Ks. Kaczkowski: nie użalać się nad sobą

Ks. Kaczkowski: nie użalać się nad sobą
(fot. projektmesjasz.pl)
6 lat temu
KAI / mg / pz

O tym, czym jest życie na pełnej petardzie, opowiadał podczas Franciszkańskiego Spotkania Młodych ks. Jan Kaczkowski. Swoim świadectwem życia podzielił się także Adam Woronowicz, odtwórca tytułowej roli w filmie "Popiełuszko. Wolność jest w nas".

Ksiądz Kaczkowski opowiadał o swoim odkrywaniu powołania, zachęcał również do szacunku do liturgii i gestów liturgicznych, które - jak zaznaczył - są święte i nie należy z nich robić widowiska. Udzielał także wiele rad w kierunku duchownych oraz młodzieży.

Mówił również o motywach napisania książki "Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość". Zapytany, co znaczy "żyć na pełnej petardzie", odpowiedział: - To znaczy nie użalać się nad sobą. - Nawet gdyby przyszły niesprzyjające okoliczności, to nigdy ani choroba, ani starszy wiek, ani nawet bycie w agonii nie zwalnia nas z żadnych obowiązków moralnych, ani z powinności etycznych - mówił.

Aktor Adam Woronowicz mówił o swoich doświadczeniach, jakie płynęły z przygotowywania roli ks. Jerzego Popiełuszki, wskazywał także na wielką rolę sakramentów kapłaństwa i małżeństwa. - Walczę o swoje małżeństwo każdego dnia, przez szesnaście lat. Każdego dnia wychodzę do walki. Panie, pozwól mi być jej wiernym do końca moich dni. To jest ważniejsze niż największe role, które będę grał. To jest najważniejsze. Małżeństwo to jest wielka rzecz, święta rzecz - mówił.

Franciszkańskie Spotkanie Młodych jest wydarzeniem o charakterze religijnym, które odbywa się nieprzerwanie od 1988 r. Organizatorem jest krakowska prowincja franciszkanów im. św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię. Odbywa się w Kalwarii Pacławskiej, malowniczej miejscowości oddalonej 25 km od Przemyśla.

Nagranie całej konerencji księdza Jana Kaczkowskiego znajduje się na stronie FSM.


Redakcja DEON.pl poleca:

ŻYCIE NA PEŁNEJ PETARDZIE

ks. Jan Kaczkowski

Piotr Żyłka

Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że ma raka. Zanim się o tym dowiedział, wybudował hospicjum w Pucku.

W inspirującej rozmowie z Piotrem Żyłką ks. Jan zdradza źródła swojej niesamowitej energii i nieskończonych pokładów optymizmu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ks. Kaczkowski: nie użalać się nad sobą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.