Ks. Rajewski: zima to najtrudniejsza pora roku dla ludzi w kryzysie bezdomności

Ks. Rajewski: zima to najtrudniejsza pora roku dla ludzi w kryzysie bezdomności
(fot. depositphotos.com)
facebook.com / ps

Duchowny opublikował wzruszający film ukazujący jak wygląda życie osób bezdomnych w Anglii.

Zima to zawsze najtrudniejsza pora roku dla ludzi w kryzysie bezdomności. W tym roku ten kryzys dodatkowo i bardzo dotkliwie pogłębia pandemia. W ostatnich dwóch miesiącach w Londynie zmarło wiele osób, w tym Katarzyna (33 lata) i Zbigniew (69 lat). To właśnie im twórcy filmu pt. "Osamotnieni" dedykują tę produkcję (link do filmu pod postem). Jest to film ukazujący możliwości pomocy bezdomnym i osamotnionym Polakom w Anglii. Wiele osób doświadcza dramatów życiowych, zmaga się z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi i emocjonalnymi, np. z depresją. Niepokojąco wzrasta liczba mężczyzn popełniających samobójstwa oraz kobiet uzależnionych od alkoholu. W filmie zostały zamieszczone m.in. rozmowy z profesjonalistami i działaczami społecznymi, którzy na co dzień pomagają bezdomnym Polakom. Dziękuję za ten film Ania Janczuk!

Każda miasto ma swoich mieszkańców pozbawionych dachu nad głową i środków do życia. Równie trudna sytuacja jak w Londynie, panuje w Nowym Jorku. Posługujący tam polski ksiądz -
Piotr Narkiewicz
- wraz z parafianami prowadzi schronisko dla osób w kryzysie bezdomności. By móc dalej działać i nieść pomoc najbardziej potrzebującym, ludzie tworzący schronisko sami potrzebują naszego wsparcia. Pośród moich znajomych są osoby mieszkając w USA. Do nich szczególnie kieruję ten apel. Datki można wpłacać tutaj:
Wpis pojawił się na Facebooku ks. Bartka Rajewskiego. Udostępnił także link do filmu "Osamotnieni". Zobaczcie koniecznie: 
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
30,03 zł
42,90 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Ks. Rajewski: zima to najtrudniejsza pora roku dla ludzi w kryzysie bezdomności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.