Kraków: trwa dyżur "Szpitala domowego"

Kraków: trwa dyżur "Szpitala domowego"
(fot. Javier Kohen / Foter / CC BY-SA)
KAI / kn

W kościele św. Wojciecha na krakowskim rynku trwa czuwanie w intencji odnowy moralnej miasta pod nazwą "Szpital domowy".

"Często modlących się jest bardzo dużo, na tyle, że musimy nagłaśniać nabożeństwa na zewnątrz" - opisał KAI przebieg modlitw ks. Dariusz Talik, diecezjalny duszpasterz akademicki.

DEON.PL POLECAJuż trzy tygodnie młodzież pod przewodnictwem duszpasterstw akademickich Krakowa codziennie modli się przed Najświętszym Sakramentem o przemianę środowiska krakowskiego. "Każdego dnia rzeczywiście gromadzą się młodzi ludzie. Co ciekawe widać wyraźną rotację - nie są to ciągle te same osoby" - ocenił ks. Dariusz Talik. Dodał, że młodzież akademicka z poszczególnych duszpasterstw prowadzi nabożeństwa zgodnie z własnym zamysłem, ale wpisując się w główny cel czuwania.

Ks. Talik podkreślił, że ważne jest również to, iż młodzież poza uczestnictwem w modlitwie, zaprasza do czuwania także przechodniów. "Odbiór akcji jest w większości przypadków pozytywny. Z relacji młodych wynika, że często zapraszane osoby wchodzą na moment do kościoła, a jeśli nie mogą od razu, deklarują, że przyłączą się do modlitwy w inny dzień" - powiedział duszpasterz.

W najbliższych dniach czuwaniu przewodniczyć będą: DA Dar (10 grudnia), DA Beczka (11 grudnia), Ruch Światło-Życie (12 grudnia), Wspólnota Małżeństw (13 grudnia), Wspólnota Góra Oliwna (14 grudnia), DA Pijarów (15 grudnia), DA Na Miasteczku (16 grudnia) oraz DA Patmos (17 grudnia). Na zakończenie miesięcznego czuwania odprawiona zostanie Msza św. z udziałem wszystkich wspólnot, które włączyły się w modlitwę.

Modlitwa o moralną odnowę Krakowa pod nazwą "Szpital domowy" jest inicjatywą krakowskiego środowiska duszpasterstw akademickich, które wyraziło zaniepokojenie stanem moralnym miasta. Miesięczne czuwanie rozpoczęło się 18 listopada i potrwa do 18 grudnia - młodzież gromadzi się w kościele św. Wojciecha od 20.00 do 22.00. Czuwaniu towarzyszy także zbiórka środków pieniężnych na pomoc osobom wykorzystanym i poranionym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kraków: trwa dyżur "Szpitala domowego"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.