Ksiądz na mszy: koronawirus to kara za homoseksualizm i aborcję. Jest reakcja prymasa

Ksiądz na mszy: koronawirus to kara za homoseksualizm i aborcję. Jest reakcja prymasa
(fot. polsatnews.pl)
7 miesięcy temu
wroclaw.wyborcza.pl / PAP / Polsat News / df

Ksiądz tłumaczył, że "epidemia to kara boska za życie w grzechu: za homoseksualizm, za pary, które mieszkają razem bez ślubu i za tych, którzy «mordują nienarodzone dzieci»." Skomentował to abp Wojciech Polak.

Jak poinformowała wrocławska Gazeta Wyborcza, mimo prośby Episkopatu o poinformowanie wiernych w sprawie koronawirusa i istniejącego zagrożenia epidemiologicznego, ksiądz z parafii św. Michała Archanioła we Wrocławiu, podczas mszy nie tylko nie odczytał wskazanych przez KEP zaleceń, ale dowodził, że epidemia jest karą za homoseksualizm, pary żyjące bez ślubu i aborcję.

- Podczas kazania ksiądz bardzo żywiołowo dowodził, że maseczki i żele antybakteryjne nie pomogą nam w walce z koronawirusem, bo tylko modlitwa może ochronić ludzi. Tłumaczył, że epidemia to kara boska za życie w grzechu: za homoseksualizm, za pary, które mieszkają razem bez ślubu i za tych, którzy "mordują nienarodzone dzieci" - cytuje jedną z parafianek Wyborcza.

Do tych słów krytycznie odniósł się prymas Polski abp Wojciech Polak w programie "Gość wydarzeń" na antenie Polsat News.

- To dziwna teologia - powiedział. - Nigdy takich wydarzeń, jak związane z epidemiami, nie można tak pokazywać, że stoi za nimi jakiś rozgniewany pan Bóg - wyjaśnił. Dodał również, że istnieją różne trudne doświadczenia, które Bóg dopuszcza na człowieka, ale jednocześnie zaznaczył, że należy je właściwie interpretować: - Nie innych oskarżajmy, ale starajmy się przyjąć to także jako wyzwanie do naszego nawrócenia. Myślę, że taki ksiądz powinien to zrozumieć jako pierwszy - powiedział o słowach księdza z Wrocławia.

Prymas został też zapytany o walkę Kościoła z koronawirusem:

- Będziemy współpracować z inspektorem sanitarnym i na bieżąco monitorować sytuację, nasłuchiwać - zapewnił. Wyjaśnił, że Kościół nie jest obojętny, ale podkreślił także, że należy "bardzo racjonalnie podchodzić do tej sytuacji". Przypomniał także, że w związku z istnieniem wielu dróg przenoszenia się wirusa, wiernym w kościołach w czasie Wielkiego Postu nie zaleca się całowania relikwii. "Wystarczy skinąć głową, aby oddać cześć" - powiedział. "Zalecenia tego typu wydano już np. w Katedrze Gnieźnieńskiej" - dodał.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Abp Wojciech Polak, Marek Zając
23,94 zł
39,90 zł

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Ksiądz na mszy: koronawirus to kara za homoseksualizm i aborcję. Jest reakcja prymasa
Komentarze (22)
GM
~Grzegorz Makowski
2 kwietnia 2020, 23:27
Jedli pili zenili sie i umierali pacowali i niewierzyli ze ten dzien przyjdzie jak zlodziej tak bylo za czasow noego dzis jest identycznnie
AG
~Ania Gość
25 marca 2020, 12:46
Hmmm jeden ksiądz zmarł na covid 19 ...
MK
~Maciej Krefft
24 marca 2020, 18:17
Tak tak, niby "miłuj bliźniego jak siebie samego" a cały czas na kazaniach tylko idioci gadają o LGBT i polityce Jebnijcie się jeśli to ma być nauka "boga", jestem osobą niewierzącą ale staram się być dobrym człowiekiem, wiara nie ma nic do tego, bycie innej orientacji to część charakteru, każdy jest inny, a ci ludzie dostają dość krytyki żeby ci wielce księża jeszcze ich cisnęli i manipulowali ludźmi do jeszcze większej nienawiści, gardzę takimi potworami, to nie są księża. A aborjca w niektórych przypadkach niestety jest jedynym rozwiązaniem, co ma zrobić samotna matka bez żadnego wsparcia? Urodzić dziecko i co? Pomodlić się o pieniążki? Czy może raczej dać więcej kasy Rydzykowi i prosić o "zbawienie"?
AW
~Artur Wojtkiewicz
23 marca 2020, 07:26
Ksiądz prymas musi mieć niesamowity kontakt z Panem Bogiem, że już wie, że to nie jest kara Boża.
BK
~Baster Kiton
15 marca 2020, 13:17
Według takiej wykładni plagi egipskie dotknęły Egipcjan za grzechy Izraelitów a Bóg nie miał z nimi nic wspólnego. Ciekaw jestem jak ks. Prymas pojmuję kwestię Bożej sprawiedliwości. "Kiedy ujrzycie noc oświetloną przez nieznane światło, wiedzcie, że to jest wielki znak, który wam Bóg daje, że ukarze świat za jego zbrodnie przez wojnę, głód i prześladowania Kościoła i Ojca Świętego." - fragment uznanych przez Kościół objawień fatimskich. O karze potopu nawet boję się wspominać. Więc karze czy nie karze? Ks. Prymas wyznaje lansowaną przez obecnego biskupa Rzymu ideę tzw. fałszywego miłosierdzia - rób co chcesz, szukaj Boga jak chcesz, poprzez buddyzm, islam, nawet ateizm, bylebyś był dobrym człowiekiem i uświęcał przyrodę, a Bóg i tak cię zbawi bo cię kocha. Jeśli nie ma kary to nie ma grzechu cudzołóstwa, aborcji, dewiacji seksualnych, rozwiązłości bo za co karać jeśli to nie grzech? Ale fajny taki Kościół, prawda?
KK
~Kaczor K
13 marca 2020, 21:30
Przestańcie pierdolić takie głupoty Co ma wiara do wirusa, ddo kościoła powinno się iść się modlić i kazanie powinno być o Bogu a nie o jakichś ludziach co inaczej żyją to ich sprawa. A ci popierdoleni ksi.ęźa powinni mieć zakaz odprawiania mszy za takie kazania
KW
~Krystyna Wojtylak
12 marca 2020, 07:07
Pan Jezus powiedział:" czy myślicie ,że ci na których zawaliła się wieża w Siloe,byli wiekszymi grzesznikami niż wy? Lecz jeśli się nie nawrócicie,wszyscy podobnie zginiecie!!!" - bez komentarza!!!
JP
~Jola Parafianka
11 marca 2020, 08:32
Może o Hiobie coś by Pan ksiądz poczytał. Zamiadt zaszczuwać ludzi.
EP
E P
6 marca 2020, 19:56
Parafianka wysłuchała kazania, potem powtórzyła to co zapamiętała redakcji . Redaktorzy napisali artykuł, który pojawił się w gazecie. Dotarła do nas informacja z trzeciej ręki i wszyscy odnosimy się do niej , z nie do treści kazania, którego ( poza uczestnikami Mszy) nie znamy. Trochę to dziwne.
JM
~Jolanta Malak
5 marca 2020, 23:51
Arcybiskup Wojciech Polak już nie raz ratuje kościół katolicki w Polsce od paskudnych i głupich wypowiedzi swoich podwładnych. Na szczęście
NZ
~niech zyje hipokryzja
5 marca 2020, 20:35
Nie zapominajmy o prawicowych rozwodnikach, dlaczego pomijac ich milczeniem, skoro oni innym publicznie grzechy wytykaja.....
PW
Piotr Wnuk
5 marca 2020, 18:46
Ten ksiądz, który wygłosił to kazanie wykazał się większą wiarą niż nasz biedny prymas. Oczywiście, że to kara za grzechy. Ale prymas w to nie wierzy. W Fatimie Matka Boża powiedziała, że Pan Bóg ześle kary za grzechy i przyszła wojna. Czy Arcybiskup Polak powie Matce Bożej, że nie rozumie tej teologii? Zaiste episkopat stracił wiarę...
PW
Piotr W
6 marca 2020, 09:41
W objawieniach z Fatimy nie ma mowy o tym, że ta kara będzie pochodziła z ręki Boga. Wręcz wprost jest tam powiedziane, że wydarzy się to za sprawą Rosji, a Bóg chce temu zapobiec. Teologia karania nas przez Boga za grzechy jest błędna. Patrz: Łk 15, 11-31 Mt 13, 24-30
KA
~Kapitan Arianator
6 marca 2020, 15:04
Czego nie było w tych przepowiedniach fatimskich. Kiedyś słyszałem o tym, że Maryja miała powiedzieć o aneksji Krymu w 2014. Jak coś się wydarzy, to zaraz pojawiają się doniesienia, że było to przepowiedziane w Fatimie. Ciekawe, czy o Czarnobylu też było?
TA
~Tobiasz A
6 marca 2020, 21:55
Ty jestes kara tylko za czyje grzechy? Tych bpow ktorzy ukrywali ukrywaja przestepcow i szerza niwnawisc. "Bedziesz szanowal blizniego swego jak siebie samego" Prymas nie odpowiada? Mi nie odpowiada wiekszosc bpow. Biedny ten prymas bo co on z paroma bpami moze...
WI
~Wiola Iwańska
5 marca 2020, 14:41
A inni nieuporządkowanie seksualnie w episkopacie gorszaco milczą.
JK
~Jan Kowalski
5 marca 2020, 09:19
Widocznie ksiądz ostatnio czytał rozdziały od 7 do 10 Księgi Wyjścia. I jak zrozumiał plagi egipskie tak to przedstawił swoim parafianom.
KB
~Ks. Bogdan
5 marca 2020, 00:25
I po co jątrzycie?! Taki macie cel na tym portalu?! Pomyśl zanim coś napiszesz!
SA
~stan antydureń
5 marca 2020, 14:55
ks.... czy wiesz ile procent twoich kolegów jest pedałami a ilu pedofilami? wiesz ili twoich kolegów posuwa parafianki w tym mężatki i ile ma z nimi dzieci. Wiesz ilu twoich kolegów ląduje rocznie w klubach AA i anonimowych karciarzy?
LL
Luki Luck
5 marca 2020, 17:19
To nie jątrzenie tylko tłumaczenie Ewangelii i mówienie na czym polega wiara w Boga.
KN
Krzysiek Niepiekło
4 marca 2020, 12:51
Z tego, co pamiętam, to Jezus mówił: Bierzcie jedzcie, to Jest Ciało Moje Pijcie z niego wszyscy, bo to jest kielich Krwi Mojej Nowego Przymierza. A o całowaniu kości nic nie wspominał. I trzeba dopiero koronawirusa żeby się ludzie od tego powstrzymali.
TM
~Tomek Mazurek
5 marca 2020, 06:07
Z tym piciem z jednego kielicha przez całą kongregację to ty na serio?

Skomentuj artykuł

Ksiądz na mszy: koronawirus to kara za homoseksualizm i aborcję. Jest reakcja prymasa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.