Ks. Krzysztof Porosło nowym Archidiecezjalnym Duszpasterzem Akademickim

Ks. Krzysztof Porosło nowym Archidiecezjalnym Duszpasterzem Akademickim
(fot. Centrum Formacji Duchowej Salwatorianie - Kraków / youtube.com)
Archidiecezja Krakowska / ml

Do tej pory duchowny był duszpasterzem akademickim na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Na mocy dekretu od nowego roku akademickiego rozpoczyna także posługę w parafii pw. św. Anny w Krakowie.

Dekret o nowym przydziale został opublikowany na stronie Archidiecezji Krakowskiej: "Ks. Krzysztof PorosłoZwolniony z funkcji Duszpasterza Akademickiego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i mianowany Archidiecezjalnym Duszpasterzem Akademickim oraz skierowany do posługi duszpasterskiej w parafii pw. św. Anny w Krakowie z zamieszkaniem tamże".

Ks. Porosło jest ksiądzem archidiecezji krakowskiej, pasjonatem i popularyzatorem liturgii, pomysłodawcą i współorganizatorem rekolekcji liturgicznych Mysterium fascinans, które odbywają się od 2008 r. Autor kilkunastu książek poświęconych przede wszystkim zagadnieniom liturgicznym. Nagrania jego rekolekcji i homilii można znaleźć na stronie www.baptysterium.pl. W Wydawnictwie WAM wydał m.in.: "Świętą codzienność", "Znaki Tajemnicy", "Zobaczyć Boga".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Porosło

Odkryj tajemnicę, która przemienia świat

Kluczowym pytaniem, które stawiam sobie od wielu lat, a które stało się źródłem powstania tej książki, jest kwestia relacji, jaka zachodzi między liturgią a życiem konkretnego człowieka, między świętymi celebracjami...

Skomentuj artykuł

Ks. Krzysztof Porosło nowym Archidiecezjalnym Duszpasterzem Akademickim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.