Ks. Lombardi: Franciszek moralnym autorytetem świata

Ks. Lombardi: Franciszek moralnym autorytetem świata
(fot. © Mazur/catholicnews.org.uk)
5 lat temu
KAI / jm

Franciszek coraz bardziej staje się globalnym autorytetem moralnym. W ten sposób pontyfikat "papieża z krańca świata" podsumowuje watykański rzecznik przed 3. rocznicą wyboru kard. Jorge Bergoglio na Stolicę Piotrową.

Ks. Federico Lombardi podkreśla, że papież przypomina nam, iż zarówno możni tego świata, jak i ubodzy są tak samo ważni w budowaniu lepszej przyszłości rodziny ludzkiej.

"Mam wrażenie, że rośnie autorytet papieża jako nauczyciela ludzkości i Kościoła w perspektywie globalnej. W tym roku pontyfikatu dotknął on niemal wszystkich kontynentów za wyjątkiem Oceanii. Obecny jest w globalnej perspektywie i z autorytetem porusza sprawy ważne dla ludzkości i współczesnego Kościoła.

Podejmuje temat wojny i pokoju, które dotykają wszystkich; mówi o ważnych zagadnieniach społecznych w kontekście globalizacji, o kulturze odrzucenia, sprawiedliwości i partycypacji. Szczególnie w encyklice «Laudato si’» dał pełny obraz pilnych i ważnych kwestii współczesnej ludzkości i świata jutra.

Jak myślę, pokazuje to, że ludzkość patrzy na Franciszka jako na kogoś, kto pomaga znaleźć kierunek, punkt odniesienia w sytuacji pod wieloma względami naznaczonej niepewnością.

Jest więc wiarygodnym przywódcą, wiarygodnym nauczycielem, który wypełniając swą misję, mającą charakter ściśle religijny i moralny, jest słuchany przez wielkich tego świata. A możni i biedni są tak samo konieczni do budowania lepszej drogi rodziny ludzkiej ku przyszłości" - powiedział dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ks. Lombardi: Franciszek moralnym autorytetem świata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.