Kraków: wierni będą rozmawiać z metropolitą o śmierci i wieczności

Kraków: wierni będą rozmawiać z metropolitą o śmierci i wieczności
(fot. Adam Bujak / archidiecezja krakowska)
KAI / jp

Już jutro odbędzie się kolejne spotkanie abp. Marka Jędraszewskiego z diecezjanami w ramach "Dialogów u św. Anny". Temat listopadowej edycji wydarzenia brzmi: "Życie nasze zmienia się, ale się nie kończy. Śmierć i co dalej?".

Spotkanie rozpocznie się 23 listopada o godz. 20:15 w kościele św. Anny. Metropolita krakowski skierował do wiernych specjalne zaproszenie na nie na kanale archidiecezji krakowskiej w serwisie YouTube.

"Będziemy poruszali tematy, które są bliskie naszym sercom w listopadzie, a więc sprawy związane z przemijaniem, śmiercią, wiecznością, ale także z ludzkimi nadziejami i niepokojami. Być może także zwątpieniem w sens ludzkiego życia" - napisał.

Abp Jędraszewski dodał, że są to pytania egzystencjalne, które dotykają każdego człowieka.

- Żaden z nas nie jest w stanie przed tymi problemami się schronić, na nie zamknąć czy od nich uciec. Człowiek bowiem jest jedyną istotą na ziemi, która wie, że przyjdzie śmierć - zauważył.

Wskazał, że tej wiedzy towarzyszą lęki, niepokoje i obawy, ale także nadzieje.

- Gdzie jest ich fundament, z czego one wyrastają, jak je w sobie i z innymi rozwiązywać - oto treść naszych rozważań. Serdecznie na to spotkanie zapraszam - zachęcił do udziału w czwartkowym wydarzeniu hierarcha.

Krakowskie "Dialogi u św. Anny" wywodzą się z "Dialogów w Katedrze", które abp. Jędraszewski zainicjował w Łodzi w związku z Rokiem Wiary.

Pytania metropolicie może zadać każdy - poprzez formularz na stronie www.kolegiata-anna.pl, e-mailem na adres dialogi@kolegiata-anna.pl lub za pośrednictwem specjalnej skrzynki znajdującej się w kolegiacie uniwersyteckiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kraków: wierni będą rozmawiać z metropolitą o śmierci i wieczności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.