Ks. Radosław Orchowicz biskupem pomocniczym archidiecezji gnieźnieńskiej

Ks. Radosław Orchowicz biskupem pomocniczym archidiecezji gnieźnieńskiej
Biskup nominat, ks. Radosław Orchowicz. Fot. archidiecezja.pl / B.Kruszyk
KEP / mł

Ks. Radosław Orchowicz został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji gnieźnieńskiej - poinformowała Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Jak poinformowała Nuncjatura Apostolska w Polsce, Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Radosława Orchowicza, proboszcza parafii św. Józefa w Inowrocławiu, biskupem pomocniczym archidiecezji gnieźnieńskiej i przydzielił mu stolicę tytularną Surista. 

Ks. Radosław Orchowicz ma 52 lata. Święcenia kapłańskie przyjął 21 maja 1994 roku z rąk abp. Henryka Muszyńskiego. Jest doktorem teologii. W trakcie swojej pracy kapłańskiej był m.in. diecezjalnym duszpasterzem młodzieży (w latach 2003 - 2011), pracował też w wydziale katechetycznym kurii metropolitalnej w Gnieźnie.

Aktualnie pełnił m.in. funkcję kapelana zakładu karnego w Inowrocławiu, a od 2011 roku był proboszczem parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Inowrocławiu.

Nominacją papieską ucieszył się m.in. bp Grzegorz Suchodolski, który także, zanim został biskupem, był przez wiele lat duszpasterzem młodzieży.

 

"Życzę Księdzu Biskupowi, aby był pokornym sługą dzieła zbawienia, aby misja Chrystusa Pana – prowadzenia, uświęcania i nauczania Ludu Bożego, znajdowała w posłudze Waszej Ekscelencji swoją wierną kontynuację" – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w życzeniach do biskupa nominata Radosława Orchowicza z okazji jego nominacji na biskupa pomocniczego archidiecezji gnieźnieńskiej.

Zobacz także: Papież w przesłaniu do biskupów: niech te wartości was podtrzymują

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski
31,43 zł
44,90 zł

Mistyczka ze szczecińskiego bloku 

Gdy Alicja Lenczewska zapisywała swoje dzienniki – Świadectwo i Słowo pouczenia – nie wiedziała, co się z nimi stanie. Dziś pomagają tysiącom ludzi w odnalezieniu drogi do swojego wnętrza i...

Skomentuj artykuł

Ks. Radosław Orchowicz biskupem pomocniczym archidiecezji gnieźnieńskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.