Ks. Pastwa: czy według ks. Oko jestem zdrajcą?

Ks. Pastwa: czy według ks. Oko jestem zdrajcą?
(fot. youtube.com)
natemat.pl / ml

- Nie zgadzam się z postawą anty-dialogu ks. Dariusza, który mówi, że "Gazeta Wyborcza" jest największym ośrodkiem nienawiści do Kościoła - napisał na portalu natemat.pl ks. Rafał Pastwa, kierownik lubelskiego oddziału "Gościa Niedzielnego" .

Na prowadzonym przez siebie blogu skomentował jeden z odcinków programu "Kropka nad i". Jego zdaniem takie wypowiedzi jak ks. Oko w rozmowie z Robertem Biedroniem sprawiają, że na wszystkich księży patrzy się w podobnych kategoriach.

- Nie zgadzam się na to, by na podstawie jego wypowiedzi - ludzie przyklejali mi łatki, a także innym księżom, którzy z szacunkiem podchodzą do każdego człowieka i do osiągnięć nauki, posługując się słowami, które nie budzą zdziwienia czy niesmaku - skomentował.

Ks. Pastwa nie zgadza się również z ocenami ks. Oko co do niektórych tytułów prasowych i ich klasyfikowania. - Czy zdaniem ks. profesora jestem zdrajcą i człowiekiem nienawiści skoro czytam "GW" i "Tygodnik Powszechny"? Jak zatem poradzi sobie ks. profesor z tym, że czytelnik obu tytułów pracuje w lubelskiej redakcji "Gościa Niedzielnego"? - zapytał.

Zdaniem duchownego wszelkie bezkrytyczne podejście do prasy jest błędne. - Nie wmawiajmy ludziom, że od czytania gazet stracą wiarę. Zło nazywajmy złem, ale nie szukajmy go wszędzie i w każdym. I nie za wszelką cenę - podsumowuje.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ks. Pastwa: czy według ks. Oko jestem zdrajcą?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.