni młodzieży na swoich materiałach reklamowych. Z kolei logo sponsorów będzie umieszczane na koszulkach i innych gadżetach, które znajdą się w specjalnym ekwipunku każdego młodego pielgrzyma uczestniczącego w polskiej edycji Światowych Dni Młodzieży.

Darowizny finansowe można przekazywać na konto: Archidiecezja Krakowska, ul. Franciszkańska 3, 31-004 Kraków, CITI BANK HANDLOWY 0/KRAKÓW: NR RACHUNKU PLN 18 1030 1188 0000 0000 0969 3201, z dopiskiem: darowizna na ŚDM Kraków 2016.'

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.krakow2016.com lub pod adresem e-mailowym finanse@krakow2016.com.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kraków: sponsorzy ŚDM 2016 poszukiwani
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.