Kraków: wkrótce Forum Nowej Ewangelizacji

Kraków: wkrótce Forum Nowej Ewangelizacji
Kraków - Mogiła, opactwo oo. Cystersów i kościół św. Bartłomieja (fot. Małopolski Instytut Kultury / Foter.com / CC BY-NC-ND)
KAI / mh

Pod hasłem "Całą Ewangelię, Całe Ciało, Całemu Światu (CCC)" odbędzie się w listopadzie w Krakowie Forum Nowej Ewangelizacji. Trzydniowe wydarzenie odbędzie się w nowohuckiej Mogile, miejscu, gdzie bł. Jan Paweł II w 1979 r. użył po raz pierwszy określenia "nowa ewangelizacja".

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w krakowskiej kurii bp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Duszpasterstwa Episkopatu Polski podkreślił, że podczas wydarzenia uczestnicy będą zastanawiali się nad tym co oznacza doświadczać Ewangelii, czym ona jest, co się składa w Kościele na kerygmat, co to znaczy, że Kościół ewangelizuje, co znaczy głosić Ewangelię całemu światu?

Spotkanie skierowane jest do liderów wspólnot, księży, gdyż - jak mówił bp Ryś - ważne, aby ci, którzy są liderami mieli czas na "uczniostwo", odkrywali sens tego co robią.

"Ten namysł będzie miał możliwie szeroki wymiar ekumeniczny. Forum ma dwie odsłony, które są ze sobą powiązane. Chcemy je podjąć nie tylko w teologicznej refleksji, ale także na modlitwie, i we wspólnej celebracji.

Chcemy pokazać, że jesteśmy jedno - mówił bp Grzegorz Ryś.

DEON.PL POLECA

Zdaniem Andrzeja Sionka z sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej i Dyrektora Katolickiego Stowarzyszenia "En Christo - Katolicy w służbie ewangelizacji, odnowy życia i jedności chrześcijan", na Forum zaproszeni zostali świadkowie wiary, którzy poprzez swoje oddanie Ewangelii dokonali wyraźnych przełomów - otworzyli nowe przestrzenie dla głoszenia Słowa w Europie i w Polsce. Są to osoby, które łączą swoje zaangażowanie w ewangelizację z pogłębioną refleksją nad własnym doświadczeniem w Panu.

Wśród prelegentów będą m.in. ks. dr Peter Hocken z Wiednia, Jose Prado Flores z Meksyku, pastor Ulf Ekman z Upsali, bp Sandy Millar z Londynu, Donald Turbit z USA a także bp Edward Dajczak z Koszalina, bp Grzegorz Ryś, ks. prof. Łukasz Kamykowski i ks. Grzegorz Strzelczyk.

"Mamy nadzieję, że poprzez to Forum uchwycimy jeszcze lepiej, co Duch mówi do Kościołów? Będziemy w stanie głębiej umiejscowić własne doświadczenie rodzące się w całokształcie zasadniczej misji wspólnoty Kościoła" - mówił Andrzej Sionek. "Oby nam było dane wspólnie zobaczyć jaki Kościół rodzi się z Nowej Ewangelizacji, aby jego misja w dzisiejszym, niejednoznacznym świecie była skuteczna" - dodał.

Organizatorami wydarzenia są Archidiecezja Krakowska i Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej. Spotkanie otworzy kard. Stanisław Dziwisz. Metropolita krakowski spotka się także z jego uczestnikami.

Forum Ewangelizacyjne odbędzie się w dniach 14-16 listopada w nowohuckiej Mogile. Eucharystie i wieczorne celebracje będą miały miejsce w Opactwie Cystersów (ul. Klasztorna)

Spotkania przedpołudniowe i popołudniowe będą się odbywały w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Ptaszyckiego 4. Szczegółowe informacje na temat udziału oraz program znajdują się na stronie www.ccc.jestem.net.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kraków: wkrótce Forum Nowej Ewangelizacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.