Ksiądz wystąpi w reality-show. Będzie udzielał sakramentów

Ksiądz wystąpi w reality-show. Będzie udzielał sakramentów
(fot. shutterstock,com)
aleteia.org/ ed

Ksiądz będzie odpowiadał na duchowe potrzeby uczestników świeckiego reality-show "Celebrity Island". Kapłan w każdym tygodniu odwiedzi członków programu i przykładowo - wyspowiada chętnych i udzieli Komunii Świętej.

Potrzebę spotkań z księdzem zgłosił jeden z uczestników - Paolo Brosio, włoski dziennikarz, który z wielką otwartością opowiada o swoim nawróceniu. Ważna jest dla niego wiara i modlitwa. W ramach umowy określającej warunki udziału w reality-show, poprosił również o miejsce do modlitwy, Biblię i różaniec.

Wyjaśnił też, że jeśli zdobędzie nagrodę pieniężną, to wykorzysta ją na dobre cele. Chciałby spełnić swoje marzenie - stworzyć punkty pierwszej pomocy w miejscach maryjnych w Medjugorie, które są mu bliskie. Jeśli wygra, połowę kwoty przeznaczy na cele charytatywne, a drugą połowę na stworzenie "Szpitala Pokoju".

Uważa, że wiara, nabożeństwo do Maryi i to jak ważne są sakramenty, to sprawy, ktorych w reality-show nie pokazuje się wystarczająco często.

DEON.PL POLECA

Celebrity Island (wł. L'Isola dei Famosi) to reality show, w którym grupa celebrytów i gwiazd wyjeżdża wspólnie na pustynną wyspę, na której nie ma żadnych udogodnień. Zawodnicy muszą przeżyć budując schronienie, pozyskując żywność i wodę oraz znajdując sposoby na utrzymanie ciepła. Kandydaci mają podstawowy zestaw do przeżycia, który dzięki wysiłkom grupowym można wzbogacić o nowe przedmioty.

Zwycięzca konkursu wyłaniany jest na podstawie konkursów umiejętności, równowagi, siły lub innych czynników. Zawodnik, który wygrywa tydzień wyzwania staje się odporny na eliminację w następnym odcinku: co tydzień odbywa się żywa "nominacja", w której zawodnicy są stopniowo eliminowani. Ostatni pozostali zawodnicy walczą o nagrodę końcową podczas finału sezonu.

O włoskim reality show, w którym bierze udział ktoś z ludzi Kościoła, słyszymy nie pierwszy raz. Czytaj o siostrze Cristinie, która wygrała "The Voice of Italy" »

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński

Ponieważ nie lubimy czekania i brakuje nam wytrwałości, szybko się zniechęcamy, rezygnujemy z najgłębszych pragnień. W najgorszym razie obrażamy się na Pana Boga za to, że nie chce nas słuchać, a w najlepszym stwierdzamy “Bóg...

Skomentuj artykuł

Ksiądz wystąpi w reality-show. Będzie udzielał sakramentów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.