Ks. Strzelczyk: jesteśmy zmuszeni do zmiany formy świętowania

Ks. Strzelczyk: jesteśmy zmuszeni do zmiany formy świętowania
(fot. Michał Lewandowski)
2 miesiące temu
ks. Grzegorz Strzelczyk / facebook.com

- Ostatnie decyzje w wielu z Was wywołały smutek. "Jak to? Nie będzie świąt?" Otóż nie: święta będą, chyba, że sami zmienimy je w żałobę - pisze ks. Grzegorz Strzelczyk.

Z ogłoszeń pewnego farorza spod lasu...

Ostatnie decyzje w wielu z Was wywołały smutek. "Jak to? Nie będzie świąt?" Otóż nie: święta będą, chyba, że sami zmienimy je w żałobę. Jesteśmy zmuszeni do zmiany FORMY świętowania. I to nam odbiera komfort i poczucie bezpieczeństwa. Tracimy część pomocy do przeżywania (liturgia, wspólnota). To prawda. Ale nie zmienia się TREŚĆ świętowania. Chrystus zmartwychwstał! I tego nic nie zmieni .

Weźcie sobie, proszę, mocno do serca poniższy fragment listu do Rzymian (8,31-39). Wydrukujcie, wywieście, nauczcie się na pamięć - jak chcecie - ale żyjcie tymi słowami:

"Cóż więc na to powiemy? Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby wraz z Nim i wszystkiego nam nie darować? Któż może wystąpić z oskarżeniem przeciw tym, których Bóg wybrał? Czyż Bóg, który usprawiedliwia?
Któż może wydać wyrok potępienia? Czy Chrystus Jezus, który poniósł za nas śmierć, co więcej - ZMARTWYCHWSTAŁ, siedzi po prawicy Boga i przyczynia się za nami?

Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej? Utrapienie, ucisk czy prześladowanie, głód czy nagość, niebezpieczeństwo czy miecz? Jak to jest napisane: Z powodu Ciebie zabijają nas przez cały dzień, uważają nas za owce przeznaczone na rzeź. Ale we wszystkim tym odnosimy pełne zwycięstwo dzięki Temu, który nam umiłował. I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym".

To chyba tyle. Miejcie Boży dzień!
Wasz (na dobre i na złe) Farorz

Wpis pierwotnie ukazał się na Facebooku ks. Strzelczyka.

Z ogłoszeń pewnego farorza spod lasu... Ostatnie decyzje w wielu z Was wywołały smutek. "Jak to? Nie będzie świąt?"...

Opublikowany przez Grzegorza Strzelczyka Piątek, 27 marca 2020
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Grzegorz Strzelczyk
14,94 zł
24,89 zł

Ze wszystkich miłości ta jest chyba najtrudniejsza

Kościół jest jak potężne drzewo, w którego koronie każdy może się schronić i posilić. Tam, gdzie owoce, są jednak i czarne ptaszyska, zawzięcie wydziobujące to, co próbuje wyrosnąć....

Skomentuj artykuł

Ks. Strzelczyk: jesteśmy zmuszeni do zmiany formy świętowania
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Ks. Strzelczyk: jesteśmy zmuszeni do zmiany formy świętowania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.