Ks. Jacek Międlar komentuje swoje odejście z zakonu

Ks. Jacek Międlar komentuje swoje odejście z zakonu
(fot. youtube.com)
5 lat temu
KAI / ml

Ks. Jacek Międlar potwierdził informacje KAI o swoim odejściu ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. "To prawda, wystąpiłem ze Zgromadzenia Misji" - napisał w pliku graficznym, który dołączył do wpisu na Twitterze, zatytułowanego "Przywróćmy Kościół w ręce chrześcijan".

Swoją decyzję ks. Międlar uzasadnia: "Chcą zachować twarz, honor i wierność Jezusowi Chrystusowi oraz Jego Świętej Ewangelii, w związku ze złożonymi ślubowaniami, nie jestem w stanie łączyć Prawdy i Bożego Słowa, z liberalną narracją, w jaką środowiska żydowskie, gejowscy lobbyści, a zatem i moi przełożeni próbowali mnie wpisać. Zdradziłbym Chrystusa, gdybym ustąpił wobec wywieranych na mnie nacisków. Gdybym wpisał się w demoliberalną narrację, z zadeklarowanego obrońcy, stałbym się nieprzyjacielem Kościoła. Na to nigdy nie mogę sobie pozwolić!" - napisał były już członek Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
"Wielu - zupełnie niesłusznie - wystrzeli dziś korki od szampana, inni poczują się zawiedzeni, a jeszcze inni powiedzą, że wybrałem jedyne właściwe wyjście z sytuacji, w której dane mi było się znaleźć. Ja zaś obiecuję - krzyż, który nieustannie niosłem, i którego nigdy nie porzucę (sic!), przybliży mnie jeszcze bardziej do Zbawiciela Jezusa Chrystusa, którego Ewangelii nigdy się nie sprzeniewierzę i całe swoje życie temu poświęcę" - czytamy dalej w wypowiedzi ks. Międlara.
Duchowny zaapelował do katolików i narodowców: "Weźmy sprawy w swoje ręce! Będąc prawdziwie zaangażowani, nie ulegając diabelskim naciskom, żywię nadzieję, że niebawem przyjdzie nam się cieszyć ze Wspólnoty Chrystusa, wolnej od gejowskiego i talmudycznego - mającego nas za »niewolników« i »robactwo« i dążącego do totalnej destrukcji cywilizacji chrześcijańskiej - kąkolu".
Ks. Międlar zapowiedział, że w piątek opublikuje na łamach tygodnika "Warszawska Gazeta" obszerniejsze wyjaśnienie swojej decyzji. Zapowiedział też, że w tym piśmie będzie regularnie publikować.
W dyskusji, która rozpoczęła się pod wpisem, jeden z internautów poprosił o wskazanie nazwisk przełożonych, którzy - według ks. Międlara - należą do "gejowskiego lobby". "Będę o tym pisał" - zapowiedział ks. Międlar.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ks. Jacek Międlar komentuje swoje odejście z zakonu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.